Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Muzica anilor 90 eurodance prinde din nou la public?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostIon_de_la_Raion, on 23 iunie 2019 - 09:36, said:

Nu-mi aduc aminte sa fi fost asa.
Pai cati ani ai?
Nu-ti aduci aminte de cate posturi de radio aparusera in anii '70 cu muzica din anii '50? Si cum artisti consacrati din acel deceniu ca Elvis, Little Richard, Jerry Lee Lewis au devenit iarasi populari? Sau de succesul pe care l-au avut filme ca American Graffiti, Grease sau seriale ca Happy Days a caror actiune se petrecea in anii '50?
Daca atunci traiai insa in Romania, probabil de-aia nu iti aduci aminte, la noi in perioada comunista a fost asa un amestec de mode, tendinte si curente, nu se prea poate zice ca fiecare deceniu a avut ceva distinct.
https://powerpop.blo...l-in-the-1970s/

#20
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostMarianG, on 23 iunie 2019 - 09:56, said:

la incingatoare, ca batman
Ca nea Marin.

#21
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Ce vremuri dom”le!
Mi-aduc aminte, că prin anii ”90 eram DJ în discotecile din tabăra Năvodari! (când mai era tabăra în floare).
Veneau săracii copchilași la mine cu 25-50 de bani să le dau și lor o dedicație cu câte un bluess, să danseze și ei la sentiment! :w00t:
Bluess... îmi provoacă nostalgii! Abia așteptam să invit o necunoscută la dans, să simt o bucă în palme, o țâță la piept...Posted Image
Acum toată lumea se zbenguie, ce dans e ăla dom!le?!

#22
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 03.03.2016

View Postkarax, on 23 iunie 2019 - 08:38, said:

eurodance-ul era si mult mai pozitiv...astazi daca asculti carla's dream e mai mult muzica depresiva .....frumoasa dar depresiva ....eurodance-ul era numai si numai despre ritm , miscare si dans , nimic altceva...oarecum o manea .... sau hip hop....pentru ca eurodance-ul are si multe trasaturi preluate din hip hop daca ne uitam la nana sau la bouche

de asta eurodance-ul era si preferat de marea masa a ascultatorilor...

Exact asta am vrut sa zic și eu, muzica nu mai are același bucurie

#23
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,682
  • Înscris: 13.06.2004
Euro-Danceul de obicei dă o senzaţie de pozitiv. Şi chiar dacă uneori se exagerează cu sexualitatea, multe mesaje sunt legate de dragoste sau o lume frumoasă.
Mai revine şi aia din anii '80. Că mai sunt concerte mix anii '80 + '90. Să vezi ce e la Ruşi cu Diskoteca 80.
Pe muzica din ziua de azi rar mai poţi dansa...

#24
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Apropo, la Cluj am înțeles că se face câteodată Discoteka vara, unde se adună nostalgicii! Așa este?

#25
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Sia cum mai sunt formatii care scot muzica italodisco.

#26
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
italodisco e ceva mai special...si astazi ascult asa ceva
seara pe racoare , cu fetele langa tine si cu italodisco in boxe pe plaja ..... asta senzatie

uite exemplu de italo disco placut
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/807vytJBOq0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau uite alta care mi-a placut mult
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/576uoOikT7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate