Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Pocophone F1 Random Overheat

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Sunt deja în drum spre eMAG.

#20
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
BAFTA !! :)

#21
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Deci acum m-am întors de la eMag,și am avut o experiență cam ciudată...
M-am dus acolo calm,dar pregătit de strigat. Nu a fost nevoie. Odată ce am ajuns acolo,le-am pus cutia cu telefonul pe masa.
Eu:"Buna. Am o problema cu telefonul asta. A mai fost trimis în service,dar reparația e doar pe hartie. Cică i-au schimbat placa de bază,dar telefonul are același IMEI. Nu-s prost,știu că IMEI-ul se schimbă odată cu placa.Doresc o explicație,și să-mi reparați telefonul. Se încinge rău. Altfel o iau pe calea ANPC. Ce ați făcut voi aici nu e legal

Angajat eMag: Ne cerem scuze (blablabla). Incercam sa rezolvăm problema cat mai repede,dar daca faceți plângere,faceți pentru "Blacteci" (se referea la Balcktech,mă gândesc) Noi nu reparăm telefoane. Din nou,ne cerem scuze pentru inconveniență. (Și acuma angajatul se duce in depozit sa ia ceva foi că să facă procesul de returnare).

Cat timp era el acolo am văzut ceva. Pe foaia de service nu e nicăieri trecut Blacktech. E trecut HardGSM. Îl întreb pe angajat de chestia asta. "La HardGSM fac reclamația,nu la Blacktech,da?",îi zic,fluturând foaia de service. Mi-o ia din mână și zice ceva de genul: "Stați doua secunde va rog"
Se duce iar acolo in depozit sau ce o fi,că e showroom eMag, și vorbea cu un coleg "Bă Marius,Pocophone se trimite de obicei la "Blacteci",nu?",la care colegul îi răspunde: "E Xiaomi,nu? Blacktech atunci." ... Și aud replica cea mai importanta "C0a13,asta a fost trimis la HardGSM". Vine tipul înapoi,îmi face foaia aia de returnare. Apoi nu îmi zice nimic de trimiterea "greșită" a telefonului. Mi-a zis că în decurs de 5 zile lucrătoare vine înapoi. Dacă e adevărat ce am zis,că nu au schimbat placa,îmi dă ceva voucher,n-am înțeles clar în ce condiții,dar nu-mi pasă.Vreau telefonul reparat/înlocuit si nimic mai mult.



#22
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Nu am fost atent, de cand ai telefonul? Daca nu au trecut 30 zile il poti returna si gata.

#23
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View PostQAZ, on 18 iunie 2019 - 11:26, said:

Nu am fost atent, de cand ai telefonul? Daca nu au trecut 30 zile il poti returna si gata.

13 mai

#24
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
Aia de la blacktech o sa iti anuleze garantia pentru ca s-a intervenit asupra telefonului in alt service gsm.
Garantia de la blacktech = esd. Ia banii daca iti ofera stornarea facturii si lasa reparatul.

Edited by `Giovanni, 18 June 2019 - 11:46.


#25
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Nu-mi pasă.E problema Emag-ului,nu a mea


#26
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Din nou, bafta si sper sa rezolvi rapid si OK :)

#27
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
E cam nasol cu telefoanele exotice... , eu unul parca in acest moment as lua numai Samsung-Huawei-LG , deoarece sunt singurele la care garantia e asigurata de ESD in caz de probleme :)

#28
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View PostTruculMagic, on 18 iunie 2019 - 13:55, said:

E cam nasol cu telefoanele exotice... , eu unul parca in acest moment as lua numai Samsung-Huawei-LG , deoarece sunt singurele la care garantia e asigurata de ESD in caz de probleme :)
Am avut numai telefoane "exotice" până acum,și nu mă gândisem că aș pății ceva cu unul dintre ele.
Asus Zenfone Laser,Cubot Note(nu știu exact care),OnePlus One,OnePlus 3,OnePlus 6(care e acum la tata). Niciunul nu m-a lasat la greu. Dar cu acest Xiaomi mi s-au terminat norocul. Sunt singurul din grupul meu de prieteni "Pocofoniști" cu probleme. Acuma asta e. Cat a mers bine,telefonul a fost blană. Și pun pariu că așa o să fie după reparațiile corespunzatoare :)

#29
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
DECI NU CRED. Avea dreptate cel de aici:

View Post`Giovanni, on 18 iunie 2019 - 11:44, said:

Aia de la blacktech o sa iti anuleze garantia pentru ca s-a intervenit asupra telefonului in alt service gsm.
Garantia de la blacktech = esd. Ia banii daca iti ofera stornarea facturii si lasa reparatul.

M-au sunat sa-mi spuna ca "din pacate" procedura de service nu poate fi efectuata din motive confidentiale.M-au intrebat daca vreau storno sau alt telefon. Am acceptat fericit alt telefon,si maine ma duc dupa el. Au pe stoc!

Oare i-au refuzat aia de la service-ul autorizat? Nici macar nu l-au trimis.

Edited by AstroNoot, 18 June 2019 - 18:16.


#30
MX25

MX25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.05.2019
AstroNoot mai bine iti luai un xiaomi mi 8 cu 64 gb  care ii la aproape același pret ca pocophone, dar are componentele mai de calitate, camera mai buna, ecran amoled.........



#31
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View PostMX25, on 18 iunie 2019 - 18:24, said:

AstroNoot mai bine iti luai un xiaomi mi 8 cu 64 gb  care ii la aproape același pret ca pocophone, dar are componentele mai de calitate, camera mai buna, ecran amoled.........
Is mulțumit cu Pocophone,și de cum se comportă înainte să apară problema cu temperatura.. Merci oricum de sfat.

#32
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View PostMX25, on 18 iunie 2019 - 18:24, said:

AstroNoot mai bine iti luai un xiaomi mi 8 cu 64 gb  care ii la aproape același pret ca pocophone, dar are componentele mai de calitate, camera mai buna, ecran amoled.........

Poate cere acolo Mi8 dacă îl vrea. Și eu consider că este bun Mi8

#33
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View PostAlxdava, on 18 iunie 2019 - 18:40, said:



Poate cere acolo Mi8 dacă îl vrea. Și eu consider că este bun Mi8
Eu mi-am luat versiunea cu 128 GB. Am prins-o la același preț cu cea de 64 (1650 de lei). Nu mă interesează ecranul ăla Amoled așa tare.

#34
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Am avut Mi A1 si am din decembrie 2018 un Mi 8 si sincer, ecranul Amoled face toti banii :)
Daca poti face trecerea la un Mi 8 iti zic ca nu vei regreta :) eu unul asa consider, este pana la urma decizia ta, e bine ca totusi ti-au rezolvat situatia telefonului defect.

Edited by Ciubex, 18 June 2019 - 22:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate