Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Aer conditionat .... la cort!

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
DMG06

DMG06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.06.2006
Salut!

As vrea sa fac la fel. Am vazut pe AliExpress astfel de kit-uri. De exemplu: https://www.aliexpre...28777158460!sea

Prima mea intrebare este daca circuitul tau cu apa este pasiv pentru ca nu vad nicio pompa in pozele de acum... trei ani. Posted Image Pare ca bidonul acela sta pe jos. Daca ar fi fost mai sus decat instalatia de racire, as fi putut presupune ca apa calda urca in bidon si cea rece coboara sa-si faca treaba. A doua intrebare: dupa experienta prezentata aici ai ceva recomandari? Si a treia intrebare: ai mai progresat cu celalalt proiect, (si) mai portabil?

Multumesc.

Edited by DMG06, 20 June 2022 - 18:07.


#38
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,604
  • Înscris: 16.03.2008
Da, sunt si eu curios deoarece vreau un sistem de racire pentru rulota iar AC dedicate sunt foarte scumpe.

#39
DMG06

DMG06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.06.2006

 mirc2003, on 23 iunie 2022 - 13:15, said:

Da, sunt si eu curios deoarece vreau un sistem de racire pentru rulota iar AC dedicate sunt foarte scumpe.

Cred ca ne apucam noi sa facem unul (sau doua), ca vad ca colegul nu raspunde, sta la racoare... :D

#40
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,526
  • Înscris: 20.10.2006
Scuze, uitasem de topicul acesta/aria aceasta. Circuitul de apa nu este pasiv/nu se poate asta, e nevoie de pompa, am pus o pompa de 5V ce se folosește și la acvarii ori fântâni decorative. Ca și recomandări: trebuie sursa de pc puternica și cabluri cât de groase - sunt mulți amperi, rezervor/bidon de apa cât mai mare și preferabil și cât mai rece ca se încălzește dacă e prea mic - nu strica in special la rulota apa calda din bidon sa fie folosită in scop de dus/spălat vase/spălat pe maini, etc. Sau varianta și mai hard - o piscina gonflabila pe post de rezervor de apa pentru răcire - nu se mai încalzeste. Nu am mai progresat cu celălalt proiect, e simplu - folosit apa dintr-un râu/izvor și niște furtune + un ventilator.

Nota: Dacă e careva interesat eu cred ca vând sistemul meu.

Edited by LunaCrystal, 18 July 2022 - 16:32.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate