Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Nou la Digi din data de 14.06.2019: Cinemaraton HD & Eurosport 1 HD RO (a înlocuit ESP 1 INT HD).

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#109
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,712
  • Înscris: 28.02.2010

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

Cum adica, De ce la DIGI? ...
Pentru ca DIGI este Operatorul, care are posibilitatea tehnica teoretica sa prea una sau mai multe variante de canal - fie ca este varianta in Romana, Internationala etc.pe care, apropos, ce sa vezi, chiar Eurosport le da in limba romana pe amandoua....
Sau de exemplu pentru ca asa a fost pana in 14 Iunie si nu a guitat nimeni, de exemplu. (Decat pentru lipsa de HD)
Sau de exemplu pentru ca eu sunt abonat la DIGI si nu la Eurosport?

De ce te "impinge" catre Player? Exact pentru ce am scris destul de clar deja. Pentru ca iti va da prima jumatate a unei competiti, si te lasa cu ochii in soare in weekend cand sunt finale. EVIDENT ca nu te obliga fizic sa te abonezi. Dar nu crezi ca daca pe tine nu te intereseaza competitiile sportive sau sportul in general, si nu te atinge subiectul, rostul unui astfel de reply, se pierde?

Discutia e on-topic daca citesti macar titlul topicului, dar raspunsul "ma doare in cot" este in mod cert in cel mai bun caz de cafenea atata timp cat dam reply de amorul artei, citind postari "pe diagonala"..
Am facut o sugestie civilizata, intelege cine trebuie, si cine este interesat. Atat.
Trebuie cat mai multe sesisari,eu as face dar nu stiu unde

#110
costinmx

costinmx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.12.2007
Cel mai simplu pe:

www.digiromania.ro - Contul Meu - Autentificare - Contact - Contacteaza-ne - Sectiune Informatii: Sugestii Clienti

#111
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,712
  • Înscris: 28.02.2010

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 14:00, said:

Cel mai simplu pe:

www.digiromania.ro - Contul Meu - Autentificare - Contact - Contacteaza-ne - Sectiune Informatii: Sugestii Clienti
Am depus sesizare :)

#112
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Colega, pare-se că ai citit postarea mea, într-adevăr, dar de înțeles ai înțeles-o NU!

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

Cum adica, De ce la DIGI? ...
Pentru ca DIGI este Operatorul (...)
Poa' să fie și mama operatorilor, dacă nu i se pun la dispoziție acele canale, ce dracu' să bage în grilă? Tu înțelegi că trebuie să ți le dea Eurosport-u' mai întîi? Tu ai văzut că Eurosport s-a jucat cu cele două variante zilele astea (cred că nici ei nu mai știau care emite și pe unde), dar asta nu înseamnă că sînt disponibile la alegere! Cel puțin încă nu a venit nimic oficial, nici de la Eurosport și nici de la RCS!

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

(...) nu a guitat nimeni, de exemplu. (Decat pentru lipsa de HD)
Serios?! Pentru ce plm să fi comentat pentru altceva? Nu era destul că au promis HD-ul de ani de zile și și-au băgat picioarele și-n HD și-n români?Posted Image

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

Sau de exemplu pentru ca eu sunt abonat la DIGI si nu la Eurosport?
Foarte frumos! Așteaptă tu ca RCS-u' să facă sesizări la Eurosport în numele tău...

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

De ce te "impinge" catre Player? (...)
Nu am întrebat „de ce”, ci CINE! Nu-mi vorbi mie de citit în diagonală, te rog!

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

Pentru ca iti va da prima jumatate a unei competiti, si te lasa cu ochii in soare in weekend cand sunt finale. (...)
Cine face asta? Nu cumva Eurosport? Deci, despre ce vorbim aici?

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

Dar nu crezi ca daca pe tine nu te intereseaza competitiile sportive sau sportul in general (...)
De unde ai tras concluzia asta? De la faptul că am spus că am renunțat la Premier League și MotoGP în SD? De la faptul că nu am vrut să mă las călcat în picioare de niște nenorociți? Nu, puișor, asta nu înseamnă că nu mă interesează competițiile sportive/sportul în general, înseamnă doar că sînt capabil să respect un principiu!

P.S. Am făcut sport de performanță, asta așa, off-topic...

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

Discutia e on-topic cel putin dupa titlul topicului
Da, aici recunosc, am greșit! Discuția despre Eurosport HD e cît se poate de on-topic!

View Postcostinmx, on 26 iunie 2019 - 13:41, said:

dar raspunsul "ma doare in cot" (...)
Din nou, o presupunere total greșită! Dar probabil ți-a plăcut „cum sună” și ai zis să fii puțin mai spiritual, nu...?

#113
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 07.01.2009
Eu vreau sa ramana ES RO, fiind fan EPL si MotoGP.
Fiecare cu ce-l doare.

#114
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Faptul ca tocmai la U.P.C. intarzie, care este inca la LIBERTY,
arata ca si Nenea JOHN are Suparari pe Piata RO. ...

Asa ca, atunci cand ati tot Afurisit, probabil ca Nu ati gandit mult...
Cu genul acesta de Comportament, posibil vor mai exista Consecinte, in Viitor.


In rest, si R.C.S. si DISC. au posibilitatea de a genera o Reala Solutie, cand vor dori.


Revenind, Azi s-a intamplat ceea ce s-a petrecut des in Ani Trecuti,
adica "une Merde", intre PARIS si BUC., anume s-a dus pe copca Sunetul de Comentariu,
intre 16:44 si 18:01, ..fix pe Live-ul unei Curse din Cupa BELGIEI, difuzata intre 16:41 si 18:34,
-produs de Profesionistii de la SPORZA, Redactia de Sport a Televiziunilor de Stat Flamande.
A fost necesar a folosi Comentariul de pe E.S. 2 FRANCE.

#115
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Crezi tu ca UPC intarzie pt ca are suparari cineva pe piata din RO? Neah.. ba chiar UPC sponsorizeaza ES. Nu intra pt binele abonaților. Posted Image Posted Image Posted Image

#116
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Are, ceva.
Altfel le aveati voi pe Amandoua, din prima.

Nuantele sunt mai multe.

#117
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Lasa ca intr-o luna ajungem la Voda. Vedem atunci daca e suparare sau ba... abia astept BBC Earth HD. Posted Image

#118
costinmx

costinmx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.12.2007
@crislacor
Deci, "Puisor"?....

"Poa' să fie și mama operatorilor, dacă nu i se pun la dispoziție acele canale, ce dracu' să bage în grilă?"
Unu. Faptul ca nu stii, nu e o scuza. Cel putin, IN ACEST MOMENT, Eurosport Romania sustine 3 (TREI) variante de semnal E1 RO, E1 INTL si E2 RO. OPERATORII, le preiau pe toate, sau nu. Citeste macar articolele din presa inainte sa faci comentarii fara suport. Se specifica clar ca sunt operatori care vor merge in continuare, pe E1 INTL. Si chiar daca Eurosport Romania decide sa nu mai sustina pista audio pentru varianta INTL, asta nu inseamna ca un operator de cablu nu poate negocia preluarea acestui canal din fluxul international! Eurosport INTERNATIONAL NU S-A DESFIINTAT !
"(...)Pentru orice alte informatii legate de receptionarea competitiilor noastre in format HD, le recomandam telespectatorilor sa se adreseze operatorului de cablu la care sunt abonati.”, arată compania (nr Eurosport) într-o declarație pentru Paginademedia.ro." ...Cui?... Operatorului de cablu??

Doi. Cand dai citate (adica fix cel in care spuneam ca pana mai ieri se difuzau ambele canale EUSP1, sau cel despre Player), nu le scoate din context doar ca sa iti satisfaca opinia. Ca la Antena3. EUROSPORT 1 (UNU) INTERNATIONAL NU a disparut! Exista in continuare. Inteleg ca nu citim presa, dar macar posturile colegilor, de mai sus? Despre asta era vorba. Iar pentru PLAYER am sugerat ca esti INTR-UN FEL, constrans. Sa te abonezi. Nu cred ca avea cum sa se inteleaga altceva, cat timp ne exprimam in aceeasi limba.

"Foarte frumos! Așteaptă tu ca RCS-u' să facă sesizări la Eurosport în numele tău..."
Trei. Ce sa vezi: Intre timp, cativa care am facut sesizari la operator, am primit raspunsuri. Plus am cunostinte care au legaturi inside si au confirmat azi, ca se cunoaste problema. Si ca vor incerca sa trateze cu EUROSPORT, pentru difuzarea ambelor variante INTL si RO! "Se ia in calcul aceasta varianta"! ("Se ia in calcul" e cuvantul cheie - deci intr-adevar nu este oficial). Apropos, asteapta tu sa fii bagat in seama mai repede ca telespectator al Eurosport (reprezentand o persoana), decat ca DIGI (reprezentand milioane de abonati).

Chiar nu inteleg care e problema ta. Cumva reiese din raspunsuri ca as fi culpabilizat RDS-ul pentru aceasta situatie. Fals. Doar l-am indicat ca fiind cel mai important actor care poate ajuta la situatia in care abonatii (DIGI si implicit EUROSPORT) sunt privati de continuitatea unor competitii sportive. Cand ramai fara curent acasa sau fluctueaza, nu te adresezi direct centralei de la Cernavoda. Ci distrbuitorului de energie.

Refuz sa-ti mai raspund in vreun fel pe acest subiect, pentru ca in opinia mea, ai transformat o sugestie, intr-un Flame. N-ai decat sa te certi singur, "Puisor". Printre altele, poate invatam sa ne exprimam putin mai cu respect - ceva imi spune ca nu am facut acelasi sport de performanta.
Sfarsit.

Edited by costinmx, 27 June 2019 - 00:31.


#119
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostK-Bobby, on 26 iunie 2019 - 14:56, said:

Am depus sesizare Posted Image
Vezi sa ti-o ia cineva in seama Posted Image . La 30 de lei pe luna grila este OK, alte posturi cum ar fi restul posturilor Discovery, Eurosport Int si AMC costa bani care ar mari abonamentul. Oricine vrea posturi pe cablu cu sutele in HD si 4K ..alea costa bani... audienta multe din ele au spre zero.... Ar trebui creata o extraptiune cu posturile cerute de clienti... da' la ce experiente "neplacute" au avut cei de la Digi cu posturile Discovery cand cereau bani si toti le vroiau moaca... slabe sanse sa creeze cei de la Digi vreodata o extraoptiune cu asa ceva. Pana atunci roaga-te (baga matanii, intra prin biserici si pupa crucile si icoanele cum fac babele la moaste) ca la anul sa intre alte posturi in must carry, barem stii ca alea or sa intre in grila lor ca sunt obligatorii la retransmisie.

Edited by tico18, 27 June 2019 - 07:07.


#120
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

View Postcostinmx, on 27 iunie 2019 - 00:15, said:

(...) Nu cred ca avea cum sa se inteleaga altceva, cat timp ne exprimam in aceeasi limba.(...)
Ba, tocmai, se pare că eu zic ceva și tu înțelegi altceva, probabil valabilă și reciproca, dracu' știe...

#121
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,712
  • Înscris: 28.02.2010

View Posttico18, on 27 iunie 2019 - 07:03, said:


Vezi sa ti-o ia cineva in seama Posted Image . La 30 de lei pe luna grila este OK, alte posturi cum ar fi restul posturilor Discovery, Eurosport Int si AMC costa bani care ar mari abonamentul. Oricine vrea posturi pe cablu cu sutele in HD si 4K ..alea costa bani... audienta multe din ele au spre zero.... Ar trebui creata o extraptiune cu posturile cerute de clienti... da' la ce experiente "neplacute" au avut cei de la Digi cu posturile Discovery cand cereau bani si toti le vroiau moaca... slabe sanse sa creeze cei de la Digi vreodata o extraoptiune cu asa ceva. Pana atunci roaga-te (baga matanii, intra prin biserici si pupa crucile si icoanele cum fac babele la moaste) ca la anul sa intre alte posturi in must carry, barem stii ca alea or sa intre in grila lor ca sunt obligatorii la retransmisie.
Tocmai ma sunat o doamna de la Digi in legatura cu sesizarea de ieri pentru adaugarea eurosport internațional si imi zice ca pentru a prinde eurosport internațional hd îmi trebuie echipament, receiver sau cam, degeaba i-am explicat eu ca Eurosport Romania hd si cel internațional hd sunt posturi diferite ca nu ai cu cine, ia o ține bună cu echipamentele,ca am abonament analogic si de asta am nevoie de echipamente.

#122
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 07.01.2009
Sunteti comici astia care sunati la RDS sa intrebati de posturi sau alte chestii.
Imi pare rau s-o zic dar aia/alea care raspund la telefoane n-au nicio treaba cu apoape nimic.
Sunt patit, eu m-am lecuit sa mai sun si sa-mi fac nervi aiurea.

#123
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Nu-si au Rost niste Ironii intre Forumisti.


Iar Pista Audio in RO. mai exista si pe E.S. 2 INTL.! SD & HD.
Redactia din RO. sigur Nu decide pe care Feed ce Piste sunt.
Chiar unii Comentatori Onesti spun ca Aspecte Tehnice mai Majore se stabilesc in Strainatate.

Cei care sustin ca se scot Piste Audio de pe 1 INTL.,
sunt aceia pacaliti de Campania de Dezinformare legata de 1 RO. HD.



@ 'K-Bobby':
Fa Memoriu, cu Confirmare de Primire prin Posta.
Cat timp vei sta pe Analogic, Nu prea sunt sanse de a fi bagat in seama in mod Adecvat,
prin Sesizari catre R.C..

Edited by Lopatar, 28 June 2019 - 01:45.


#124
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Ca atare, si WIMBLEDON va fi Doar pe 1, Nu pe 2.

De altfel, si Aria Tzarilor in care era transmis, evident ca pe 2, se pare ca s-a Micsorat.

https://www.eurospor...vschedule.shtml

#125
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,712
  • Înscris: 28.02.2010
Nu te lua după program, la noi versiunea de Eurosport 2 e localizata, la fel cum au dat calificare de la Wimbledon cu toate ca in program si epgul de la televizor aparea snooker sau altceva era dat tenis.

#126
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 21.05.2019

View PostLopatar, on 30 iunie 2019 - 17:47, said:

Ca atare, si WIMBLEDON va fi Doar pe 1, Nu pe 2.

De altfel, si Aria Tzarilor in care era transmis, evident ca pe 2, se pare ca s-a Micsorat.

https://www.eurospor...vschedule.shtml

fals, pe eurosport 2 Ro, este si tenis!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate