Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Sunt dependent de iute

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
826 replies to this topic

#811
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 28.02.2008
Am mai incercat si eu diverse, dar nimic nu bate la gust si la iuteala nenorocirile alea de Buldak.

#812
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
[ https://m.media-amazon.com/images/W/MEDIAX_849526-T3/images/I/81XPJWb4cqL._SL1500_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De doua ori am mancat 2x spicy. Am una 3x spicy, o pastrez pentru Paste.

#813
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 28.02.2008
Am mancat de multe ori, ala negru, Hot Chicken flavour, e acceptabil daca il mananci supa, sau e la limita daca il faci dupa instructiunile de pe ambalaj. 2x Spicy e deja cam maximul ce pot manca, printre lacrimi si transpiratie, de 3x nici macar nu sunt curios :D

#814
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Un ocean de ardei 😁🥳🌶

Attached Files



#815
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
A incercat cineva Sambal Oelek sau Sambal Badjak? Mi le-a recomandat cineva, dar nu stiu ce sa zic pentru ca par destul de ieftine pentru ce iuteala ar putea avea.
  Sunt cumva in genul pastei de ardei Pista? Eventual tot la fel de sarata?

Edited by habanero, 20 February 2024 - 16:47.


#816
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 14.11.2006
ardeii pastrati de anul trecut incep sa se dezmorteasca. am 18 ghivece. o sa fie ceva productie anul asta.

Attached Files



#817
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002
o mica aprovizionare:

Attached File  IMG_4849.jpeg   238.51K   27 downloads

#818
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,361
  • Înscris: 03.08.2004
Si eu prefer Flying gosse cocsului. Ai restaurant, ca mi-e greu sa cred ca sunt toate pentru consumul propriu?

#819
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002
pt consum propriu. m-am enervat ca l-au scumpit, de unde-l luam eu s-a facut 42 lei ala de 350, l-am gasit pe net asta de 720 tot la 42 lei, iar la 7 bucati intram la transport gratis si am zis sa fac provizii pe o perioada, ca nu se strica. :)

#820
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,361
  • Înscris: 03.08.2004
Am remarcat si eu ca nu se strica. Am observat la cam toate sosurile astea orientale ca rezista mult peste termenul de garantie. Eu iau sos de stridii si hoisin la conserve de 2.3 kg, sos soia light si dark la 1.8l, sambal la 1.2l, fish sos la 1l si asa mai departe. Ma tin cam un an dar am gasit prin camara din loturile trecute si n-au nici pe naiba. Probabil din cauza continutului ridicat de sare.

#821
tzalu

tzalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 26.06.2011
Cred ca si benzoatul de sodiu ajuta!

#822
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Eu după ce consum puțin din flacon, completez cu o cinzeacă de bourbon, apoi agit flaconul, mă gîndesc ca o să reziste mai mult timp compoziția.

Fac așa la diverse sosuri, gustul nu se denaturează, ba chiar mă gîndesc că se ,,înnobilează " aroma.

#823
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 28.02.2008
Am facut ieri o descoperire noua. Dupa ce am mai zis pe topicul asta ca Buldak mancat ca supa e trisare, pentru ca e mai putin picant decat facut stir fry, cum recomanda producatorul, am gasit chestia asta in Carrefour: Buldak Stew type. Asta chiar se face cu multa apa, conform instructiunilor de pe eticheta. Se pun 500ml de apa intr-o cratita, se pune in ea continutul plicului de sos, care de data asta are consistenta unui gem, nu e asa lichid. Cand da in clocot apa cu sos in ea, se adauga taieteii si se fierb 5 minute, apoi se ia de pe foc, se adauga plicul cu prafuri, se amesteca si se serveste. Prafurile astea au rol si de ingrosare, toata supa se transforma intr-un sos dupa ce amesteci. Gustul e la fel de bun, iute fix cat trebuie, sa iti curga nasul si transpiratia pe frunte.
Attached File  IMG_5960.jpg   188.5K   14 downloadsAttached File  IMG_5959.jpg   206.06K   14 downloadsAttached File  IMG_5961.jpg   157.82K   13 downloadsAttached File  IMG_5962.jpg   208.8K   13 downloadsAttached File  IMG_5963.jpg   214.93K   13 downloadsAttached File  IMG_5964.jpg   155.98K   14 downloadsAttached File  IMG_5965.jpg   143.59K   12 downloads

#824
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,626
  • Înscris: 10.08.2009
Ieri i-am luat lui fimiu un Buldak de asta de la magazinul coreean din Iris Mall.
2 x spicy ca se da mare barbat.
Vedem cum merge.

#825
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 28.02.2008
Sa stai langa el pana mananca tot :D
Ala 2x e teroare. Si nepotii mei au insistat sa manance, cred ca a fost un trend pe TikTok, dar au regretat amarnic.

#826
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002
sa stea langa el ca sa ce? sa-l oblige sa termine daca da sa se opreasca? asta poate fi incadrata la maltratare! :)

#827
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 28.02.2008
Nu sa il oblige, sa se amuze de reactia lui. Daca se da mare barbat, o sa incerce sa ascunda faptul ca mancarea e iute, e pacat sa rateze ocazia sa il vada.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate