Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cate Browsere au functia split screen?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
In primul rand pentru organizare e mult mai ok.

#20
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018

View PostLensFlare, on 09 iunie 2019 - 16:21, said:

@abac, stiu toti de optiunea aia din Windows dar folosind ce ofera Vivaldi direct in browser ai functionalitate mai buna.

Permite-mi sa nu fiu de acord.

#21
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
E dreptul tau, dar sunt scenarii cand ce recomanzi tu incurca. De exemplu cand lucrezi cu mai multe aplicatii si folosesti alt+tab.

#22
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Organizare mai ok... of cred ca ne invirtim in jurul cozii !!
Ma lamureste bustean chestia asta
Mie, de exemplu, mi se pare mai ok organizarea windows, deoarece intr-o parte pot sa pun 5 fereste una sub alta, in partea cealalta alte 3... si le afisez in diverse combinatii.
Se poate asa ceva direct in browser ?

Apesi alt+tab si asta, inteleg, e nasol ?
Pai, si daca sint ambele tab-uri in aceeasi fereastra, cum treci de la unul la altul, prin magie ?
Nu tot cu click mouse (in partea de sus a ecranului, nu jos pe taskbar) sau cu ctrl+tab ????

Edited by buyonevideo, 09 June 2019 - 16:44.


#23
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 24.12.2018
Are dreptate el, intradevar e functionalitatea mai buna daca se poate face split si in aplicatie cu taburile aplicatiei.

#24
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@buyonevideo, daca vrei tu neaparat sa ai orbul gainilor si sa ma contrazici la nesfarsit... succes. Gandeste-te doar ca aceasta functionalitate a fost creata cu un scop si daca tu nu il vezi sau nu ai nevoie de asa ceva nu inseamna ca e inutil.

P.S. Nu stiu ce va place sa va contraziceti asa aiurea, fara ca macar sa testati chestia respectiva sau macar sa cititi despre aceasta functionalitate si sa va imaginati cateva scenarii unde ar ajuta asa ceva.

Edited by LensFlare, 09 June 2019 - 16:54.


#25
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 24.12.2018
Eu m-am lovit de nevoia asta de a avea split in aplicatie si nu inteleg de ce nu ofera asta orice aplicatie.

Nu e ca si cum ar fi cine stie ce operatie sa implementezi asa ceva.

#26
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostLensFlare, on 09 iunie 2019 - 16:46, said:

@buyonevideo, daca vrei tu neaparat sa ai orbul gainilor si sa ma contrazici la nesfarsit... succes. Gandeste-te doar ca aceasta functionalitate a fost creata cu un scop si daca tu nu il vezi sau nu ai nevoie de asa ceva nu inseamna ca e inutil.
Eu vroiam sa ma lamuresc.
Dar, ok, te cred pe cuvint, am inteles.
Trabantul e mai bun ca Mercedesul.
Esti lamurit, nu-i asa ?!
La fel si eu cu functionalitatea (nu stiu exact care) e mai buna in browser decit la optiunea similara windows.
Bafta si aici chiar iti dau dreptate: sa nu mai continuam discutia asta inutila.

#27
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@buyonevideo, citeste despre asta, testeaza si o sa te lamuresti. Pana atunci discutia asta e pierdere de timp.

Edited by LensFlare, 09 June 2019 - 17:24.


#28
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pai cum naiba sa citesc daca nu scrie nimeni nimic AICI.
Sint deja aici in discutia asta, de ce sa stau sa mai caut si in alta parte, Jesus F**k Christ ?!
Dar lasa, chiar nu mai intru pe topicul asta.... nu face nimic.
Cum ai zis: nu am nevoie, deci nu ma mai stresez.

#29
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Pai daca nu ai idee cum functioneaza de ce ai insistat sa scrii mai sus ca stii tu o metoda mai buna?

Uite un exemplu simplu: Ai un blog si vrei sa scrii un articol. In Vivaldi folosesti "tab tiling" pentru 2 tab-uri: sursa principala de informare si tab-ul unde scrii articolul (de ex. in Google Docs sau direct in editorul blogului). Pentru surse secundare de informare folosesti alte instante de Vivaldi tot cu "tab tiling", e mai usor sa folosesti alt-tab si de aici rezulta o organizare si functionalitate mai buna. Daca faci cum spui tu mai sus e mai greu cu alt+tab pentru ca ai un numar cel putin dublu de "ferestre" ce apar in lista de alt+tab si o sa te incurci in acestea iar prea multe ferestre deschise si afisate in acelasi timp pe un monitor clasic (FHD de 22/24 inch) nu prea se poate.

Edited by LensFlare, 09 June 2019 - 17:39.


#30
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 24.12.2018
Deci tu folosesti functia la plagiat, la copy-paste? :D

#31
Arizona

Arizona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 29.11.2005
Ce e aia “Vivaldi”?

#32
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@VIGame, e si acesta un mod de folosire dar nu ma refeream la cazul meu. Pe pagina Vivaldi unde sunt informatiile despre "tab tiling" este dat ca exemplu scrierea unui articol pe blog, am plecat de acolo si am explicat functionalitatea.

@Arizona, este un navigator de internet bazat pe chromium - Vivaldi Browser.

Edited by LensFlare, 09 June 2019 - 17:45.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate