Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

iPhone 6s plus nou in 2019?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
SyntaxHD

SyntaxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2014
Salut.As dori sa trec pe IOs din nou, dar telefoanele recent lansate au un pret foarte mare si nu imi permit.As dori sa folosesc telefonul doar pentru whatsap, browsing, youtube si netflix.Acest telefon a indeplinit anumite cerinte, mai ales ca are ecranul mare si mufa de casti.Ar urma sa il cumpar cu 1800 lei de la Flanco, credeti ca se justifica cumpararea acestuia in 2019? Am mai avut un iPhone SE dar l-am dat pentru ecranul micut, dar era ff ok din punct de vedere performante in raport cu utilizarea mea. Astept parerile voastre.

#2
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Normal ca nu se justifica, e un telefon vechi, depasit, in curand nici nu o sa mai suporte noile actualizari. Nu iti permiti iPhone, nu iti iei.

#3
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Sunt atatea telefoane mai bune in acel pret,si mai noi..si tu vrei sa dai atatia bani pe un tel de 4 ani deja. Daca la o masina e alta treaba,sa-ti iei ceva mai vechi,ca nu toti au cel putin 10000 de euro sa-si ia ceva nou,la tel,se schimba treaba. Dar fiecare face ce vrea cu banul lui si isi ia ce-i place.

#4
SyntaxHD

SyntaxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2014
ok multumesc de raspuns.Nu mai trec pe ios, la banii astia ma reorientez spre un S9 - S9 plus probabil.Multumesc.

#5
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
are sotia 6S plus, merge ok, dar parca nu prea e de luat acu de nou. un second bun, avand in vedere ca l-ai lua in bani mai putini mi se pare mai ok. secondului destul de probabil o sa trebuiasca sa-i schimbi bateria.

#6
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Nici second nu merita. Repet, sunt telefoane vechi, depasite... S9 e o alegere buna, mai sunt si unele de la Huawei foarte interesante.

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,584
  • Înscris: 17.08.2007
S9 are bateria cam micuta in rest un telefon bun. Huawei cred ca ar fi de ocolit momentan la cate piedici le pun americanii.

#8
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Iphone nu merita in general. Costa prea mult pt ce ofera.
La 1800-2000 iti iei flagshipuri de 1 an, sau midrange 2019, incomparabil mai bune ca un iphone de 2-3-4 ani.

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La 1700lei cumperi Xiaomi Mi9 cu tot cu taxe de pe amazon Germania , transport moca... ai cea mai puternica configuratie de la ora actuala.

#10
SyntaxHD

SyntaxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2014
Da...pana nu se clarifica problema de la Huawei nu m-as risca. Despre S9+ / S9 ce parere aveti? Momentan utilizez un S7 edge, bateria nu este o chestie foarte importanta deoarece utilizez doar whatsapp web la birou, in rest lucruri de baza...Nu as dori sa folosesc un Xiaomi. Nu pun la indoiala calitatile, dar partea de service de la Samsung pentru mine este un avantaj enorm.

Edited by SyntaxHD, 02 June 2019 - 21:46.


#11
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
S9 plus,display si baterie mai mari,2gb ram in plus,o camera in plus.

#12
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
la 1800 lei mai bine iei un I8+ sh sau, daca mai poti creste putin bugetul, cauti un X.
6s chiar nu merita, oricat ai vrea IoS, dar de banii astia iti poti lua un model mai recent aparut.
iarasi, eu la banii astia nu mi-as mai lua un adroid oricat de smechera ar fi configuratia lui.

#13
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Am schimbat multe iphone uri si androide,parerea mea este ca daca nu ai si alte device uri cu ios,n ai de ce sa cumperi un iphone,este in urma la multe capitole.

#14
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View PostSyntaxHD, on 02 iunie 2019 - 21:42, said:

Da...pana nu se clarifica problema de la Huawei nu m-as risca. Despre S9+ / S9 ce parere aveti? Momentan utilizez un S7 edge, bateria nu este o chestie foarte importanta deoarece utilizez doar whatsapp web la birou, in rest lucruri de baza...Nu as dori sa folosesc un Xiaomi. Nu pun la indoiala calitatile, dar partea de service de la Samsung pentru mine este un avantaj enorm.
Ca si posesor de S7 edge, pe care il am de cand o iesit pe piata, si citind pentru ce vrei sa-l folosesti, nu inteleg de ce vrei sa-l schimbi. S7 inca ii un telefon foarte ok. Dar fiecare face ce vrea cu banii sai.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postnico99900, on 02 iunie 2019 - 22:01, said:

Ca si posesor de S7 edge, pe care il am de cand o iesit pe piata, si citind pentru ce vrei sa-l folosesti, nu inteleg de ce vrei sa-l schimbi. S7 inca ii un telefon foarte ok. Dar fiecare face ce vrea cu banii sai.

Si eu am s7edge. Telefonul face fata utilizarii intense (am multe aplicatii instalate). Ce as dori in plus de la s7 edge ar fi doar un display mai mare, un 6" cred ca ar fi ok

#16
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
La iPhone 6s e problema că tu vrei "youtube si netflix"
Amoled neapărat.

#17
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Sub 7 Plus nu recomand, plus ca acesta are multe imbunatatiri fata de 6s, precum rezistenta la apa si camera

Edited by utopias, 03 June 2019 - 01:20.


#18
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Ai putea merge pe S7/S8 daca nu ai bani de S9.Eu unul am S8 de cand a aparut si sunt foarte multumit de el.
Sau poti sa-ti iei un midrange,seria Galaxy A e cea mai potrivita.
Dar Iphone 6...never.E total depasit,cel putin pt mine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate