Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Xiaomi redmi note 7 sau Moto g7 plus ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
elvaligreco

elvaligreco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 28.10.2010
La bani g7 plus e mai scump dar oare merita diferenta?

#2
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Xiaomi.

#3
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,141
  • Înscris: 27.02.2018
Redmi note 7, mai bun, mai ieftin. Xiaomi sunt greu de învins la raportul calitate/preț.

https://www.gsmarena...3&idPhone2=9513

#4
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 28.04.2003
depinde ce vrei, xiaomi e mai rapid si eventual pozele un pic mai bune, dar daca vrei sa uiti sa incarci bateria in loc de g7 plus uita-te la g7 power, e si pretul mai mic decat g7 plus si tine bateria o vesnicie la ala. Daca mai pui si google camera se anuleaza faptul ca face poze mai slabe din fabrica fata de redmi note 7.

#5
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Nu tine bateria o veșnicie. Chill out. Are 5 amperi nu 3000. Plus ca rezoluția ecranului e de căcat.



#6
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Eu am un note 7 si sunt foarte multumit de el. Acum depinde si la ce vrei sa-l folosesti.

#7
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Nu tine bateria o veșnicie. Chill out. Are 5 amperi nu 3000. Plus ca rezoluția ecranului e de căcat.
G7 power are baterie de 5000 mah. Plus rezolutia scazuta ajuta la baterie, mai pune si tu mana si invata. Cu cat cresti rezolutia, cu atat ecranul consuma mai mult, si placa video mananca mai mult ca trebuie sa proceseze o cantitate de informatii mai mare.
La care procesorul optimizat pe consum mic ajuta si el.
Din cate stiu eu Motorola G7 Power a obtinut un scor extrem de mare la baterie pe gsmarena. Doar Xiaomi mi max 2 se mai apropie de scorul ala dar tot la distanta.
Daca ai semnal bun la telefon si nu te joci pe el jocuri, te poate ajunge si o saptamana. Mai arata-mi mie smartphone sa tina o saptamana. Doar modele vechi din 2012-2013.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate