Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cum activez factura electronica si unde vad vechile facturi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Salutare,

Am instalat azi aplicatia MyVodafone, dupa ce tot azi mi-am facut cont la ei.
Imi plac designul si functionalitatile, spre deosebire de aplicatia Orange care e o mare porcarie ca design, dar macar face ce vrei.

La MyVoda stie cineva cum pot sa activez factura electronica?
Am intrat pe suport, intrebari frecvente, si acolo spune sa ma duc in meniul Facturi si acolo sa dau click pe Factura electronica.
Numai ca in meniul respectiv nu exista acea optiune, daca o fi fost candva...

Si inca una, cum/unde pot vedea un istoric al facturilor, de unde sa le si descarc?

Am intrat si pe siteul desktop vodafone.ro si la fel, lipsesc cele doua optiuni mentionate mai sus.

Multumesc aticipat ptr. orice sugestie/ajutor!

Dan

#2
danutz_v9

danutz_v9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.05.2019
Daca ai abonamentul activat de curand, normal ca nu ai sa vezi nicio factura pentru ca nu s-a emis.
Daca il ai mai de mult si vrei sa treci de la factura tiparita la cea electronica, cel mai bine e sa iei legatura cu ei.

Edited by danutz_v9, 18 May 2019 - 22:32.


#3
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Cred ca nu te lasa sa vezi facturi mai vechi decat contul. Eu asa as spune ca era.
Intradevar aplicatiile sunt proaste la operatori, ar trebui sa angajeze niste oameni care se pricep la UX/UI dar si la programare.

#4
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006

 projectfp, on 18 mai 2019 - 22:39, said:

Cred ca nu te lasa sa vezi facturi mai vechi decat contul. Eu asa as spune ca era.
Intradevar aplicatiile sunt proaste la operatori, ar trebui sa angajeze niste oameni care se pricep la UX/UI dar si la programare.
Nu prea inteleg de ce nu as putea vedea facturi mai vechi decat data contului MyVoda...  Am contract/abonament de aproape doi ani.
Presupun ca facturile mele sunt pastrate pe un server, ceva, indiferent daca am eu cont sau nu, ca doar nu se tine evidenta clienti/facturi de mana, intr-un registru cu multe foi Posted Image

Sunt de acord ca o aplicatie poate fi proasta, dar daca pe pagina de suport imi da o cale de urmat si spune "da click aici sa activezi factura electronica", si cand dai click ajungi pe o pagina stearpa, inseamna ca nimeni nu verifica ce scrie un tampit pe paginile lor!

Edited by dan_slack, 18 May 2019 - 23:10.


#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Suna la relatii clienti si intreaba.
Mai asteapta putin, poate inca nu s-a actualizat lista de facturi.
Eu mi-am facut cont la Wirom (nici nu stiam ca au asa ceva) si era gol la lista facturi.
A dopua zi au aparut tone de facturi acolo :)
Dar, cum ziceam, suna la relatii clienti si intreaba.

#6
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
dureaz aputin pana se actualizeaza situatia contului in sistem, poti vedea doar ultimele 6 facturi daca imi amintesc corect.

Edited by razvan1986, 17 June 2019 - 17:48.


#7
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Acum nu mai pot accesa în cont nicio factură. Nici măcar dacă s-a emis o nouă factură. În mod normal, trebuia să apară pe 17.

Ce s-a petrecut cu ei? Posted Image

#8
CBR

CBR

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 16.05.2019
Eu am mai intalnit ocazional sa aiba probleme de sistem si sa dureze pana la 24h pana se rezolva. Mai astepta un pic si daca nu merge, *222...

#9
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Ei, sigur că mai aştept ! :)

Dar presupun că tot erori de felul ăsta l-au împiedicat şi pe iniţiator să-şi activeze opţiunea de "factură electronică" pe varianta desktop.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate