Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Premergator Chicco 123 3 in 1 - este in regula?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Buna ziua tuturor. Intentionez sa cumpar acest produs:

http://www.soffiplan...uni-silver.html

L-a incercat cineva / ce credeti, merita investitia?

Nu am auzit de acest site, soffiplanet.ro - stiti cumva, este de incredere in ceea ce privesc serviciile de livrare si post-vanzare?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Cea mai mare greseala este sa cumperi premergator de pe internet
Se ia copilul - se merge in primul magazin specializat - se alege premergatorul cel mai usor de folosit de ala micu' - se cumpara

#3
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007
Mi se pare al naibii de scump.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Parerile sunt impartite; personal m-am ferit de ele, am folosit doar un bouncer pt dezvoltarea muschilor picioarelor.

Copiii au plecat repede in picioare.

#5
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Îți recomand un https://www.google.c...mobile&ie=UTF-8
E mult mai bun pentru copii. Cu premergătorul vor călca pe vârfuri mai mult timp.

#6
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Va multumesc mult tuturor pentru raspunsuri, am comandat in cele din urma acest produs:

https://www.emag.ro/...0/pd/DWSLHYBBM/

Este mai ieftin decat cel postat initial, are reglaj pe inaltime (deci nu cred ca vor fi probleme, @sfantu.dracu) - intr-adevar,nu este 3 in 1, dar cine imi garanteaza ca bebe va folosi celelalte doua module, dupa ce va incepe sa mearga?

#7
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007
O trompeta de asta am avut si eu la primul copl. La al doilea nu am mai avut deloc, a invatat sa mearga pe langa pat sau sprijinit.

#8
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Pre-mergatoarele NU sunt recomandate și sunt chiar periculoase. Sunt pe cale de a fi interzise (dacă nu or fi deja) in unele țări.

#9
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 Dev, on 22 mai 2019 - 12:14, said:

Pre-mergatoarele NU sunt recomandate și sunt chiar periculoase. Sunt pe cale de a fi interzise (dacă nu or fi deja) in unele țări.


Lumea spune ca sunt interzise in Suedia de exemplu, dar nu am inteles de ce. Adica ce pot provoca? Are legatura cu coloana vertebrala, sau?

#10
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Personal, nu am inteles niciodata rostul la prostiile alea de premargatoare. Am conostinte care au folosit la copii....copiii mai mlt se chinuiau cu ele decat sa fie ajutati, mie asa mi s-au parut.

#11
Ferlito

Ferlito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 29.03.2019
Detin unul similar.
Avantaj: Fetita merge foarte bine in el si la 10 luni a inceput sa se ridice in picioare singura agatandu-se de marginile unui tarc de joaca.

DEZAVANTAJ(!!!!!) abia acum realizez ca desi s-a grabit procesul de mers, e obisnuita sa mearga pe varfuri pentru ca se apleaca in fata in premergator si i-a ramas in instinct.

#12
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 Ferlito, on 26 iunie 2019 - 11:27, said:

Detin unul similar.
Avantaj: Fetita merge foarte bine in el si la 10 luni a inceput sa se ridice in picioare singura agatandu-se de marginile unui tarc de joaca.

DEZAVANTAJ(!!!!!) abia acum realizez ca desi s-a grabit procesul de mers, e obisnuita sa mearga pe varfuri pentru ca se apleaca in fata in premergator si i-a ramas in instinct.
si daca a inceput sa isi tina singura echilibrul la 10 luni, pe viitor va fi un geniu? ce relevanta are ca si l tine la 10 luni sau la 12 luni sau la 16 luni?

#13
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 giuliani, on 25 iunie 2019 - 16:00, said:

Lumea spune ca sunt interzise in Suedia de exemplu, dar nu am inteles de ce. Adica ce pot provoca? Are legatura cu coloana vertebrala, sau?
1. copiii au ritmul lor de crescut, orice graba strica; ideal e sa nu pui copilul intr-o pozitie in care nu poate ajunge singur si nu il tii mult timp intr-o astfel de pozitie (eg. in fund, in picioare etc); cu cat sta mai mult intr-o pozitie fortata, nenaturala, cu atat are mai putin timp sa exerseze miscarile cu adevarat importante care l-ar ajuta sa ajunga in pozitia respectiva singur.
2. Mersul natural nu se face pe varfuri ci pe toata talpa. Premergatorul ii forteaza sa mearga pe varfuri.
3. etc, gasesti suficiente informatii pe net

Totusi motivul principal pentru care sunt interzise este ca sunt mari provocatoare de accidente (cazut pe scari, rasturnat si cazut in cap si tot asa)

Copilul trebuie lasat sa exploreze pe podea taras sau in 4 labe pana reuseste singur sa se ridice si sa stea in fund/sa mearga.

#14
georgeungur

georgeungur

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.12.2015
eu am avut unul imprimutat, dar copilul pur si simplu nu a vrut sa stea in el, nu mi-a folosit deloc...daca mai dadeam si bani pe el, era minunat

#15
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 cuculea, on 27 iunie 2019 - 18:37, said:

si daca a inceput sa isi tina singura echilibrul la 10 luni, pe viitor va fi un geniu? ce relevanta are ca si l tine la 10 luni sau la 12 luni sau la 16 luni?

Mno, fii-miu s-a ridicat in picioare cu cateva zile inainte sa implineasca 6 luni, dar de mers a mers dupa 1 an. Cica sunt studii care zic ca aia care merg de-a busilea sunt cei mai destepti.

https://www.totuldes...ul-de-a-busilea

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate