Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

R.C.S. & R.D.S. - TV Cablu Digital - Topic General. Nou: Bollywood Clasic HD, Sky Showtime 1 HD, Sky Showtime 2 HD, TVR Sport HD.

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5154 replies to this topic

#4897
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Nici macar nu are licenta pentru SD. Sunt in ilegalitate.

Daca nimeni nu ii scutura, fac ce vor, doar sunt jupani pe plantatia audiovizual din Romania.

#4898
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Lasa ca o sa-l bage Vodafone pe analogic, in locul lui Traditional Tv, ca tot nu are imagine de 3 luni ahahahahahahahahahahahaha :))))

#4899
TelekomR

TelekomR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 01.07.2018

View Postovydinho84, on 28 martie 2024 - 22:13, said:

Bah ăștia de la DIGI sunt nebuni? Cum să introducă un canal de sport în varianta SD în anul 2024? Eu sunt și abonat Orange și Digi dar totuși…nu e posibil să transmiți competiții sportive la calitate SD…mai ales ca este post public…
pe 30 o sa fie HD

#4900
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019

View Postovydinho84, on 28 martie 2024 - 22:13, said:

Bah ăștia de la DIGI sunt nebuni? Cum să introducă un canal de sport în varianta SD în anul 2024? Eu sunt și abonat Orange și Digi dar totuși…nu e posibil să transmiți competiții sportive la calitate SD…mai ales ca este post public…

Câți ani au stat cu DIGI Sport 4 doar in SD ? :lol:

#4901
Alex-gorj

Alex-gorj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.03.2022
Ești prea sigur. Eu cu Digi aș fi mai reținut.Ei fac ce vor și oricum nu le pasă de abonați. Mai intra 2-3 must carry bineînțeles tot sd și gata și anul ăsta. Era mai bine să-l introducă alb-negru la cum gândesc ăstia.Niște minți luminate. Pur și simplu își bat joc .

#4902
CHchannelplus

CHchannelplus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.04.2023

 -TINO-, on 28 martie 2024 - 23:13, said:



Câți ani au stat cu DIGI Sport 4 doar in SD ? :lol:

2 ani (2015-2017)

Edited by CHchannelplus, 29 March 2024 - 07:15.


#4903
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 07.01.2009
Deci l-am intrebat pe comentatorul TVR, Emil Hossu Longin despre HD, iata raspunsul:

Attached Files

  • Attached File  01.PNG   22.82K   303 downloads


#4904
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 21.05.2019
Când o face plopul pere 😂

#4905
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 545
  • Înscris: 22.07.2006
E bine ca avem de la tvr varianta Folclor în HD🤣

#4906
erapav

erapav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 08.09.2010

View Postsorryn_pirates, on 30 martie 2024 - 07:28, said:

E bine ca avem de la tvr varianta Folclor în HD��

Nici pe SD nu o sa ai ce vedea Posted Image

#4907
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009
Rcs&Rds din todeauna și-a bătut joc de posturile concurente. Să nu uităm după cat timp au intrat versiunile HD la celelalte.
Acum își freacă mâinile ca vor scăpa de Orange Sport.
Prima Sport va acapara din ce în ce mai mult și s‐a vedeți atunci șicane. “În Curând “


#4908
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 12.11.2011

View Postcarceanu, on 30 martie 2024 - 17:26, said:

Rcs&Rds din todeauna și-a bătut joc de posturile concurente. Să nu uităm după cat timp au intrat versiunile HD la celelalte.
Acum își freacă mâinile ca vor scăpa de Orange Sport.
Prima Sport va acapara din ce în ce mai mult și s‐a vedeți atunci șicane. “În Curând “
Dacă Digi o să se țină în continuare de asemenea șicane o să piardă teren în favoarea platformelor online, tehnologia actuală ne ajută, va veni și rândul nostru să râdem, mai bine 50-70 posturi TV adevărate pe online decât 200 la Digi care de fapt sunt aproximativ 100. O fi bine, până când bătaia asta de joc, cum sa transmiți în condițiile actuale TVR SPORT în format SD, e de domeniul...

Edited by Herman01, 30 March 2024 - 18:48.


#4909
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Aveți deja alternative OTT și Satelit, in caz ca nu exista acoperire DVB-C de la alt operator. PrimaSport exista datorită DigiSport, iar in afacerea asta oricum o dați tot Digi câștigă. E la fel ca falimentul ala scris de alții in urma cu 10 ani, care nu mai vine.



Din păcate, nimeni din cei ce se plâng de serviciile Digi nu a renunțat la ele, si preferă sa se "chinuie" in continuare cu Digi, cand alternativă există, dar nu convine la buzunar ;)

Edited by innesat, 30 March 2024 - 19:43.


#4910
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Azi m-am uitat la Doctor Pol pe Nat Geo People. Canalul asta nu au fost in stare sa il bage nici VDF, nici Digi. L-am urmarit pe Sweet.TV, care are nevoie de un abonament valabil si televizorul sa fie in priza, ca internetul e prin wi-fi.

Sweet, Megogo, Ines live tv, tv sat go, astea sunt solutiile la frustrarile voastre!

Edited by ronuquet, 30 March 2024 - 19:44.


#4911
Shotbb

Shotbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.12.2023

 Herman01, on 30 martie 2024 - 18:46, said:

Dacă Digi o să se țină în continuare de asemenea șicane o să piardă teren în favoarea platformelor online, tehnologia actuală ne ajută, va veni și rândul nostru să râdem, mai bine 50-70 posturi TV adevărate pe online decât 200 la Digi care de fapt sunt aproximativ 100. O fi bine, până când bătaia asta de joc, cum sa transmiți în condițiile actuale TVR SPORT în format SD, e de domeniul...
Asta se întâmplă din cauza noastra, Digi are 75-82% din piața TV și net, români vor preț mic și calitate prostată, și nr cât mai mare de canale (multe dubluri SD).
Eu sunt abonat la Digi și Orange, dar voi renunța la Digi în favoarea Orange și a unei platforme online.
Dar poate cu timpul Digi va scade la max 45%.


#4912
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 15.11.2021
Nu prea cred că Digi va scade, pentru că nu are concurență. Vodafone e pe linie moartă. Scumpiri de 3 ori pe an și nicio îmbunățire.

Orange avea șanse, dar în ultimul timp o dau și ei cu bâta în baltă!

#4913
Gabrielsson

Gabrielsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.10.2016
Nu este doar Digi de criticat! În zona de unde provin, nu există alt operator de cablu mare care să acopere zona, asta apropo de faptul ca spuneți ca e vina românilor ca rămân la Digi. Prefer să rămân pe Digi și să am 3 canale 4K, decât să mă abonez pe satelit pentru câteva canale HD in plus. Este intr-adevăr penibil ca încă se introduc canale SD când există varianta HD disponibilă.

#4914
Shotbb

Shotbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.12.2023

 Gabrielsson, on 31 martie 2024 - 15:55, said:

Nu este doar Digi de criticat! În zona de unde provin, nu există alt operator de cablu mare care să acopere zona, asta apropo de faptul ca spuneți ca e vina românilor ca rămân la Digi. Prefer să rămân pe Digi și să am 3 canale 4K, decât să mă abonez pe satelit pentru câteva canale HD in plus. Este intr-adevăr penibil ca încă se introduc canale SD când există varianta HD disponibilă.
Eu prefer să am o grilă cu cât mai multe canale HD, decât cu 3 canale 4k, dar cu cel mai mare Nr de dubluri, și canale SD, la o calitate foarte proastă.
Să nu uităm că la Digi toate canalele sunt comprimate și cu MB de 1-3 pe canal SD, și max 8 pentru HD, pentru canalele 4k oferă Maxim 20 MB

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate