Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Pareri Lenovo thinkpad p1

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
CristianRo

CristianRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 26.05.2009
Am nevoie de o părere pentru Lenovo thinkpad p1.Daca construcția lui este de durata sau nu .Mulțumesc

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Daca il fososesti pt batut cuie, iti recomand sa iei unul cu carcasa de aluminiu.

E un laptop scump de la Lenovo, foarte puternic.

Ce insemna constructie de durata?

#3
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Este un laptop ca niciunul, eu am un alt model de Thinkpad si acela este la fel de trainic, caracteristica seriei. Este un sistem prohibitiv de scump, intrand in zona statiilor grafice/hi-end, la pret de Macbook.

Daca ai nevoie de el, atunci ia-l, merita din toate punctele de vedere, iar suportul clienti Lenovo este de top.

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
E de durata, dar eu tot nu mi-as lua ceva de nivel "workstation". Nu are sens. Laptop imi iau pentru mobilitate, si parte din mobilitate e greutatea carata. Alta parte e robustetea fizica. Si bateria e un aspect.

Thinkpad din seria T se incadreaza in aceste cerinte. Am deja un T, dar daca ar fi sa imi cumpar acum, mi-as lua un T480s sau un T490s cu add-onurile care au sens, deci m-as invarti pe undeva pe la 2000-2500 EUR.

P1 nu are sens, ce nevoie am de xeon? Putere am destula pe desktop si pe servere. Daca am nevoie de putere, mobil fiind (ca pentru asta e laptopul), atunci ma loghez remote prin internet si fac de la distanta ce am nevoie pe un calculator mai puternic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate