Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Amenda sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Aproape ca imi doresc sa primesc si eu o amenda. Sigur vreau s-o primesc.

#20
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006

View Postarrriadna, on 08 mai 2019 - 19:42, said:

Nu aveam bani la mine si 500 lei nu sunt o suma mica.. mno...
500 lei? poate 50.

#21
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostPaz, on 08 mai 2019 - 22:08, said:

Daca nu ti-au dat sa semnezi nici un proces verbal eu zic ca nu ti-au dat amenda. Dar daca e sa fie, stai linistita ca toate trec. O nepoata de-a mea a fost lovita mortal de o masina dupa ce a coborat din autobuz.
Deci nu te teme de o amenda.
Posted Image
Macar avea asigurare la masina acel criminal? S-a petrecut de recent?

#22
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
In UK de exemplu daca nu ai cash de bilet, abonament valid, bilet de zi sau bilet electronic activat pe telefon nu te lasa sa te urci in autobuz.
Este un sistem simplu.
Autobuzul are o singura usa in fata la sofer.
Opreste in statie , mai intai coboara toti apoi ceilalti urca , prezinti un ticket valabil ca mai sus si gata.
Nu este ingramadeala, lumea asteapta frumos la rand.
Ce e drept ca si autobuzele circula la 10 min...

Edited by keta, 09 May 2019 - 01:20.


#23
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostYourFan, on 08 mai 2019 - 23:46, said:

Posted Image
Macar avea asigurare la masina acel criminal? S-a petrecut de recent?
Anul trecut. Sincer nu stiu nimic de asigurare ca pt mine n-a mai avut importanta. Fata era eleva la liceu, venita de la tara.

View Postketa, on 09 mai 2019 - 01:17, said:

In UK de exemplu
Ce e drept ca si autobuzele circula la 10 min...
In Italia pe vremuri, tot la 10 minute, plus o ora sau trei, dupa caz. Uneori chiar treceau mai repede decat ora prestabilita "ca sa scape si ei". Cred ca nici in Romania n-am vazut asa un dezastru la transporturile publice.
In sud erau zone unde pur si simplu nu existau. Trebuia neaparat sa ai masina.

#24
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018

View PostKlaudio, on 08 mai 2019 - 20:02, said:

Cred ca ai scapat, nu te lasau ei fara PV la mana daca te amendau.
Ca sa te convingi, poti intreba dupa cateva zile la operatorul de transport dar 100% ai scapat.
Bafta!
Poate fi intocmit si in lipsa si iti vine la adresa de domiciliu. Uneori nu se sinchisesc sa trimita si te trezesti ca iti popreste suma din cont. Eu am multe neplatite dar neavand venit in Romania, nici conturi, nici ceva pe numele meu pot sa emita ordine executorii linistiti ca nu au ce sa imi ia. Adevarul ca operatorii de transport din Romania ofera conditiile pe care le ofera dar nici calatorii nu prea circula "la alb". Acum pe gratis e ok si asa cum e in momentul de fata. Fostul Ratt din Timisoara are pierderi de zeci de milioane de euro de ani de zile insa din pacate in loc sa vina cu un plan de redresare ei se erijeaza in dezvoltatori si incep sa construiasca ansambluri imobiliare. Acolo miroase a tun de la o posta. Asta nu ii exonereaza pe cei care nu platesc bilet dar contraventia pe care o savarsisesc acesti calatori e o flatulenta in raport cu infractiunile comise de conducerile acestor regii autonome sau societati cu largul concurs al primariilor care le acopera gauri de milioane de euro prin subventii care sunt din banii contribuabililor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate