Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

nu primesc notificari sonore la mesajele WhatsApp.

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
BOGDAN-TIRTIU

BOGDAN-TIRTIU

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2019
Salut,
Am un Samsung Galaxy S8.
Doar in cazul aplicatiei WhatsApp, CATEODATA, nu primesc notificare sonora.
Toate optiunile sunt activate, nu este nimic restrictionat. Nu folosesc modul "battery saver".
Am reinstalat aplicatia de cateva ori. Si telefonul si aplicatia sunt actualizate.
Fix aceeasi problema o am si pe Note 8.
Aveti vreun sfat ?

#2
Luci900

Luci900

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 23.10.2016
Si eu am problema asta.
Sunt cazuri in care cineva imi scrie si nu primesc nimic, nici un fel de notificare; uneori primesc notificare sonora, uneori doar vibreaza. Nu inteleg ce se intampla dar tind sa cred ca este din cauza sistemului de operare: Android.

Edited by Luci900, 08 May 2019 - 06:29.


#3
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Mergi la Setari>Aplicatii>WhatsApp si da-i clear cache, ar trebui sa mearga. Din cand in cand e recomandat sa cureti cache-ul in acest fel.

#4
Luci900

Luci900

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 23.10.2016

 toto_riina, on 08 mai 2019 - 06:36, said:

Mergi la Setari>Aplicatii>WhatsApp si da-i clear cache, ar trebui sa mearga. Din cand in cand e recomandat sa cureti cache-ul in acest fel.
am sters tot din el, am dat si reset to factory settings dar degeaba.

#5
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Sa nu ai alte setari gen optimiz\re baterie, do not disturb etc. Daca primesti un mesaj si nu te uiti la el, ii dai swipe de pe ecran, posibil ca la urmatoarele sa nu te mai anunte, pentru o ora-doua.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 Luci900, on 08 mai 2019 - 06:29, said:

...dar tind sa cred ca este din cauza sistemului de operare: Android.
Guess again! Uita-te la sigla telefonului, de cand e lansat si vei vedea de ce se intampla asta.

#7
BOGDAN-TIRTIU

BOGDAN-TIRTIU

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2019

 toto_riina, on 08 mai 2019 - 06:36, said:

Mergi la Setari>Aplicatii>WhatsApp si da-i clear cache, ar trebui sa mearga. Din cand in cand e recomandat sa cureti cache-ul in acest fel.
Multumesc. Asta e o idee noua. Am sa incerc.

 Hider141, on 08 mai 2019 - 07:28, said:

Guess again! Uita-te la sigla telefonului, de cand e lansat si vei vedea de ce se intampla asta.
Nu inteleg la ce faci aluzie.

 Luci900, on 08 mai 2019 - 06:29, said:

Si eu am problema asta.
Sunt cazuri in care cineva imi scrie si nu primesc nimic, nici un fel de notificare; uneori primesc notificare sonora, uneori doar vibreaza. Nu inteleg ce se intampla dar tind sa cred ca este din cauza sistemului de operare: Android.
A afirmat cineva ca ar putea fi de la "Zedge". Am dezinstalat-o. Degeaba

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 BOGDAN-TIRTIU, on 08 mai 2019 - 08:18, said:

Nu inteleg la ce faci aluzie.
Ii raspundeam, in principiu, colegului care spunea ca Android e de vina. De fapt nu e sistemul de operare de vina, ci producatorul.
Cei care nu sunt fanboy Samsung (atat posesorii de alte telefoane, cat cei care au telefoane Samsung si le cumpara pentru ce dotari au, nu pentru sigla si pret) stiu ca apar de multe ori asemenea probleme random, care uneori se rezolva cu factory reset.

Cu cat interventia producatorului in optimizari si customizari e mai mare, cu atat creste riscul sa apara probleme de genul, probleme cu scaderea brusca a autonomiei, si asa mai departe. De lag, sa nu mai amintesc.

#9
BOGDAN-TIRTIU

BOGDAN-TIRTIU

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2019

 Hider141, on 08 mai 2019 - 08:33, said:

Ii raspundeam, in principiu, colegului care spunea ca Android e de vina. De fapt nu e sistemul de operare de vina, ci producatorul.
Cei care nu sunt fanboy Samsung (atat posesorii de alte telefoane, cat cei care au telefoane Samsung si le cumpara pentru ce dotari au, nu pentru sigla si pret) stiu ca apar de multe ori asemenea probleme random, care uneori se rezolva cu factory reset.

Cu cat interventia producatorului in optimizari si customizari e mai mare, cu atat creste riscul sa apara probleme de genul, probleme cu scaderea brusca a autonomiei, si asa mai departe. De lag, sa nu mai amintesc.
Perfect de acord cu tine. Inainte am folosit un Samsung din clasa A -A5 2017. Functiona perfect. De clasa S nu sunt multumit. Cred ca trec la iPhone Posted Image

#10
Luci900

Luci900

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 23.10.2016
cred ca o sa incerc un Pixel 3 sau poate astept 4...inca ma gandesc

#11
BOGDAN-TIRTIU

BOGDAN-TIRTIU

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2019

 Luci900, on 08 mai 2019 - 06:29, said:

Si eu am problema asta.
Sunt cazuri in care cineva imi scrie si nu primesc nimic, nici un fel de notificare; uneori primesc notificare sonora, uneori doar vibreaza. Nu inteleg ce se intampla dar tind sa cred ca este din cauza sistemului de operare: Android.
Salut.
Am gasit o solutie...oarecum. Am activat o optiune care se numeste "notification reminder". La fiecare 3 minute primesc un sunet de notificare pentru orice fel de mesaj. Inclusiv WhatsApp. Deci, in cel mai rau caz, vad mesajul la 3 minute de la primire. Sper sa-ti fie de ajutor !

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu am aceeasi problema cu notificarile la whatsApp

#13
cosmin57

cosmin57

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 13.02.2015
Nici la mine nu merge.

#14
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Sa va bucurati. Eu dupa ce am primit notificare de update, nu mai puteam sa scap de ea.
Si dupa update, mi-a binecuvantat viata bateriei.
Cand era nou nout, arata autonomie de cca 30h cu bateria plina. Dupa update din martie patch level 1 martie , a scazut  la 24h. Acuma dupa patch level 1 aprilie, autonomia estimata a scazut la sub 20h.  Telefon cumparat in noiembrie, 6 luni vechime.

Edited by tfmercedez, 16 May 2019 - 06:51.


#15
BOGDAN-TIRTIU

BOGDAN-TIRTIU

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2019

 MembruAnonim, on 10 mai 2019 - 20:55, said:

Si eu am aceeasi problema cu notificarile la whatsApp
Salut.
Am gasit o solutie...oarecum. Am activat o optiune care se numeste "notification reminder". La fiecare 3 minute primesc un sunet de notificare pentru orice fel de mesaj. Inclusiv WhatsApp. Deci, in cel mai rau caz, vad mesajul la 3 minute de la primire. Sper sa-ti fie de ajutor !

 cosmin57, on 10 mai 2019 - 20:56, said:

Nici la mine nu merge.
Salut.
Am gasit o solutie...oarecum. Am activat o optiune care se numeste "notification reminder". La fiecare 3 minute primesc un sunet de notificare pentru orice fel de mesaj. Inclusiv WhatsApp. Deci, in cel mai rau caz, vad mesajul la 3 minute de la primire. Sper sa-ti fie de ajutor !

#16
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 tfmercedez, on 16 mai 2019 - 06:50, said:

Sa va bucurati. Eu dupa ce am primit notificare de update, nu mai puteam sa scap de ea.
Si dupa update, mi-a binecuvantat viata bateriei.
Cand era nou nout, arata autonomie de cca 30h cu bateria plina. Dupa update din martie patch level 1 martie , a scazut  la 24h. Acuma dupa patch level 1 aprilie, autonomia estimata a scazut la sub 20h.  Telefon cumparat in noiembrie, 6 luni vechime.
Durata estimata e in functie de cum folosesti telefonul. In utilizare zilnica ai observat ca trebuie sa-l incarci mai des/repede decat inainte?

Edited by Hider141, 16 May 2019 - 08:36.


#17
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Problema cu notificarile la whatsapp o am si eu si a aparut fix dupa update-ul la Android 9. Inainte nu facea asa. Mentionez ca am facut factory reset. Soft de cacao, marca samsung.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate