Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Xbox One S All Digital Edition

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostMMike, on 09 mai 2019 - 12:12, said:

Nu cunosc sistemul xbox, am ps sony, dar formatul digital iti ofera o comoditate la achizitie. Iar daca se pot juca jocuri digitale aferente consolelor xbox anterioare asta e foarte bine. La sistemul ps sony nu se poate decat daca jocul a fost adaptat si pentru ultima consola de joc si va trebui sa-l achizitionezi din nou acel joc.
"PS Sony" ?Wtf is this?Poate Playstation.
"Sistemul xbox".Mda....deci Samsung S9 are sistem de operare Samsung.Iar Iphone 10 are sistem Iphone.PS4 are are sistem PS.
Ne-am dat drequ.Vorbiti ma romaneste sa inteleaga omu.

#20
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
A zis sistem ca și când zici la PC sistem. E corect.
Și are dreptate Xbox are "backwards compatibility" și cu jocuri de Xbox classic pe lângă 360.

#21
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,983
  • Înscris: 25.04.2016
Mda, asa e cand vorbesti pe scurt. Nu toata lumea pricepe ;) . Unii sunt obisnuiti doar cu xbox si cu prescurtarile aferente, altii cu PlayStation de la Sony. Ok. Eu am subliniat altceva in primul post.

Vorbind ON, digitalul cum am spus, ofera comoditate la achizitie cat si avantajul ca nu-ti mai trebuie spatiu de stocare fizic. In schimb, suportul fizic, discul, ofera revanzare.
Deci, avantaje si dezavantaje.

In ceea ce priveste Sony, ei asa se exprima (Sony)"Play Station System"

Edited by MMike, 09 May 2019 - 16:45.


#22
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostMMike, on 09 mai 2019 - 16:30, said:

Mda, asa e cand vorbesti pe scurt. Nu toata lumea pricepe ;) . Unii sunt obisnuiti doar cu xbox si cu prescurtarile aferente, altii cu PlayStation de la Sony. Ok. Eu am subliniat altceva in primul post.

Vorbind ON, digitalul cum am spus, ofera comoditate la achizitie cat si avantajul ca nu-ti mai trebuie spatiu de stocare fizic. In schimb, suportul fizic, discul, ofera revanzare.
Deci, avantaje si dezavantaje.

In ceea ce priveste Sony, ei asa se exprima (Sony)"Play Station System"
Tot consolele cu unitate optica au mai multe avantaje,cel putin pentru mine.Cum ai zis tu,dicurile le poti vinde,continutul digital nu.Si pana la urma varianta cu uniate optica are si ea acces la continut digital,deci pentru unul ca mine nu e nicio "afacere".Avantaj e pt cei care nu vor sa se incurce cu dicurile.

Edited by Crbl2001, 09 May 2019 - 20:17.


#23
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Sincer , din ce am citit pana cum rezulta doar doleantele lui X sau Y sau Z si nicidecum ca varianta cu unitate optica e mai buna sau mai rea fata de cea fara unitate optica
Tot ce scrie-ti voi pe aici , nu face-ti alceva decat sa va exprima-ti doleantele personale si astfel nu pute-ti fi impartiali ca sa deduce-ti ce am scris mai sus
Ma repet - Pt MS noua versiune de consola este o alta sursa de venit pt cei care doresc/au doleante la console fara unitate optica - atat si nimic mai mult
Cui ii place cu unitate optica isi cumpara cealalta versiune , cui ii place fara unitate optica isi va cumpara aceasta versiune + cele 3 jocuri
In rest e aceasi consola si probabil va ajunge la acelas pret ca versiunea cu unitate optica , insa mai vorbim peste cateva luni despre asta
In cat timp a ajuns sa scada si cu cat Xbox One S cu unitate optica inclusa la pretul actual ?
Oare cati va mai aducati aminte ce preturi a avut Xbox One S in prima luna de aparitie ?
Asa se intampla si cu noua versiune de Xbox One S fara unitate optica inclusa , dar cu 3 jocuri la pachet
Sa luat unitatea optica si sa dat 3 jocuri la schimb , in rest e aceasi consola indiferent de varianta si ca drept dovada iata ca nici bine nu a aparut si deja exista modalitati de a-ti instala si unitatea optica ( pe net ) mai tarziu daca vrei

#24
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010
offtopic:

http://analfabeti.ro...-face-ti-faceti

Inca ceva legat de "all digital editon" ce e avantajos: cu 1$ poti cumpara "xbox gamepass" pe 3 luni.

#25
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Pana la urma are cineva de pe forum Xbox-ul digital-only?
Sunt curios cum merge.Am vazut pe YT pe unul care a bagat unitate optica in el...wtf?

#26
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Astăzi dimineața mi-am dat comanda pe amazon.fr dar ajunge pe 7-8 ianuarie.

Am prins o oferta chiar bună și l-am cumpărat prin prisma prețului ca de altfel vechiul Xbox 360 nu l-am mai aprins de vreun an cred.
99€ + 10€ transport pana în România ~ 540 de lei.
Acum vad ca este 149€.

#27
robytupa

robytupa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 30.04.2016
Salut! Imi puteti si mie cum pot sa cumpar jocuri de pe Xbox Marketplace din Romania?

#28
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Astăzi mi-a ajuns consola din Franța. Am avut ocazia s-o butonez câteva ore și sunt super mulțumit de ea. Ba mai mult am prins și o oferta la FIFA 20 cu 170 de lei (preț în lire sterline, dacă aveam contul în US era mai ieftin dar nu mi-am bătut capul). Am primit o luna de Xbox live gold și 3 luni de Xbox Game Pass cu 1 lira (cred ca asa se numește). Probabil o s-o mai deschid de vreo doua ori weekendul asta și ii pun un mileu pe ea. :lol:


#29
MartinAdelberg

MartinAdelberg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 23.08.2019
Cred ca stii de faza ca Xbox Live nu este disponibil pt Romania , asadar va trebui sa-ti inregistrezi consola in alta tara UE si vei primi pe XBox Live content-ul in acea limba. Posted Image
Cardul bancar al tau trebuie sa fie valid in acea tara.
Ceea ce nu inteleg este de ce nu ai cumparat-o din Romania ?

Edited by MartinAdelberg, 04 January 2020 - 01:43.


#30
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Făcusem contul acum câțiva ani, l-am folosit pe Xbox 360. Este pe UK înregistrat.
L-am cumparat de pe amazon.fr întrucât era la oferta (99 de euro) iar aici modelul similar era 900 de lei. Și având în vedere cât de "mult" îl utilizez eu...

Edited by Dau, 04 January 2020 - 09:09.


#31
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006
Am luat si eu o consola digitala, dar la instalare nu am gasit tara Romania. Cei de la Xbox support, au zis ca sa aleg o alta tara vecina, dar e ciudat, jocurile vor fi in limba respectiva sau in engleza ? De ce nu apare si Romania, desi e cumparata de pe emag ?! Tare ciudata faza asta.....

#32
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Pentru că din păcate Xbox nu are suport in România deloc, nici magazin online.
Jocurile sunt in engleză.

#33
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 04.03.2020
Am cumparat cu cativa ani in urma acces-ul la niste jocuri, jocuri pe care le-am platit individual.
Dupa ceva timp site-ul s-a desfiintat si cu el am pierdut accesul la acele jocuri.
Daca le-as fi cumparat fizic, pierdeam accesul doar daca se intampla ceva cu cd-ul/dvd-ul.

#34
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Legătură cu situația de fata fiind care?
Xbox este o consola cate funcționează pe baza de servicii online. Marea majoritate a jocurilor folosesc dvd-ul ca dovada licenței căci tot depinzi de serviciile online ale platformei ca sa poți juca.

Singurul avantaj în a cumpăra jocurile în format fizic este ca le poți vinde ulterior. Atât.

Ca dezavantaj, stai toată ziua sa freci discuri când vrei sa te joci în loc sa dai click pe titlul cu pricina. Și odată zgâriat discul... Adios (deși dacă ești grijuliu nu o sa se întâmple asa ceva).

#35
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006
Nu ma deranjeaza ca nu are romana sau ca jocurile nu sunt in ro, ci doar ca nu are regiunea Romania, sa cumperi in lei, asa cumperi in lire, probabil multi folosesc UK. Desi exista optiune de a cumpara jocuri de pe alte site-uri si bagi doar cheia.

ps: am luat un game pass, cu o lira pt 3 luni, deci a fost o reducere cumva, dar iti da optiunea asta numai dupa un reset harware sau la prima instalare.

#36
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
De curiozitate, pe xbox te lasa sa iti faci cont pe Romania?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate