Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Recomandari banca pt card salariu

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View PostPololica, on 06 mai 2019 - 15:30, said:


Azi o sa merg la BT sa vad daca e ceea ce zici tu. Eu ma ocup de plata salariilor si nimeni (in special eu) n-a chitait de comisioane la incasare. Pe firma avem comision de incasare, dar pentru sume de peste 50.000 lei si platile "la urgenta" (atat primite, cat si platite). Sper sa pot lua un miniextras de cont sa vad miscarile. O singura data am primit de la o alta persoana, dar nu stiu daca a comisionat sau nu. Am avut mai multi bani si nu stiu exact daca am primit mai mult sau nu a tarifat deloc.
posibil sa fi negociat firma cu banca, anumite clauze pentru angajatii ei.

la mine, de exemplu, cum nu aveau ce comisioane sa mai taie la pachetul zero tot de la raiffeisen, au negociat ca pachetul sa fie valabil indiferent de cati bani intra in cont. si ceva reduceri la credite, dar astia oricum la credite sunt foarte scumpi, si foarte scump cu reducere tot ramane scump.

#38
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006

View PostPololica, on 06 mai 2019 - 15:30, said:


Azi o sa merg la BT sa vad daca e ceea ce zici tu. Eu ma ocup de plata salariilor si nimeni (in special eu) n-a chitait de comisioane la incasare. Pe firma avem comision de incasare, dar pentru sume de peste 50.000 lei si platile "la urgenta" (atat primite, cat si platite). Sper sa pot lua un miniextras de cont sa vad miscarile. O singura data am primit de la o alta persoana, dar nu stiu daca a comisionat sau nu. Am avut mai multi bani si nu stiu exact daca am primit mai mult sau nu a tarifat deloc.

Pana sa semneze firma mea cu BT, cum mie mi se vira salariul in urgenta - nu intrebati de ce, asa se face imi opreau 18 lei!!! la fiecare salar.

#39
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 25.04.2007
Ca sa fie si scris, nu numa din gura

Attached Files



#40
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postamami, on 06 mai 2019 - 15:23, said:

VIVA LA VIDA LOCA
Cine nu stie despre Revolut poate sa citeasca in subiectul dedicat. Combinatia card salariu BT + Revolut (fara comisioane pentru celelalte operatiuni)

pai si care este afacerea cu card de salariu SI Revolut?

Salariu in cardul ING fara comisioane si scapa de orice problema. Nu ti se pare complicat sa tranzactionezi banii luna de luna dintr-un cont catre Revolut ca sa ce?

Edited by business11, 06 May 2019 - 16:30.


#41
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
nu e complicat, transfer in revolut inseamna sa scrii in aplicatie cat vrei si sa apesi butonul top up. banii ajung instant. deci toata complicatia dureaza 2-3 secunde.
io folosesc si raiffeisen, si revolut. la revolut am gasit doua avantaje.
-curs valutar bun pentru cumparaturi curente in moneda straina, de ex netflixul, spotify, cumparaturile din china, le platesc folosind acel card.
-card virtual. il activez, platesc, il dezactivez.

#42
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Verifica cu ce banca are contract firma la care lucrezi si ce conditii ai in calitate de angajat pe baza celui contract.
Principalele mele criterii de alegere sunt: comision 0 la retragere de la orice bancomat, niciun fel de taxa/comision pentru online/mobile banking, niciun fel de taxa la administrarea contului. La toate astea la prima strigare rezulta ING. Nu stiu la restul bancilor cum sta treaba (eu nu am ING, ca sa nu se inteleaga ca este reclama).

#43
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 06.05.2015
https://www.raiffeis...urent-zero-tot/

#44
metall123

metall123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 22.07.2019

View Postd0d00, on 09 mai 2019 - 09:54, said:


citez: ZERO costuri ???

Ai acces la acest pachet de cont curent cu Zero Lei taxa lunara de administrare in cazul in care suma incasarilor lunare in contul curent in Lei este de minimum 2.000 Lei.

#45
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Mai ok e zero simplu, ca ai sms gratuit.
La zero tot ai conturi în euro gratuite.
La simplu e 1000 limita.

#46
GojiraBv

GojiraBv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2016
Nu recomand raiffeisen.. niste idioti. In momentul de fata dupa ce am studiat ofertele, Unicredit cu genius Cont sunt cel mai ok.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate