Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Recomandare boxe 2.0

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Necrosero

Necrosero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.07.2009
Salutare! Am asa o dilema. Am niste Logitech Z623, dar mi s-a stricat difuzorul stang si am zis ca e momentul pentru un upgrade. Faza e ca nu ma pricep decat la boxele active (cat mai stiu si eu), nu m-am "complicat" pana acum cu amplificatoare si boxe pasive (i kno i know, pezant).

Ideea e ca vreau sa folosesc monstrul ala de woofer de la z623 ca sa-l conectez la doua boxe simple, care sa redea cat mai fidel sunetul (muzica, filme, jocuri - boxele vor fi puse in stanga si dreapta tv-ului), fara pretentii de bas (pt asta e wooferul).

M-am uitat la Audioengine A2+, dar parerile sunt impartite. Multi cunoscatori de pe forumurile consacrate spun ca-s niste semi-pocnitori care nu-si merita banii. Am mai dat peste niste Edifier, mai exact astea: https://www.edifier....th-optical-rca. Vad ca au conexiune RCA, deci ppun ca o sa pot lega wooferul la ele (nu am mai facut operatiunea asta pana acum).

In orice caz, as vrea niste recomandari din partea voastra pentru combinatia asta (sau alta, vreau cel mai bun raport pret/calitate). Bugetul e maxim 1500 dă lei.

Mersi!

LE: Camera are in jur de 20 mp.

Edited by Necrosero, 01 May 2019 - 11:14.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cum conectezi wooferul la două boxe ?

Dacă ai fost mulțumit de Logitech, de ce nu repari boxa aia stricată ?

Ălea pe care le-ai pus au ele wooferul lor.

Attached File  woofer.png   1.16MB   55 downloads


https://www.edifier....speakers/s350db

Edited by waterman, 01 May 2019 - 11:43.


#3
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pai daca vrei sa bagi si wooferul in ecuatie sunt doua variante.
1. iei boxe active ca cele pe care le-ai mentionat si din ele dai si catre woofer.
2. iti iei doua boxe pasive si scoti din woofer catre ele.

In oricare varianta eu as spune ca nu o sune chiar multumitor. Eu as mai pune vreo 500 de lei macar si mi-as lua un amplificator Topaz AM10 si doua boxe pasive de raft. Niste Q Acoustic 3020 de exemplu si dupa aia o sa vad eu daca mai folosesc si wooferul.
Dar macar sunetul o sa fie mai ok.

#4
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
https://www.emag.ro/...b/pd/D30CV2BBM/
Sunet bun pe 3 cai, posibilitate atasare subwoofer

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Nu te-ai complicat deloc cu solutia amplificator plus boxe. Dimpotriva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate