Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Fractura de tibie si peroneu

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
20JoKeR19

20JoKeR19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.04.2019
Salut am si eu o problema! Ideea este ca acum ceva timp mi.am rupt tibia si am fost operat
Totul a decurs bine am 2 tije in picior si se recupereaza osul. Am ghips de sub genunchi ca sa pot folosi carjele,dar câteodată  cand imi mișc piciorul fracturat in locul fracturii trosneste ceva. Este un sentiment foarte neplacut si ma doare putin. Acum intrebarea mea este daca acea trosnitura afecteaza cu ceva? Va rog sa raspundeti doar daca lucrati in domeniu. Multumesc pentru ajutor!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Trosnitura este din articulatie, oasele deja s-au sudat.

Articulatia e nefolosita. Ai nevoie de kinetoterapie multa.
Sanatate!

#3
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010
Eu la fel acum cativa ani am avut fractura de tibie si peroneu. Am avut doar o tija, prinsa cu suruburi sub genunchi si jos deasupra labei piciorului. Dupa mai bine de 3 luni am inceput recuperarea, mergeam 1 ora in fiecare zi, timp de o luna. Dupa 7 luni mi-au scos suruburile de jos, si am mai stat 3  luni pana mi-a zis ca sunt bine. Dupa 2 ani mi-au scos si tija. Dar spre deosebire de tine nu am avut nici troznituri nici durere vreuna.

#4
20JoKeR19

20JoKeR19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.04.2019
Ideea e ca eu deja merg cu carje si am doar 2 saltamani de cand am fost operat si mi.au fost implantate tijele

#5
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

 20JoKeR19, on 20 aprilie 2019 - 01:22, said:

Ideea e ca eu deja merg cu carje si am doar 2 saltamani de cand am fost operat si mi.au fost implantate tijele
Si eu la 3 saptamani a trebuit sa plec in spania cu avionul, pentru ca mi-am rupt piciorul in concediu in RomaniaPosted Image Posted Image , Si am fost operat aici, dar trebuia sa plec inapoi de urgenta. In spania mi-au cerut detalii despre tija si suruburile care le aveam, cum nu aveam nimic am cerut o nota informativa medicului care ma operat. Apoi in spania mi-au spus ca nu era relevanta informatia. Si mi-au cerut daca pot sa le fac macar rost de un surub. Am primit unul, de la medicul din Romania, care bineinteles nu avea capul la fel cu cele din piciorul meu. Ironia sortii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate