Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Black Summer ( Netflix )

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Merge in pauza TWD.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tQA1omPJN24?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tiestodj20, 11 April 2019 - 16:18.


#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Mie mi-a placut Z Nation, poate si asta va fi interesant.
Nu urmaresc TWD.

#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Z Nation nu prea mi se parea serios, parca era parodie mai mult.

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Z Nation a fost fun, nu se lua prea in serios. TWD doar primele 1-2 sezoane merita, apoi devine o ciorba reincalzita in fiecare sezon.

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Dar stiti, da, ca Black Summer e un fel de prequel la Z Nation ?!
Mie nu mi s-a parut deloc fun, adica in sensul sa fie mai mult comedie decit actiune/horror.
Da, avea unele chestiuni fun..... ca Big Red Murphy... mai degraba haios....

#6
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Am vazut acum primul episod si putin dintr-al doilea, mi se pare o imbecilitate. Mi-a ajuns, am renuntat. Concureaza impreuna cu TWD la cel mai prost serial vazut vreodata.

#7
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

 Bombalurina, on 11 aprilie 2019 - 17:13, said:

Am vazut acum primul episod si putin dintr-al doilea, mi se pare o imbecilitate. Mi-a ajuns, am renuntat. Concureaza impreuna cu TWD la cel mai prost serial vazut vreodata.
Eu am reusit sa vad TWD pana am vazut episodul cu imbecilul legat cu catuse. Are un bomfaier cu care isi taie mana...catusele raman nevinovate. Am la munca ceva colegi baltici care ar juca infinit mai bine decat cei pe care i-am vazut in ce mai slab serial al planetei.

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
o ia cam greu din loc. Si zombie care fug dupa oameni pe strada?  frate, e cliseu rasuflat si de care deja s-a facut misto de nenumarate ori. Puteau sa gaseasca si ei ceva mai original.

#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Am vazut si eu primul episod.
Da, ceva clisee, da, ceva chestii rasuflate....
Dar deja e plin de astea in ultimul timp.

Am vazut ieri Hellboy la cinema - scena cind se vede el in Iad, juri ca e din Spawn.
Am mai vazut un film acasa acum citeva zile, chiar nu mai retin numele.
La fiecare 2-3 scene, si eu si sotia, care mai de care: bah asta seamana cu aia din Harry Potter, bah asta seamana cu aia din Terminator, bah asta seamana cu aia din..... si uite asa pina la capatul filmului....

#10
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 wiseguy76, on 11 aprilie 2019 - 19:26, said:

o ia cam greu din loc. Si zombie care fug dupa oameni pe strada?  frate, e cliseu rasuflat si de care deja s-a facut misto de nenumarate ori. Puteau sa gaseasca si ei ceva mai original.
Eu am văzut zombie care făceau salturi și se urcau pe acoperiș...era ceva film coreean

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 I2O, on 12 aprilie 2019 - 13:44, said:

...era ceva film coreean
Era cumva Train to Busan (2016)?

#12
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Am vazut si episodul 2.
Segmentul cu bicicleta - mi s-a parut irelevant.
Zombie ala era vreun personaj care mai aparuse inainte ?!
Plus ca moare unul din personajele prezentate anterior.
Daca-mi aduc bine aminte, asa a fost si la Z Nation, au murit citeva personaje care chiar erau si actori ceva mai cunoscuti - Harold Perrineau de exemplu.

#13
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
ma amuza ca urmarirea aia e filmata pe o sigura strada probabil, pentru ca, in timp ce tot conduc aia si vireaza, de zor, sunt aceleasi masini parcate, si aceleasi case.

#14
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Hider141, on 12 aprilie 2019 - 13:58, said:

Asta

https://m.imdb.com/title/tt6927152/

#15
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 08.08.2018
Am vazut aseara 3 episoade si pot spune ca imi place destul de mult si ca m-a atras inca din primul sezon. Serialul nu e wow si nu te da pe spate prin poveste, personaje, dialog, detalii, insa are multa actiune si o atmosfera serioasa, dar placuta. Z Nation, fratele mai mare, are actiune (cel putin in primele 2 sezoane, cele pe care le-am urmarit), insa nu se leaga mare lucru si bate tare mult spre comedie. The Walking Dead e serios, in schimb de vreo 7 sezoane actiunea se face simtita doar in primul si ultimul episod, asa cum spunea frate-miu aseara: "Serialul asta a avut mai multa actiune in 3 episoade decat TWD in 7 sezoane si nici macar nu l-am urmarit, doar ce am aruncat un ochi in timp ce te uitai tu".

Spoiler

 wiseguy76, on 11 aprilie 2019 - 19:26, said:

o ia cam greu din loc. Si zombie care fug dupa oameni pe strada?  frate, e cliseu rasuflat si de care deja s-a facut misto de nenumarate ori. Puteau sa gaseasca si ei ceva mai original.

Sincer, mi se pare mai ok asa, pericolul intalnirii cu un zombie e mai mare. In TWD, de exemplu, 3 oameni omoara 20+ de zombie de parca nu ar fi nimic. In plus, daca e vreo hoarda, toti se duc si se izbesc talamb de gard, in timp ce astia din Black Summer sunt mai smart, cauta solutii sa-si prinda hrana, exact ca un animal.

Edited by AidenIrish, 13 April 2019 - 12:42.


#16
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
m-am apucat de Doom Patrol

#17
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Am vazut si episodul 3, nasol rau de tot.
Cum sa stai ca bolovanca sa bati in usa, in loc sa cauti alte modalitati de scapare ?
Cum sa nu ai nici un fel de arma (bat, bita) ?
Cum sa-l cauti pe ala micu la parter (tot parterul, nu doar in drumul spre iesire), daca tu l-ai vazut la etaj ?!

#18
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 08.08.2018

 buyonevideo, on 13 aprilie 2019 - 16:53, said:

Am vazut si episodul 3, nasol rau de tot.
Cum sa stai ca bolovanca sa bati in usa, in loc sa cauti alte modalitati de scapare ?
Cum sa nu ai nici un fel de arma (bat, bita) ?

Cum sa-l cauti pe ala micu la parter (tot parterul, nu doar in drumul spre iesire), daca tu l-ai vazut la etaj ?!

1. Din cate am vazut, singura scapare de acolo era usa aia. A batut sperand ca apare cavaleria (nigga-ul) si o scoate de acolo.
2. E de abia inceputul apocalipsei, a stat cu barba-su si cu fiica-sa prin diverse case pana recent, deci nu a apucat sa stea pe cont propriu foarte mult a.i. sa-si dezvolte instinctul de supravietuire. Pampalaul ala de era cu ei ce sa mai zic, a stat pe langa tovarasul cu pusca pana a devenit hrana pentru zombalau. Surdo-mutul, in schimb, era prost ca noaptea, daca nu auzi si nu te poti face auzit verbal, asta nu inseamna ca esti invizibil. De multe ori se ridica ca prostul cand aialalti se ascundeau...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate