Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Soft limitare acces pc

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 12.02.2010
Buna seara !

Detin 2 pc-uri in casa .

Unul al fiicei mele, minora.

Doresc sa aiba acces 2 ore pe zi la pc (asa am convenit impreuna) si pt ca sa nu existe metode de a se sutrage de la intelegere (de genul: mai stau putin!), caut un soft de limitare a accesului la pc-ul ei .

Daca va mai amintiti, acum 10 ani, cand erau in voga salile de net, aveau un soft in care ti se aloca un anumit timp, iar la expirarea timpului (in prealabil te anunta timpul ramas), se activa screen-saverul, iar la o perioada scurta se restarta, pt urmatorul client.

Ei bine, ceva de genul caut si eu .

Ma poate ajuta cineva cu un link, o recomandare?

Multumesc mult !

O seara buna

#2
red2k

red2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.04.2007
In windows 10 :
https://support.micr...ro/help/4028244

#3
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Alte solutii mai sunt?

#4
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Limitarea timpului de acces la PC cu ajutorul contului MS o folosesc și eu cu succes. Nu e complicat de implementat

#5
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Priza programabila in alta camera , insa e obligata sa isi inchida singura pc-ul inainte de ora stabilita , altfel........in timp pot aparea prb cu sistemul de operare
Efectul fiind ca si cum '' a cazut curentul'' , insa repetarea de mai multe ori in timp...... , fara a inchide software pc-ul inaintea orei stabilite......

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate