Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Program gestiune muzica

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
Cind eram tinar,foloseam cu drag Sonic Stage,l-am gasit pe primul pc(intimplator Vaio)si am ramas cu diverse versiuni ale programului multi ani.Ulterior am trecut la mere si as vrea ceva program sa imi fac ceva sd cu muzica in masina,sau chiar cd-uri.dat fiind ca la radio e doar vorbarie si reclame.Multumesc anticipat celor ce participa la discutie.

#2
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Ce ai vrea sa faca programul?
Sa poti asculta piesele si doar sa dai click pe un buton ("real-time" cum s-ar zice) si piesa (sau chiar foldere intregi daca le selectezi) sa se copieze pe microSD?

#3
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
am de ascultat in masina,merg multi km,as vrea sa incarc un sd si sau eventual burn niste cd....

#4
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Pai in principiu eu am facut mai demult ceva (un program) care e posibil sa se potriveasca partial cu ce vrei. Doar partial, pentru ca NU scrie CD-uri, ci e folositor doar pentru sortare/comparare muzica (mai are si alte functii, dar asta e ceea ce pare ca te intereseaza)
Ca idee, nu e pe bani.
In principu, ceea ce vrei sa faci (copiere fisiere pe un SD-card) se poate face si direct din Windows (copy-paste dintr-o fereastra in alta). De ce nu procedezi asa? Vrei sa asculti bucati din piese inainte de a le pune?

L.E. Ah, shit, acum vad ca topicul e pentru MacOS
Scuze. Programul meu e program pe Windows.

#5
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
eu am plecat de la windows,acolo eram cit de cit in tema,le comprimam cit sa ramina calitativ acceptabile si faceam playlist ca apoi sa le burn sau sa le mut in diferite sd sau similare.Acum nu mai am windows,ci IOS.

Edited by Ciubex, 20 April 2019 - 13:21.


#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostDMIHNEA, on 04 aprilie 2019 - 18:50, said:

Acum nu mai am windows,ci IOS.

Pai daca ai iOS, atunci de ce ai deschis topicul pe aria "Mac"?
https://forum.softpe...si-ios-watchos/

Mesaj moderator:
Topicul se muta de pe aria "Free software for MAC OS X" la "Aplicatii iOS" de pe subforumul dedicat.

Edited by _-_, 05 April 2019 - 05:51.


#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Iei pur și simplu mp3 urile și le copiezi pe un SD card.

Ai 5 posturi și n-am înțeles de fapt ce vrei să faci și nu poți.

Scrieți și voi mai inteligibil nu chestii de genul "am trecut la mere" că poate e omul obosit nu stă să priceapă cimilituri.

#8
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
eh, eu am inteles ca ar vrea sa le si sorteze/asculte cate o bucatica, compare, mdeh, adica eu de aia am facut functia respectiva la softul ala. din nefericire softul nu corespunde cu sistemul de operare, altfel probabil i-ar fi fost util.

#9
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
mea culpa,exprimare gresita,ar fi trebuit sa spun macos si nu ios....

#10
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostDMIHNEA, on 22 aprilie 2019 - 08:02, said:

ar fi trebuit sa spun macos si nu ios....

Au trecut 3 saptamani intre timp... Voi ruga un moderator al ariei de fata sa mute topicul pe aria "Mac".

#11
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
Mai clar de atit,din melodiile de pe diverse cd,vreau sa fac un playlist cu unele apoi sa le trec in sd,comprimate cit mai optim,sa ramina ceva calitate...Asta din motiv ca muzica ce as vrea sa ascult in masina nu mai gasesc de descarcat,sau descarcatul depaseste nivelul meu de cunoastere....

#12
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Cred ca toata lumea are abonamente la streaming acum.. spotify, apple music, tidal si scapi de timpul pierdut cu rip-uri..

Dar management de librarie de track-uri se poate face si cu iTunes cred. Banuiesc ca cauti ceva free. Mai e si foobar2000

Edited by Cris007, 02 May 2019 - 09:12.


#13
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
Va tin informati,am facut cont pe spotify,sa vedem ce stie....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate