Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Huawei P30 Pro

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
8333 replies to this topic

#7921
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Merge bine mersi HBO Max descărcat din Appgallery.

#7922
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 carasanu, on 05 octombrie 2022 - 12:16, said:

Am un drum duminică pină marți la București și aș schimba bateria,oare întreabă ceva?
Cum spune si misusumi, suna inainte si vezi sa aiba piesele, fa o programare ceva.

Se poate merge si direct, dar daca nu le au, aia e, te duci degeaba. Eu am fost direct si aveau ansamblul display+baterie dar a fost ceva coada, inclusiv Catalin Scarlatescu care a venit si i-au luat telefonul asa direct, fara fisa fara altele ceea ce nu e ok dar... Romania. Asadar a durat maxim 2h, nu una, fiind coada.

Daca ai urme de burn-in pe display, spune-le si de asta ca schimba tot ansamblul.

De intrebat intreaba, bineinteles, ca nu vor ghici ce are telefonul. Dar le spui ca autonomia a scazut vizibil si doresti sa o schimbi. Daca se vad acele urme pe display poti spune si asta.

 garett, on 05 octombrie 2022 - 12:52, said:

Merge bine mersi HBO Max descărcat din Appgallery.
Ca e versiunea anterioara si nu e oficial.

Singurul loc oficial e Play Store unde HBO are aplicatia pentru Android, si chiar daca o iei din alta parte nu inseamna ca versiunile noi vor functiona si oricum nu mai exista suport.
Cred ca lumea nu face diferenta intre a nu mai fi disponibil, suportat, etc si efectiv dezactivarea automata a aplicatiei (cum s-a intamplat cu altele cand au vrut developerii) sau oprirea accesului pe partea de server.

Si Windows 95 poti instala pe laptop dar nu mai e suportat de zeci de ani si nu mai poti face mai nimic, nici o pagina web nu poti accesa cu tehnologiile de atunci, fara suport pentru cele de acum.
Asta inseamna ca momentan cele instalate sau instaland din APK-uri de pe net (ca asta e si AppGallery, ba chiar si scrie ca sursa e pana si apkmonk) pot functiona, dar daca dezvoltatorul nu mai suporta device-urile X inseamna ca usor usor sau chiar rapid daca vor poate sa nu mai mearga deloc. Aplicatiile stiu pe ce dispozitive sunt instalate, API-urile accesate de pe dispozitive Huawei pot fi dezactivate si pa. La fel cum pe TV-uri smart vechi nu poti urmari YouTube sau altceva pentru ca au schimbat API-urile, update-uri nu exista si tot asa.

Ideea era alta aici, ca din ce in ce mai multi renunta la suport pentru Huawei ca brand, nu ca prin artificii, apk-uri si altele poti folosi MOMENTAN ceva. Din pacate, ca e un telefon bun. Si asta, si altele. In fine.

Edited by d4m4g3, 05 October 2022 - 13:27.


#7923
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Din pacate/fericire nu am screen burn observabil, deci nu prea pot cere schimbarea ecranului...Am testat acum, folosind youtube pentru ca aplicatiile dedicate nu afiseaza peste notch

#7924
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Eu testasem punand in galerie catega imagini goale de culoare alba, gri, neagra, verde, rosie, etc si le-am dat zoom sa acopere tot ecranul.
Nici eu nu aveam pe zona de sub notch nimic, dar in bara de status erau intiparite cateva foarte usor - cele de semnal/wifi/ora/etc. I-am aratat tipei la receptie.

Pentru asta care sincer nu era observabil in mod normal au schimbat. Tipa de la receptie care prelua telefonul se uita sumar asadar a aruncat o privire 2 secunde pe ecran - punea sau pune tu direct telefonul in modul Service - face fisa si-l da la baieti in spate sa-l faca. Ei doar fac, nu au mai verificat din cate am observat daca chiar o fi si cat burn in o avea.

Acum faci cum crezi, dar cu bateria sigur trebuie sa o rezolvi lejer. Bafta!

#7925
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Pentru verificarea ecranului exista aplicatii dedicate.

Attached Files



#7926
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Am instalat vreo 2, dar nu afiseaza in dreptul notch-ului(unde ar putea aparea burn de la zona ceas/notificari). Am folosit clip youtube, care merge full screen. Nu vad umbre nicaieri...
Poate ar trebui sa incerc, oricum, un ecran nou nu strica...
LE. nici aplicatia pusa aici nu afiseaza sus, la statusbar...

Edited by andrei80, 06 October 2022 - 13:49.


#7927
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Ce-mi recomandati pentru verificarea bateriei?
Aplicatia accubattery e ok?
Imi arata viata baterie 83%.

#7928
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010

 andrei80, on 06 octombrie 2022 - 13:45, said:

in dreptul notch-ului(unde ar putea aparea burn de la zona ceas/notificari).
Fa poza la o coala de hartie (alba, galbena ...) si faci zoom la poza.

#7929
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Întrebare ciudată: la voi afișează notificare de apel pierdut când vă sună cineva în timpul unui alt apel?
Parcă știu că funcționa chestia asta, acum se pare că nu, inclusiv pe mate 10 pro.
N-am remarcat până acum, mi-a spus mrs.
Call waiting e activat, e "on", doar că nu se întâmplă nimic!

Edited by garett, 07 October 2022 - 08:52.


#7930
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Call waiting merge normal, bipaie cand suna altcineva in timpul apelului. Am verificat acum, ramane si notificarea de apel pierdut daca nu dau respingere...Cand respingi apelul, nu apare notificare, doar daca lasi sa sune pana inchide apelantul, ca si cand nu e apel in asteptare.

#7931
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 07.10.2010
Call waiting este o functie ce merge doar pe cartela unde este un apel in acel moment. Adica daca vb pe SIM 1 si ma suna cineva pe SIM 1, o sa vad acel apel pierdut, dar daca suna pe SIM 2, nu se vede nimic in apeluri pierdute pentru ca telul este dual sim stand-by, nu dual sim active.

#7932
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Am doar un singur SIM, în celălalt slot e doar un NM.

#7933
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Sa nu fie de la rețea.

#7934
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006

 octav_sergiu, on 07 octombrie 2022 - 13:41, said:

Call waiting este o functie ce merge doar pe cartela unde este un apel in acel moment. Adica daca vb pe SIM 1 si ma suna cineva pe SIM 1, o sa vad acel apel pierdut, dar daca suna pe SIM 2, nu se vede nimic in apeluri pierdute pentru ca telul este dual sim stand-by, nu dual sim active.
Partial adevarat.

Daca ai activ VoLTE pe ambele cartele, se comporta ca un dualsim activ.

#7935
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,927
  • Înscris: 28.09.2017

 radurus, on 08 octombrie 2022 - 12:49, said:

Daca ai activ VoLTE pe ambele cartele, se comporta ca un dualsim activ.
Subscriu!
Perfect adevarat!

#7936
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Puțin off-topic dac îmi permiteți.
Știe cineva ce reprezinta prima pictogramă?

Attached Files



#7937
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
Data saver

Attached Files



#7938
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

 meseriasu2, on 06 octombrie 2022 - 15:13, said:

Ce-mi recomandati pentru verificarea bateriei?
Aplicatia accubattery e ok?
Imi arata viata baterie 83%.

Am avut eu probleme cu telefonul saptamana trecuta.
In cateva ore de la 48% a scazut la 0.

Cei de la Huawei au spus ca bateria se testeaza in felul urmator - seara incrcat la 100% , dezactivat Wi-Fi si BT, si apoi trecut in mod avion si lasat peste noapte.
Opresti si toate programele care ruleaza in bacground.
Trebuie;asat asa minim 8 ore. Daca bateria este intre 92-100% e ok.

Daca scade mai mult e pe duca.

In cazul meu a ramas si dupa 10 ore la 100%.

Beleaua a fost la ultimul update de Bitdefender.
Nug sau miner in el, n-am aflat. A trebuit sa-l scot si e ok iar totul.

Edited by eiffel, 09 October 2022 - 12:50.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate