Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Achizitie telefon...sfat

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
Eu daca as avea bani si nu am ce face cu ei as lua Sony, e un telefon deosebit, toata lumea are hamsung, numai cunoscatorii iau Sony. Mi se pare si la camera peste Samsung si Huawei. O sa sariti ca e mai zgomotos, da e mai zgomotos dar prefer o poza cu zgomot in ea si detalii decat una fara zgomot si fara detalii. Pe gsmarena e o comparatie la low light exact intre sony, s9 si p20 pro si mi se pare ca da clasa bine de tot. Niste detalii excelente. La hamsung arata zici ca e pictura de la noise control ala agresiv. La fel si ecranul de la sony mi se pare ca are culorile mai bune si mai calibrate.
Sa nu mai zic ca la Sony ai procesor snapdragon in loc de chinezaria de la huawei sau coreenismul de la Samsung. Si daca la snapdragon mai pupi ceva suport la restul... 1-2 ani maxim. Bateria tine mai mult la Sony, chiar si peste s9+
Dar pana aici cu punctele bune. Daca nu dau banii afara din casa, Samsung pe termen lung e o investitie mai buna. Avem service in tara, mai multe accesorii si eventual mai ieftine. Si daca esti fan ai si Samsung DeX, o chestie smechera dupa parerea mea.

#20
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XcCQHUYPD18?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008

View Postunpuisor, on 26 martie 2019 - 09:36, said:

Si daca la snapdragon mai pupi ceva suport la restul... 1-2 ani maxim.

Alta mega-prostie. Din contra, cele cu "coreenismul" exynos au suport xda. Variantele samsung cu snapdragon - nema.
Nu mai vorbiti daca nu aveti habar!

#22
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
eu as merge pe varianta s9 +
sony am avut z3+ si z5
alea aveau o problema cu supraincalzirea  daca filmei vreo 5 min se oprea camera din cauza ca se incingea rau telefonul
si in jocuri simple gen subway surfers se incalzea f rau.
la modelele noi poate au rezolvat pb asta
culorile erau parca mai naturale la sony dar una peste alta eu as recomanda samsung  oricum la o eventuala revanzare isi tine pretul mai bine decat sony.

#23
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View Postdani2013, on 29 martie 2019 - 09:00, said:

...
Smartphone-urile Sony Xperia Z3+ și Xperia Z5 sunt motorizate de cipsetul Snapdragon 810, care are probleme cu supraîncălzirea. Nu smartphone-utile Sony au probleme cu supraîncălzirea.

Edited by Ciubex, 01 April 2019 - 10:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate