Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Huawei Mate 9 Emui 9.0.1

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Mai precis, cum se face asta ?!
Si, daca se poate, numele mai precis al aplicatiei de actualizare la Huawei (modelul asta....) ?

#20
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014

View Postbuyonevideo, on 24 martie 2019 - 15:07, said:

Mai precis, cum se face asta ?!
Si, daca se poate, numele mai precis al aplicatiei de actualizare la Huawei (modelul asta....) ?
Dupa ce am facut downgrade la versiunea 8 (la 7 nu se mai poate) am urmat pasii normali ca la orice resetare de telefon iar cand am ajuns la wifi am dat omitere.
Identificare in contul google (obligatoriu dupa downgrade) sa facut cu datele mobile. Dupa ce am ajuns in ecranul principal m-am dus la setari/aplicatii si notificari/aplicatii/acualizare de sistem si aici am apasat pe butonul "Opriti Fortat".
Al doilea  pas a fost sa ma duc la setari/actualizare de sistem/setari actualizare/ si am debifat optiunea "Descarcare auto prin Wifi"
Pe urma m-am dus in Optiuni pentru dezvoltatori si am debifat "Actualizare automata de sistem".
Dupa toate aceatea am conectat telefonul la Wifi.  Dupa 1 minute iarasi mi sa spus ca exista o noua actualizare de sistem. Nu iti da decat optiunea "Descarca acum" insa eu am apasat pe butonul Home si fereastra a disparut.
In setari tot mai apare notificarea de Update insa nu mai apare in bara de stare.
Vezi pozele de mai jos.
[ https://i.imgur.com/cRxukpy.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/iYo4W4f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In prima postare scriam ca atunci cand sunt apelat sau apelez pe cineva, imaginea de fundal fiind de culoare deschisa nu prea vad numele celui care ma apeleaza.
Mai jos este o imagine cu un apel insa cu Android 8.
[ https://i.imgur.com/syRCvzW.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
ovi_jer

ovi_jer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 14.01.2007
Solutia este dezinstalarea aplicatiei de update prin adb cu comanda : adb shell pm uninstall -k --user 0 com.huawei.android.hwouc

#22
mihaipi2

mihaipi2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 10.07.2014

View Postbuyonevideo, on 24 martie 2019 - 15:07, said:

Mai precis, cum se face asta ?!
Si, daca se poate, numele mai precis al aplicatiei de actualizare la Huawei (modelul asta....) ?
Trafic de date din setari sau manager telefon sau setarile din aplicatii.

#23
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Am P10 lite și a venit cu Android 7. Am instalat oreo, ca i s-au adus imbunatiri pe partea de Volte - Vo-Wifi. Am mers cu telefonul la înlocuire garanție și mi-au pus oreo, care se mișcă mult mai bine ca cel din fabrică. Părerile sunt împărțite, asa ca nu e bai.

#24
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostTehnicianul090370, on 24 martie 2019 - 10:12, said:

- Orice telefon de pe planeta,indiferent de firma,de brand,de producator, trebuie sa ramana cu Android-ul pentru care si cu care a fost fabricat!!! Daca a avut Android 8, trebuie lasat pentru totdeauna cu Android 8,daca a avut Android 7, trebuie lasat cu Android 7... S.A.M.D. !
NICIODATA vreun producator de telefoane nu va va face vreun update la un sistem superior care sa mearga mai bine decat cel cu care ati cumparat telefonul!!! NICIODATA!
Ati citit aceste randuri cu atentie!?! Daca DA, bagati la cap si actionati in consecinta!
Diferenta de 1.17% este insifgifianta - 4 versiuni de Android cu rezultate 99% identice: https://androidcommu...speed-20190325/
Da, probabil exista si alte teste, poate cu rezultate diferite, asta l-am vazut eu in dimneata asta si m-am gindit sa-l pun aici, ca sa avem o baza de discutie, nu doar asa niste vorbe aruncate in vint.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate