Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Cod telecomanda

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
Alex-d

Alex-d

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.03.2019
Salut, am citit aici pe forum destul de multe chestii interesante și m-am gândit ca tot aici voi găsii rezolvare la problema mea. Din  luna Ianuarie  dețin un decodor Samsung GX-TR530 de la Telekom și vreau sa îl asociez cu o telecomanda universala de la BOSE pe care deja o folosesc și la televizor.
Problema este ca in cartea cu coduri a telecomenzii nu se regăsește și codul pentru acest decodor. Ma puteți ajuta cumva cu aceasta problema ?
Poate vreo idee, sau cum sa fac sa aflu codul respectiv.

Mulțumesc anticipat!

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Faci invers. Folosesti telecomanda de la Telekom si o imperechezi pe ea cu TV-ul.

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Vezi ca ar trebui sa aiba si procedura de cautare automata.
Sau codul 0060 : https://assets.bose....emote_codes.pdf

#4
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
O solutie ar fi alta telecomanda universala cu care sa inveti codurile respective

https://www.evomag.r...-1-1575860.html
https://www.evomag.r...-1-1575857.html

Eu sunt foarte multumit de setupul asta. Posted Image

Nu stiu cum arata telecomanda respectiva de la bose dar cabletechul din linkul meu e super ok.. bate bine infrarosu la ea.

Edited by -koss-, 23 March 2019 - 22:24.


#5
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 Alex-d, on 23 martie 2019 - 20:08, said:

dețin un decodor Samsung GX-TR530 de la Telekom și vreau sa îl asociez cu o telecomanda universala de la BOSE pe care deja o folosesc și la televizor.
Problema este ca in cartea cu coduri a telecomenzii nu se regăsește și codul pentru acest decodor
problema e că folosești Bose,

#6
Alex-d

Alex-d

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.03.2019
Am încercat și codul 0060 dar fără rezultat, poate fac eu ceva greșit, dar am recitit procedura de asociere a telecomenzii BOSE cu alte aparate si fac totul corect.
Nu are procedura de cautare automata!

Telecomanda Bose o am pentru ca folosesc un sistem audio Bose și televizorul Sony a fost foarte ușor de împerecheat cu telecomanda și funcționează foarte bine, ținând cont ca este smart tv și pot face tot cu acesta telecomanda.
Ideea este sa  folosesc telecomanda  pentru toate cele 3 unități.( TV, sistem audio, decodor). Nu mă pricep foarte bine la aceste telecomenzi universale dar pe acesta o pot folosii pana la 6 unitati separate!
Nu prea îmi vine sa renunț la ea!


Exista cumva o telecomanda care are Căutare automata dar sa îmi arate și codul după care funcționează? Ceva cu display?

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 Alex-d, on 24 martie 2019 - 16:54, said:

Exista cumva o telecomanda care are Căutare automata dar sa îmi arate și codul după care funcționează? Ceva cu display?
Probabil exista, dar as putea sa pun pariu ca nu se potrivesc codurile de la un producator la altul.

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Sigur nu are căutare manuala? De exemplu apeși pe Vol+ sau pe OFF pana reacționează STB-ul. În acel moment apeși o secventa și se memorează codul. Astfel se face împerecherea fără cod. RTFM.

#9
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Multi producatori au coduri infrarosu in modulatie si tehnica proprie doar de ei stiute (sunt zeci de milioane de combinatii posibile).. singura modalitate de a le afla este cu o jucarie de receptor din ala bagat pe pc.. in usb.. si o telecomanda programabila care sa le invete ulterior..

Edited by -koss-, 24 March 2019 - 22:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate