Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Rezultat Suedia - Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

Poll: Rezultat Suedia - Romania (49 member(s) have cast votes)

Cum credeti ca se va termina meciul dintre Suedia si Romania de sambata

  1. Suedia (36 votes [73.47%])

    Percentage of vote: 73.47%

  2. Egal (9 votes [18.37%])

    Percentage of vote: 18.37%

  3. Romania (4 votes [8.16%])

    Percentage of vote: 8.16%

Vote Guests cannot vote

#55
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Sunteti cam duri... :)
Mie jocul, mai ales a doua repriza, imi da sperante la cel putin un rezultat pozitiv cu Spania.
Cu echipele nordice mereu am fost timorati... probabil de fizicul lor, in trecut si acum se adauga si o crestere in tehnicitate. Imi e frica mai mult de Norvegia decat de Spania.

#56
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011

View Postioppo, on 25 martie 2019 - 12:53, said:

Sunteti cam duri... Posted Image
Mie jocul, mai ales a doua repriza, imi da sperante la cel putin un rezultat pozitiv cu Spania.
Cu echipele nordice mereu am fost timorati... probabil de fizicul lor, in trecut si acum se adauga si o crestere in tehnicitate. Imi e frica mai mult de Norvegia decat de Spania.

cu nordicii intr-adevar am avut mereu probleme, iti dau perfecta dreptate sa ne aducem aminte ca Danemarca, Norvegia, etc. mereu ne bateau. Au alta pregatire fizica, alt stil de joc cu care romanii niciodata nu s-au inteles. Dar sa spui ca Norvegia ar fi mai periculoasa ca Spania este o gluma, spaniolii o sa dea cu noi de pamant, chiar daca nu mai sunt nici ei ce au fost.

Edited by business11, 25 March 2019 - 13:00.


#57
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Lasand gluma la o parte, nu e usor sa fii in locul lui Contra. Nu prea are de unde sa aleaga. Acuma desigur, lotul U21 a demonstrat ceva (vom vedea in vara, mie mi-e teama ca-s supraestimati) dar nu prea pot fi convocati in bloc pentru ca au si ei de pregatit turneul final.
Totusi eu nu inteleg de ce insista pe jucatori batrani. In conditiile in care ei nu au demonstrat nimic extraordinar in ultimii ani. Care e singura performanta a nationalei in ultimii 10 ani? calificarea la Euro 2016 unde s-au facut de ras si au jucat doar la alibi.
Strict parerea mea de om care a urmarit ceva fotbal ... daca ai jucatori trecuti de 30-31 de ani si echipa nu merge (si chiar nu merge), intinereste lotul. Eu as prefera sa vad mai degraba un tanar gresind si crescand in joc decat aceiasi jucatori care joaca sters de cativa ani dar nu se incearca alte variante. Nu mai suntem in alte vremuri cand desi aveau o varsta, Stelea, Dorinel Munteanu, Dan Petrescu, nu mai zic de Hagi si Popescu, nu aveau rival pe posturile lor, nici pe departe, desi depasisera bine 30. La cei de azi nu e cazul.

#58
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Mie mai frica imi este de meciul cu Suedia de la Bucuresti. O sa le lasam spatii si or sa ne taxeze. Cred ca am pierdut acolo singurul punct pe care l-am fi putut avea din dubla cu ei.

#59
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
eu cred ca mizeaza pe batrani din lipsa de alternative. Cei tineri cu potential sunt la U21, in rest nu prea exista legionari pe care sa mizezi, asta este problema. Sa vedem ce vor face cei de la U21 la vara, la urma urmei sunt viitorul nostru.

#60
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Evident ca nu prea are de unde alege, dar asta am vazut eu ca se face la alte nationale cand prinzi un ciclu mai slab (se intampla) - nu insisti pe jucatori de 32-35 de ani daca in ultimii 5 ani nu s-au remarcat cu nimic.
Fotbalul romanesc este la cel mai jos nivel pe care l-am vazut vreodata. Campionatul intern e foarte slab, pe afara sunt putini jucatori in campionate decente.
Despre U21, am urmarit si eu calificarile. Nu sunt rai deloc. Dar sper sa nu li se urce la cap pentru ca asta e tendinta. Atmosfera din jurul lor cam seamana cu cea de la U21 1998, cand toata lumea spunea ca noua generatie (atunci) va depasi generatia lui Hagi. Se calificasera cu 10 victorii din 10 meciuri si n-au facut nimic la turneul final.

Edited by ambr0zie, 25 March 2019 - 14:28.


#61
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011

View Postambr0zie, on 25 martie 2019 - 14:23, said:

Evident ca nu prea are de unde alege, dar asta am vazut eu ca se face la alte nationale cand prinzi un ciclu mai slab (se imtampla) - nu insisti pe jucatori de 32-35 de ani daca in ultimii 5 ani nu s-au remarcat cu nimic.
Fotbalul romanesc este la cel mai jos nivel pe care l-am vazut eu vreodata. Campionatul intern e foarte slab, pe afara sunt putini jucatori in campionate decente.
Despre U21, am urmarit si eu. Nu sunt rai deloc. Dar sper sa nu li se urce la cap pentru ca asta e tendinta. Atmosfera din jurul lor cam seamana cu cea de la U21 1998, cand toata lumea spunea ca noua generatie (atunci) va depasi generatia lui Hagi. Se calificasera cu 10 victorii din 10 meciuri si n-au facut nimic la turneul final.

iti dau perfecta dreptate. Echipa nationala sufera enorm din punct de vedere calitativ. La fel si Liga 1 care a ajuns pe fundul Europei. In lotul national avem 20 de legionari, dintre care 12 sunt trecuti de 28 de ani si isi pierd vremea prin ligi turcesti, rusesti sau arabesti.

Dupa parerea mea Razvan Marin,Mitrita si Manea (dar mai are nevoie de timp) sunt singurii de la nationala cu potential. Stanciu de cand a plecat la arabi nu mai joaca nimic. Restul ori sunt prea batrani, ori prea nedezvoltati.

#62
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Si nici nu o sa mearga. Daca echipele din Liga I si II nu investesc in juniori degeaba. Mi se pare ciudata linistea din campionat. Inainte mai citeam scandaluri cu arbitri, patroni, jucatori beti si asta nu ca eram interesat. Acum nimic. Tenis, Halep si mai nou Bianca Andreescu. De Burleanu nu se mai aude nimic nici ca a facut, nici ca n-a facut.

Guvernul baga bani in stadioane prin nu stiu ce orase mici, iar orasele mari unde ar trebui sa se adune talentele stau fara stadioane si centre de juniori.

#63
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View PostBursul, on 26 martie 2019 - 08:10, said:

Si nici nu o sa mearga. Daca echipele din Liga I si II nu investesc in juniori degeaba. Mi se pare ciudata linistea din campionat. Inainte mai citeam scandaluri cu arbitri, patroni, jucatori beti si asta nu ca eram interesat. Acum nimic. Tenis, Halep si mai nou Bianca Andreescu. De Burleanu nu se mai aude nimic nici ca a facut, nici ca n-a facut.

Guvernul baga bani in stadioane prin nu stiu ce orase mici, iar orasele mari unde ar trebui sa se adune talentele stau fara stadioane si centre de juniori.
Eu cred ca e un lucru bun... Inainte erau bani multi si negri ce se invarteau. Acum nimeni nu mai risca...

#64
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Ma indoiesc ca s-au potolit.

#65
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Nu e vorba de potolit, asta nu sigur... dar parca nu o mai fac asa ostentativ. Or mai tranti meciuri, pariuri, jucatori vanduti pe sub mana, chestii dar nu asa la vedere si grav. Se vede ca s-au subțiat banii in domeniu...
Asta in timp ce au inceput sa mai apara jucatori tineri, pe langa cei ai lui Hagi.

La echipa nationala am incredere in Contra. Cred ca poate face treaba buna in contextul jucatorilor pe care ii are. Doar sa nu aplece urechea la influentele presedintilor de club... Spre exemplu Ianis nu cred ca e de echipa nationala, momentan. Nu are nici 10% din geniul si talentul fotbalistic al tatalui.

#66
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
Nu exista fonduri pentru a ajuta tineretul in Romania. Un patron trebuie sa dezvolte o academie pe cont propriu de la zero, arena, terenuri, infrastructura, si asa mai departe. Din 1.000 daca iese unul talentat este bine, 999 sunt pierdere de timp si de bani. In Liga 1 daca castigi campionatul primesti un amarat de bonus, nici salariile pe o luna nu le acoperi. Si in Liga 1 doar 3 echipe vin cu bani si investesc de ani de zile, FCSB, CFR si Viitorul, si singurele care livreaza in strainatate chiar daca FCSB incearca sa faca comert din toata treaba asta.

Sa comparam si noi ce conditii au academiile lui Ajax, Arsenal, si asa mai departe, mai bune ca fotbalistii din Liga 1 din Romania.

#67
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Cu o floare nu faci primavara. O avea Hagi academie, dar cum sa te dezvolti daca joci numai cu panarame? Ca sa devii tot mai bun, iti trebuie provocari noi, adversari pe masura. Cu cine? FC Voluntari si Concordia Chiajna?

#68
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Fotbalul nostru este ingropat de arbitrii. Orice ciomagar iti poate rupe piciorul si arbitrul nici nu observa. Jucatorii tineri sunt luati la intimidare si atunci nu vor avea tupweu, pentru ca ii poate scoate din viata sportiva orice huligan din echipa adversa.
In fotbalul dezvotltat este lasat jocul mai barbatesc, in care se pune corpul, dar ai nostri au inteles ca barbatesc este sa-i rupi picioarele adversarului.
Pana nu se regleaza chestia asta nu o sa avem fotbal si nici spectacol in teren. Orice suparacios iti rupe osul pentru ca i-ai dat-o printre picioare.
De la arbitraj pleaca totul.
Sa bagi un tanar de 17 ani in prima echipa? pai vrei sa-l pierzi, trosnit de un criminal in echipament sportiv?
De aia nu avem tineri. Ei pot accede in prima echipa de abia dupa 20 de ani. Este deja prea tarziu.

Edited by menaloty, 26 March 2019 - 11:59.


#69
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Stati cuminti fratilor ca Spania ne baga in poarta, pun pariu ca o sa aiba peste 70% posesie,
In meciul cu Norvegia au avut vreo 26 ocazii de gol si peste 700 de pase, dintre care 640 reusite.

#70
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Tu nu ai auzit de Sapunaru si Dragos Grigore! :))

#71
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Si mai e si un backup de viitor, Moti. Eventual poate si Tamas, ca tot l-a incercat recent, sau, de ce nu, Mihali, Dobos...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate