Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Mobilier de bucatarie la comanda

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
LuluNN

LuluNN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.12.2013
Buna ziua,
Probabil ca nu este un topic nou, dar poate ca au mai aparut producatori noi, asa ca as aprecia o recomandare de firma/persoana serioasa care este capabila sa proiecteze si mai ales sa confectioneze un mobilier pentru o bucatarie prost proiectata, cu o centrala pozitionata pe un perete lateral, etc. Multumesc anticipat.

Edited by LuluNN, 19 March 2019 - 14:43.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Din ce oraș ?

Edited by Dany_Darke, 19 March 2019 - 14:52.
stii ce bine vedem?


#3
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
Ti-am trimis in privat!

#4
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Din propria experienta am ajuns la concluzia ca mobila la comanda costa de nu se poate.

O bucatarie cu mobila pe un perete, cu 4 corpuri suspendate, m-a costat vreo 3.600 lei la comanda.
Daca o luam din Ghencea, cu mici modificari (cei care au ateliere/fabrici proprii accepta), eventual un corp suspendat in plus fata de cate avea garnitura clasica, ajungeam la vreo 2.500 lei.
Drept urmare, mobila de dormitor nu am mai luat-o pe comanda, ci doar am modificat ca mai sus lungimea patului si adancimea noptierelor, economia fiind de peste 2.500 lei.

Daca (mai) vrei, iti pot da tfn tamplarului (din Bucuresti) cu pricina.

Edited by claudiu1, 19 March 2019 - 15:44.


#5
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Lemet
Cred ca e la ani lumina fata de orice alt comerciant.
Daca mergi pe SRL-uri detinute de tot felul de nepriceputi o sa iti maresti sansa de a irosi banii aiurea. Pur si simplu din lacomie angajeaza numai dorei pe minim si fac o treaba de proasta calitate, pe langa faptul ca folosesc si accesorii/feronerie de proasta calitate sa faca economie si acolo. Chiar si la alea laudate au dat niste rateuri de nu imi venea sa cred...

Si toate astea pe bani multi, cel putin dublu fata de cat cere Lemet.

Dar banii aia in plus cu siguranta nu se vad in calitatea produsului, ci doar in calitatea vietii patronului firmei si atat.

#6
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postprojectfp, on 19 martie 2019 - 15:47, said:

.......
Si toate astea pe bani multi, cel putin dublu fata de cat cere Lemet.
Dar banii aia in plus cu siguranta nu se vad in calitatea produsului, ci doar in calitatea vietii patronului firmei si atat.
Eu zic ca vei cumpara tot un rahat , doar ca mai frumos ambalat .
Mai bine decit ceva personalizat , facut de comanda la un mic fabricant , mai adaptat cerintelor , este de preferat .

#7
laurell

laurell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 28.05.2004
Salutare! Eu am colaborat excelent cu cei de la Mobilapegustultau.ro ( https://www.mobilape...-bucatarie.html ) pentru o mobila de bucatarie la comanda, dar si pentru un dulap cu usi glisante pentru hol. Si la mine a fost destul de dificil la bucatarie, aveam niste tevi trase aiurea, dar la masuratori au tinut cont de tot si au masurat milimetric tevi de apa, scurgeri, teava de gaz, absolut tot. Sunt seriosi, lucreaza impecabil, isi respecta termenul, primesti factura, contract etc.
Contacteaza-i cu incredere.
Bafta!

#8
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postlaurell, on 19 martie 2019 - 18:46, said:

...au masurat milimetric tevi de apa, scurgeri, teava de gaz, ......
Doamne cit ii mai injuram noi pe astia care fac mobila " milimetric " ! Astia sint aia care nu lasa spatiu de interventie si lucru la instalatii ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate