Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Anchetă FBI: Criptomoneda OneCoin, folosită și în România, înșelătorie piramidală de tip Caritas

  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Deci imi vine sa imi fac seppukku. De ce nu am luat mai multe oanecoaine... de ce de ce...

#20
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Onecoin nu functioneaza pe baza de blockchain sau DAG (directed acyclic graph), nu poate fi minat sau stake-uit, nu poate fi folosit pe exchange-uri ca sa-l vinzi sau sa cumperi criptomonede reale cu el, deci nu este criptomoneda.

#21
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018
Pai si atunci cum au reusit sa prinda o asemenea credibilitate incat sa adune 4 miliarde de la oameni?!

#22
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Cine are 4 miliarde de useri?
Cine a scos cifra asta aberanta?

Trebuie sa fii tampit sa crezi ca jumatate de oamenii de pe planeta detin macar o criptomoneda, ce sa mai zici de una singura.

#23
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Eu detin bitcoaie. Am luat de ctv zeci de lei in 2015 si am incarcat cu bitcoaie o cartela oranj. Mi a mai ramas ceva rest de bitcoaie in ceva cont la care nici nu mai stiu link si pass. Sa ma treceti in categoria detinatorilor de bitcoaie. Va rog ...

#24
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018

View Postprojectfp, on 23 martie 2019 - 09:02, said:

Cine are 4 miliarde de useri?
Cine a scos cifra asta aberanta?

Trebuie sa fii tampit sa crezi ca jumatate de oamenii de pe planeta detin macar o criptomoneda, ce sa mai zici de una singura.
4 miliarde de dolari.

#25
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View PostDisstrack, on 22 martie 2019 - 23:17, said:

Pai si atunci cum au reusit sa prinda o asemenea credibilitate incat sa adune 4 miliarde de la oameni?!
In primul rand, au aparut in 2014, cand piata cryptomonedelor era la inceput, informatia era greu de gasit si un ponzi cu marketing bun putea ajunge departe. Apoi, fiind schema piramidala in sistem inchis, toti care au investit au fost motivati sa imprastie informatii false ca sa atraga mai multa lume si sa faca bani sau sa-si recupereze investitia initiala macar, multi din ei chiar si fara sa realizeze ca sunt prinsi intr-un ponzi si moneda/ blockchain-ul nu sunt reale. In plus, creatorii au investit destul de mult in marketing, campanii de promovare si metode de a face schema lor sa para tangibila, reala si cu posibilitati mari de imbogatire, chiar daca in realitate nu au avut nici o legatura cu cryptomonedele reale :) Vezi aici mai multe info: https://cryptoslate....ecoin-arrested/

#26
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Ai dreptate, e acelasi sistem ca la metodele ponzi care sunt acum cu Academiile (de amazon, shopify, moda, tuns, unghii, jurnalism, etc)... sunt unii prosti care s-au dus, au ramas fara bani si nu s-au ales cu nimic, si care promoveaza la cunostinte prostiile alea diin simplul motiv de a nu fi singurii care sa isi fi luat teapa... si uite asa se umfla bula si unii fac bani, iar altii pierd...

#27
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018
erau o multime de anchete si investigatii in multe tari impotriva fraudelor OneCoin si CoinFlux inca din 2015... insa lacomia oamenilor strabate orice bariere rationale

#28
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018
coinflux, onecoin, romanii sunt creduli la tzeparii online, si forumul acesta a fost din pacate plin cu oameni care si-au pierdut toti banii de-o viata catre fraude gen clujenii criminali de la CoinFlux Vlad Nistor Andra Barac si ceilalti

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate