Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Subiectul "Openstack"

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Salut.

Era un subiect intitulat "Openstack" pe care am contribuit cu un sfat zic eu de valoare.

Acum când dau click la notificări, subiectul pare să fi fost șters.


Ar fi mișto de tot dacă ați aprecia plusvaloarea coforumistilor și nu le-ați mai șterge așa aleatoriu.

Mai erau și alte răspunsuri de valoare acolo. E păcat de ele.

Se întâmplă des, subiecte tehnice care dispar.

#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
In subiect:

Initiator:

"Datorita lipsei de echipamente hardware dedicate sunt blocat asa ca vin cu urmatoarea propunere.
Caut companie interesata de dezvoltare pe acest domeniu.
Daca cunoasteti o astfel de companie va rog sa ma contactati cu mesaj privat."


OC (dumneata):

"Trebuie să te detașezi de tehnologie dacă vrei să îți înțelegi orice firmă, inclusiv angajatorul actual, inclusiv cel viitor.
Chiar dacă vei găsi un "angajator openstack", și la el vei întâlni situații în care ți se spune nu pentru o tehnologie pe care o vei vrea.
Deci dincolo de tehnologie, care e problema de business pe care crezi că o rezolvi cu openstack?
In loc să fugi de la angajatorul curent deoarece nu îți dă ce jucărie vrei, mai bine folosește această oportunitate de a învăța cum să abordezi astfel de situații.
Dacă doar fugi, ratezi o oportunitate de a învăța.
Te aștept cu un răspuns la întrebarea mea."

Initiator:

"@OriginalCopy
Cand o sa fiu interesat de astfel de discursuri o sa ma inscriu la "cursuri de dezvoltare personala" despre cum sa ai succes in viata sau in vreo secta."

Celelalte raspunsuri aveau exact aceeasi plusvaloare. De fapt era o cerere de loc de munca, nu dorinta de scolarizare sau altceva. Cred ca asta-i motivul pentru care a fost ascuns de moderator.

Edited by argonaut, 09 March 2019 - 18:08.


#3
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Asta voiam să-ți pun și eu:

Quote

@OriginalCopy
Cand o sa fiu interesat de astfel de discursuri o sa ma inscriu la "cursuri de dezvoltare personala" despre cum sa ai succes in viata sau in vreo secta.

Păcat de timpul tău. Nu l-ai dat forumului, ci cuiva care nu a înțeles nimic din ce ai scris. Are dreptate argonaut:

View Postargonaut, on 09 martie 2019 - 18:06, said:

  De fapt era o cerere de loc de munca, nu dorinta de scolarizare sau altceva. Cred ca asta-i motivul pentru care a fost ascuns de moderator.


#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Deci OP nu a postat pe aria corectă.

Nu ar fi fost mai bine redenumirea topicului in ceva de genul "cum sa iti convingi angajatorul" si sa fie mutat?


Adica la naiba, un topic remodelat tot produce mai mult ca unul ascuns.

Nu e vorba doar de OP, ci si de altii care pot aprecia sfaturile pe care le citesc.

#5
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostOriginalCopy, on 10 martie 2019 - 09:34, said:

Nu ar fi fost mai bine redenumirea topicului in ceva de genul "cum sa iti convingi angajatorul" si sa fie mutat?
Adica la naiba, un topic remodelat tot produce mai mult ca unul ascuns.
Asta ar însemna ca moderatorul să schimbe subiectul topicului. Părerea mea e că nu ar fi deloc corect să procedăm așa, dacă cineva ar reclama asta ca abuz ar avea dreptate.  

View PostOriginalCopy, on 10 martie 2019 - 09:34, said:

Nu e vorba doar de OP, ci si de altii care pot aprecia sfaturile pe care le citesc.
S-a făcut o arie nouă pentru sfaturi ca al tău: From zero to hero. Deschide un topic curat acolo, ar fi mult mai util decât un sfat bine intenționat dat unuia care nu are nevoie de el. În plus, ar fi citit de mult mai mulți useri decât ar fi fost topicul lui.

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postalthea, on 10 martie 2019 - 09:53, said:

S-a făcut o arie nouă pentru sfaturi ca al tău: From zero to hero. Deschide un topic curat acolo, ar fi mult mai util decât un sfat bine intenționat dat unuia care nu are nevoie de el. În plus, ar fi citit de mult mai mulți useri decât ar fi fost topicul lui.
Asa voi face. DAR problema ramane asta: dupa ce imi petrec timpul scriind un raspuns si acesta imi dispare, nu mai am acces la el ca sa il repostez. Nu sunt mereu pe un calculator, uneori sunt de pe telefon, si e destul de dificil sa editez raspunsul intr-un alt editor, apoi copy/paste in forum, doar ca sa il am "pentru eventualitatea ca imi va fi sters".

In cazul de fata cineva mi-a repostat raspunsul, superb, multumesc, dar care e solutia fiabila?

#7
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostOriginalCopy, on 10 martie 2019 - 11:39, said:

In cazul de fata cineva mi-a repostat raspunsul, superb, multumesc, dar care e solutia fiabila?
Alta decât să-ți ceri textul prin PM nu văd, scrie-le moderatorilor ariei sau trimite-mi PM.
Probabil ți l-ar da oricine altcineva poate să facă asta dar nu-mi permit să vorbesc pentru ei.

Edited by althea, 10 March 2019 - 12:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate