Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

armare planseu

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cristiborcea

cristiborcea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.10.2009
Buna ziua

Am urmatorul desen de armare a planseului.
Prima intrebare ar fi referitoare la distributia calaretilor (in desen marcati cu 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 si 9 - barele care armeaza partea de sus a planseului).
Cum pot sa imi dau seama de unde incep sa ii pun si pana unde.
Aceeasi problema cu repartitiile. Eu am inteles ca pun bare pe toate lungimea placii la distante de 20cm, care vor sustine calaretii.
Am incercat eu sa desenez distributia lor dar nu stiu cat e de corect.
As dori un sfat sau macar de unde pot sa ma documentez sa inteleg mai bine cum pot citi desenul de armare.

Multumesc anticipat

Attached Files



#2
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Iti trebuie in plan cu detalii de armare pentru fiecare element de armatura in parte si apoi fasonarea este mai usor de realizat conform planului de armare general.

#3
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Calaretii se pun fata in fata cu barele de la partea de jos, adica din grinda in grinda pe ambele directii. La colturi si in camp, stanga-dreapta de grinda calaretii vor venii unii peste altii. Repartitiile se pun din cap in cap la 20 cm. intre ele sub calareti.

#4
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,832
  • Înscris: 01.09.2006
Calareti sunt pusi ok, dar repartitiile nu.
Repartitii se pun doar acolo unde nu se intersecteaza calaretii pe cele 2 directii.
De exemplu, in ochiul din stanga jos, nu este nevoie de nicio repartitie. In ochiul din dreapta jos, e nevoie de repartitie doar pe directia "orizontala" intre marcile 1 si 6 (se suprapun 20-30 cm cu ele) si perpendicular pe marca 9

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate