Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Viata de ratat.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostAnonim9808, on 04 martie 2019 - 20:45, said:

Voi ce ati face in cazul meu.. daca ati fi nevoiti sa acceptati ca sunteti ultimii ratati? Eu sincer m as indopa cu pastile pana as ajunge leguma, asa numai simt durere..

Am accepta ideea ca suntem niste terminati si am incerca sa schimbam ceva la noi.  Am incepe, in primul rand, sa facem ceva spor pentru a mai da jos din sunci si a scapa de depresie.

Faptul ca ti-ai dat seama singur ca esti un terminat e un prim pas spre pocainta si alegerea unei alte cai in viata.

Edited by rosix, 04 March 2019 - 22:40.


#38
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Vorbește in numele tau

#39
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu existã decât în matematicã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015

View PostAdm, on 04 martie 2019 - 22:24, said:

1. Incep sa cred ca asta e boala acestui deceniu de copchii ratati, cu asteptari prea mari de la viata.
2. E frumos cand incep sa vorbeasca trolii intre ei...

1. Nu stiu ce sa zic, cam toata lumea are aceasta boala, nu numai tinerii. Toti vor sa aibe cat mai multi bani... insa de multe ori nu e asa cum ne planificam noi si automat intram in depresie.

#40
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018
toti care sunt departe de Dumnezeu au boala asta.Daca insa iti indrepti viata si o traiesti dupa legile lui Dumnezeu in spritul Ortodoxiei  nu mai ai nici o boala
depresia =  indepartarea fata de Dumnezeu
solutia este  sa ataci boala si dpdv duhovnicesc dar si medical, doarece depresia este o boala a sufletului care este jumata spirituala si jumate medicala

parte medicala o tratezi la psihiatru(nu psiholog) unde va prescrie medicatia necesara
partea duhovniceasca o tratezi prin spovedenie la preot, mersul la Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, post in zilele de Luni, Miercuri, citirea psaltirii (numai dupa ce esti
spovedit) si acatistelor si o viata activa dupa legile lui Dumnezeu,aproape de Dumnezeu si dispare depresia.

Multi s-au vindecat asa.

Edited by BraviaAmpero, 04 March 2019 - 23:10.


#41
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 22.11.2006
Hai initiator ca nu e asa rau. Sunt sperante pt tine. Gandeste-te ca se putea ca situatia ta sa fie mult mai rea. Puteai sa fii sarac lipit fara bani de mancare.

Gadeste-te la ce-ti place sa faci, preferabil ceva in aer liber. Fotografie, sport, dansuri, calatoria. Cauta sa faci chestille astea - o sala de sport, un instructor, ceva sa iti iesi din rutina.

Ai prea mult timp liber cu care nu stii ce sa faci. Trebuie doar sa ti-l umpli. Cat despre femei, or sa apara cat de repede. Tot pe la 20 abia am avut si eu prima prietena.

#42
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,641
  • Înscris: 30.08.2017
Nici eu pana la 20 de ani n-am avut prietena. Recunosc ca eram deprimat din cauza asta. Lucrurile s-au schimbat la job, acolo mi-am facut prieteni, am cunoscut femei, la un moment dat si actuala sotie. Acum la 36 sunt casatorit, am copil si job misto.

Sfatul meu: nu dispera, ca tine sunt multi si majoritatea in timp au rezolvat problema. Socializeaza la birou, inscrie-te la cursuri de teatru, dans...orice care presupune socializare si iesire din zona de confort. Si mergi la psiholog, chiar ajuta. Si renunta la xanax.

Si inca ceva...mergi la curve.  Poti incepe cu www.nimfomane.com

Edited by george_alexandru, 04 March 2019 - 23:14.


#43
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 22.11.2006

View PostBraviaAmpero, on 04 martie 2019 - 23:05, said:

toti care sunt departe de Dumnezeu au boala asta.
partea duhovniceasca o tratezi prin spovedenie la preot, mersul la Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, post in zilele de Luni, Miercuri, citirea psaltirii (numai dupa ce esti
spovedit) si acatistelor si o viata activa dupa legile lui Dumnezeu,aproape de Dumnezeu si dispare depresia.

Multi s-au vindecat asa.

Care-s aia multi? unde sunt? Ca eu nu i-am vazut nicaieri.

#44
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,641
  • Înscris: 30.08.2017

View PostBraviaAmpero, on 04 martie 2019 - 23:05, said:

toti care sunt departe de Dumnezeu au boala asta.Daca insa iti indrepti viata si o traiesti dupa legile lui Dumnezeu in spritul Ortodoxiei  nu mai ai nici o boala
depresia =  indepartarea fata de Dumnezeu
solutia este  sa ataci boala si dpdv duhovnicesc dar si medical, doarece depresia este o boala a sufletului care este jumata spirituala si jumate medicala

parte medicala o tratezi la psihiatru(nu psiholog) unde va prescrie medicatia necesara
partea duhovniceasca o tratezi prin spovedenie la preot, mersul la Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, post in zilele de Luni, Miercuri, citirea psaltirii (numai dupa ce esti
spovedit) si acatistelor si o viata activa dupa legile lui Dumnezeu,aproape de Dumnezeu si dispare depresia.

Multi s-au vindecat asa.

Hai frate, daca ma iau dupa dogma bisericeasca nici laba n-am voie. De futut inainte de nunta, nu mai zic.

#45
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018
Pai depresia nu se vede fizic si multi oameni nu vorbesc despre asta, insa sa stii ca este o boala perversa care actioaneaza atat asupra sufltetului dar si asupra corporului, mai exact, creierul incepe sa se
micsoreze si efectiv in unele zone ale acestuia este schimbat fluxul de curent(asa se vede la CT cranian) de aceea se actioneaza pe doua planuri: medical-biologic si spiritual.

Depresia este boala secolului. Din 10 oameni, 3 au diagnostic pus de medic, 4 au forma  incipienta , 2 au forma ascunsa si 1 incepe sa se imbolnaveasca.

Cei care trateaza boala doar dpdv medical, ignorand partea spirituala a acesteia, nu fac decat sa amane o noua cadere.Tratamentul medical este adjuvant tratamentului spiritual si nu-l inlocuieste.

Primul semn al depresiei:pierderea vointei

Edited by BraviaAmpero, 04 March 2019 - 23:32.


#46
Anonim9808

Anonim9808

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.03.2019
Multumesc celor care si au luat din timp pt a raspunde serios. Celor care m au luat misto inseamna ca voi nu ati trecut niciodata prin greu, n am ce sa va zic daca va simtiti bine ca va bateti joc de mine, puteti sa continuati, nu ma afecteaza, sunt obsinuit.

Problema la mine e ca vad tineri cum se distreaza, cupluri, ies seara se plimba cu masina si eu stau in casa si de asta ma simt foarte rau si prost.. uneori am insomnii. Este o stare foarte proasta parca am impresia ca viata trece pe langa mine si eu sunt neputincios.
Nu banul aduce fericirea..ci viata de tanar, sa te distrezi, sa iti traiesti viata alatuei de persoane.. iar mie imi lipseste asta


Edited by Anonim9808, 04 March 2019 - 23:42.


#47
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,641
  • Înscris: 30.08.2017
Socializeaza si vei avea si tu prieteni, vei iesi in club, vei fute femei. Am mai zis, job si activitati ce implica socializare...sunt o groaza. Daca ai insomnii viziteaza si un psihiatru, poate e si un inceput de depresie.

#48
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,858
  • Înscris: 01.11.2005

View PostAdm, on 04 martie 2019 - 22:24, said:

1. Incep sa cred ca asta e boala acestui deceniu de copchii ratati, cu asteptari prea mari de la viata.
2. E frumos cand incep sa vorbeasca trolii intre ei...
Posted Image

View PostBraviaAmpero, on 04 martie 2019 - 23:05, said:

toti care sunt departe de Dumnezeu au boala asta.Daca insa iti indrepti viata si o traiesti dupa legile lui Dumnezeu in spritul Ortodoxiei  nu mai ai nici o boala
depresia =  indepartarea fata de Dumnezeu
solutia este  sa ataci boala si dpdv duhovnicesc dar si medical, doarece depresia este o boala a sufletului care este jumata spirituala si jumate medicala

parte medicala o tratezi la psihiatru(nu psiholog) unde va prescrie medicatia necesara
partea duhovniceasca o tratezi prin spovedenie la preot, mersul la Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, post in zilele de Luni, Miercuri, citirea psaltirii (numai dupa ce esti
spovedit) si acatistelor si o viata activa dupa legile lui Dumnezeu,aproape de Dumnezeu si dispare depresia.

Multi s-au vindecat asa.
Dorel3x6, ai aparut deja ?....

#49
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View PostAnonim9808, on 04 martie 2019 - 23:34, said:

Nu banul aduce fericirea..ci viata de tanar, sa te distrezi, sa iti traiesti viata alatuei de persoane.. iar mie imi lipseste asta
Nope,  omul este nefericit atunci cand este departe de Dumnezeu.(Vezi pilda fiului risipitor). Cei care nu constientizeaza acest gol incep sa-l umple cu diverse patimi si obiceiuri:fumat, violenta, bautura,
destrabalare, etc, iar altii  sunt suparati si nefericiti ca nu sunt la fel de nefericitii ca aia care merg prin cluburi, droguri, distractia.

Ce inseamna practic nevoia asta continua  de distractie ? Simplu: inseamna depresie continua

Quote

Dorel3x6, ai aparut deja ?....
Neah, ala are imaginatie multa, eu vorbesc din  realitate.Depresia daca nu este tratata devine ca un cancer spiritual, iar romanii sunt printre primele locuri la depresie.

Depresia nu tine de statutul social sau  material.Ataca pe oricine , subtil pana se instaleaza si apoi incepe tare sa bombardeze psihicul ca sa-l distruga. Iar daca in acele momente
nu-l ai pe Dumnezeu langa tine, esti pierdut.

Quote

Problema la mine e ca vad tineri cum se distreaza, cupluri, ies seara se plimba cu masina si eu stau in casa si de asta ma simt foarte rau si prost.. uneori am insomnii
pune mana, ia un  acatist, roaga-te la Dumnezeu si lasa pe altii.Daca iti ghidezi viata dupa altii deja incepi sa nu mai fii stapanul vietii tale.

Edited by BraviaAmpero, 05 March 2019 - 00:29.


#50
daymion

daymion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.03.2019

View Postgeorge_alexandru, on 04 martie 2019 - 23:13, said:

Si inca ceva...mergi la curve.  Poti incepe cu www.nimfomane.com
Cea mai mare tampenie!
Ca sa fie si mai deprimat sau sa ajunga un hartuitor psihopat care ajunge sa trateze femeile ca pe niste obiecte sexuale?
El va stii ca curvele alea il baga in seama doar daca le plateste cu 100 euro/ora si treaba asta ii adanceste si mai mult  depresia. Si asa va fi si mai singur decat era inainte, crezand ca doar cu banii vei cumpara prietenia, nu cu aptitudinile de comunicare.  
Ca idee, nici curvele nu mai sunt ce erau odata.
Azi sunt multe din astea siliconate, botoxate, de 26-35 de ani, dar distruse mental, drogate,  acre la atitudine, foarte distante si reci, vulgare,   unele si cu proxeneti rromi, cu un mediu si atmosfera care numai a romantism nu aduce , si cu ceva boli sexuale la pachet. Initiatorul nu are ce cauta la asa curve precum pitipoancele de pe forumul ala de cacat daca vrea sa se lecuiasca de boala.  Omul are nevoie de o partenera ca el care sa-i inteleaga sentimentele. Curvele alea de "lucs"   mai degraba l-ar maltrata psihic decat l-ar vindeca.
E o mare porcarie sa te duci la curve in Romania. Cum naiba sa te duci asa intr-un apartament la o straina  unde poate sa te taie vreun proxenet tlgan si mai faci si evaziune fiscala daca platesti servicii ce nu sunt deloc legale in tara asta? Eu nu m-as duce la asa ceva.  E o distractie mizerabila, mai toxica si decat mersul la pacanele.
Mai bine sa mai stranga niste bani, sa investeasca in cursuri de dating/formare personala, sa practice SPORT (si cand spun sport, nu ma refer la sala de fitness pentru muieri cu steroizi, ci la fotbal, baschet,handbal, sporturi de barbati adevarati ce presupun  munca in echipa si  concurenta).
Si  e musai un hobby.

Trebuie sa constientizeze ca femeia nu-i  ii apartine, nu-i un obiect, ci  o persoana care are tot dreptul sa plece cand vrea de langa el, ca nu-l va iubi niciodata in totalitate, ca si ea va avea defectele si imperfectiunile ei, ca va trece de la o stare la alta. O relatie nu presupune doar dragoste si fericire constant, ci si greutati.  

Iubita sau sotia iti va fi pentru totdeauna o straina, oricat de bine te intelegi cu ea.

Edited by daymion, 05 March 2019 - 01:16.


#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,935
  • Înscris: 14.10.2008

View Poston64, on 04 martie 2019 - 21:31, said:

putem pune de o gasca, eu, neaceasca, dlj, si cine stie poate ni se alatura si galeo
gasca alora care nu vor avea vreodata femeie si nu isi vor transmite genele mai departe

L.E
ah l-am uitat pe karax, eh, cine mi-a mai scapat?
LunaCrystal. Colegul meu de facultate. Adica inca 2. Te linistesti cand vezi cati sunt, mai nasol era cand eram in scoala 1-12, marginalizat, singurul cu pasiuni ciudate si fara internet ca sa cunosc pe altii.

Poti sa ai femeie dar sa nu faci copii. Adicatelea fratele meu mi-a facut 2 nepoti cum s-ar zice, dar fratele sotiei fratelui meu nema copii pentru ca nu a vrut nevasta. Mai rar femeie fara instinct matern puternic.

20 de ani e o varsta inca foarte OK, parintii mei la 24-25 de ani s-au alarmat si au incercat sa ma combine. Adica prin 2009-2010. Si acum in 2019 normal ca maica-mea zice ca daca ma combinam cu propunerea ei, aveam deja copil mare precum nepotii. Posted Image

#52
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,543
  • Înscris: 28.07.2008

View PostBraviaAmpero, on 04 martie 2019 - 23:05, said:

toti care sunt departe de Dumnezeu au boala asta.Daca insa iti indrepti viata si o traiesti dupa legile lui Dumnezeu in spritul Ortodoxiei  nu mai ai nici o boala
depresia =  indepartarea fata de Dumnezeu
solutia este  sa ataci boala si dpdv duhovnicesc dar si medical, doarece depresia este o boala a sufletului care este jumata spirituala si jumate medicala

parte medicala o tratezi la psihiatru(nu psiholog) unde va prescrie medicatia necesara
partea duhovniceasca o tratezi prin spovedenie la preot, mersul la Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, post in zilele de Luni, Miercuri, citirea psaltirii (numai dupa ce esti
spovedit) si acatistelor si o viata activa dupa legile lui Dumnezeu,aproape de Dumnezeu si dispare depresia.

Multi s-au vindecat asa.

O, buna ziua...Va invit cu mare drag sa faceti o vizita pe aici, poate schimbam 2 vorbe...
https://forum.softpe...-psihoterapeut/

#53
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017
Auleu altu, ce grea e viata cand stai in casa la caldurica si te uiti pe geam ce fac altii, stii exista un sport se numeste iesitu din casa.

Tu o ai greu ia uitate la astia din poza si fa o comparatie, oare pentru ce stau la rand.

Attached Files



#54
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,543
  • Înscris: 28.07.2008

View PostBraviaAmpero, on 05 martie 2019 - 00:22, said:

.Daca iti ghidezi viata dupa altii deja incepi sa nu mai fii stapanul vietii tale.

Cu alte cuvinte acest user te invita sa nu il bagi in seama

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate