Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

am ochii inlacrimati

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Oricum, nu cred ca are legeatura cu aria de oftalmologie, ci mai degraba cu neurologie/psihologie sau de ce nu... psihiatrie

Quote

I beleive my question is related to social anxiety. Lately I’ve noticed my eyes will start to water and or flutter when walking through a room and making eye contact with somebody. Is this related and what could be done to stop?


If your eyes are not "watery" or "fluttering" until you enter the social-interactive scenario you are describing a variation of physiological adaptation to the environment (which by the way is the scientific definition of stress). It will be beneficial for you to bring to a conscious level your perceived threat and/or fear. What you can do is learn to accept the adrenaline, which is driving your "fight or flight" response and manage the exaggerated emotions asociated with the "fight or flight". Currently, I believe that when you first experience the initial internal sensation of adrenaline you get frustrated or angry, and this increases the physiological process that is uncomfortable.

https://www.social-a...-eye-fluttering

Edited by gumball3000, 23 February 2019 - 00:44.


#20
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Posttehnics, on 23 februarie 2019 - 00:27, said:

Mie imi vine sa vorbesc murdar...

ma bucur ca te abtii :)

#21
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postjimi91, on 22 februarie 2019 - 22:33, said:

am mai fost la doctor, dar a zis ca n-am nimic (am fost cand eram mai mic). Mie nu mi se pare normal, sa am ochii chiar asa Posted Image.

de mic sunt asa...nu-mi dau seama daca e normal
Da un e-mail lui Horst Mueller si prezinta-i situatia ta. E un medic ORL adventist.

#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
cum îți crește mintiuca lacrimile nu mai încap în căpșor și ies afară.teoretic este motiv de bucurie că-ți crește ceva la vârsta ta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate