Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Sevicii site-uri de reduceri

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Veronica45

Veronica45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.02.2019
Buna,

Am ceva probleme dentare respectiv am nevoie de detartaj si cateva obturatii si as vrea sa le rezolv cat mai rapid insa preturile peste tot pe unde am fost sunt extrem de mari iar in cautarea mea dupa o clinica cu preturi rezonabile am dat peste cateva site-uri ce ofera cupoane de reduceri pentru servicii stomatologice respectiv teamdeals, kuponiada, redutti si mai erau cateva.
Ce as vrea sa stiu e daca cineva a achizitionat vreodatã cupoane pentru servicii si au fost valabile pentru ca nu as vrea sa dau banii pe ele ca mai apoi sa sun la clinica si sa imi spuna ca nu recunosc acele cupoane ca fiind valide.

Multumesc.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am fost io, au fost prieteni, rude.
Cat timp iti faci doar detartraj, esti relativ safe.

Am renuntat la variantele cu cupoane, prefer sa scot banul 150-300 lei la 1-2 ani nu e un capat de lume (ma spal regulat pe zi cu periuta electrica, se depune foarte greu tartrul in cazul meu), dai un ban, dar se vede diferenta in serviciului primit, esti tratat altfel, pleci de acolo zambind, nu intrebandu-te cu ce-ai gresit in viata asta de ai nimerit in cabinetul ala.
Astia de isi atrag pacientii prin cupoane sunt de obicei cabinete infecte din scari de bloc, nu ofera bon, de multe ori nu respecta nici conditiile minime de igiena.
In cazul clinicilor care se respecta, gasesti promotii pe site-ul lor, si nu cu reduceri fantasmagorice de 90%.

Te atrag cu pretul mic pt detartraj si or sa incerce sa te combine cu alte lucrari, de multe ori care nici macar nu-si au rostul. Ce sa faci, e foamea mare.
Prin cupoanele astea de multe ori sunt oameni de-abia iesiti de pe bancile facultatilor de se ocupa atat de detartraj, cat si de lucrarile ulterioare. Isi formeaza si ei mana pe dintii tai.


Nu fa rabat de la calitatea serviciilor primite cand vine vorba de stomatologie, altfel va ajunge sa te coste mai scump mai tarziu, iar aici nu ma refer doar la bani.

Edited by gumball3000, 22 February 2019 - 00:20.


#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Nu stiu cum e la partea de servicii, dar la produse am vazut ca sunt multe chinezisme mai la suprapret. Sfatul meu: vezi ce firma ofera o promotie care te intereseaza pe astfel de site-uri, contacteaza-i si cere-le o oferta de pret, vezi care e diferenta, nu le zi la inceput de oferta gasita.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Clinicile stomatologice care se respecta au deja formata o clientela, au site, apeleaza la alte metode de promovare online, nu la prostii dintr-astea cu site-uri de reduceri/cupoane.
Aici gasesti de obicei cabinete care lucreaza doar volum, nu calitate si nu neaparat pentru ca nu ar vrea, ci si din cauza lipsei dotarilor.

Daca ar fi dupa mine as inchide toate cabinetele stomatologice din scarile de blocuri si i-as obliga sa lucreze impreuna cu alti medici stomatologi in clinici si cu o lista de dotari minime impusa (in functie de specializarile alese), n-ai cum sa faci lucrari complexe de calitate (tratamente de canal) cu dotari din secolul trecut intr-un apartament de bloc in care colcaie gandacii (been there, seen that).

Edited by gumball3000, 22 February 2019 - 00:31.


#5
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 03.12.2001
dacă spuneai din ce oraș ești, poate primeai recomandări de cabinete decente.

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

 Veronica45, on 21 februarie 2019 - 23:58, said:

Buna,

Am ceva probleme dentare respectiv am nevoie de detartaj si cateva obturatii si as vrea sa le rezolv cat mai rapid insa preturile peste tot pe unde am fost sunt extrem de mari iar in cautarea mea dupa o clinica cu preturi rezonabile am dat peste cateva site-uri ce ofera cupoane de reduceri pentru servicii stomatologice respectiv teamdeals, kuponiada, redutti si mai erau cateva.
Ce as vrea sa stiu e daca cineva a achizitionat vreodată cupoane pentru servicii si au fost valabile pentru ca nu as vrea sa dau banii pe ele ca mai apoi sa sun la clinica si sa imi spuna ca nu recunosc acele cupoane ca fiind valide.

Multumesc.

In ce oras esti si care ar fi un pret acceptabil/suportabil pentru tine?
De unde stii ca ai nevoie doar de obturatii si detartraj? Ai facut deja o consultatie?

 gumball3000, on 22 februarie 2019 - 00:26, said:

Clinicile stomatologice care se respecta au deja formata o clientela, au site, apeleaza la alte metode de promovare online, nu la prostii dintr-astea cu site-uri de reduceri/cupoane.
Aici gasesti de obicei cabinete care lucreaza doar volum, nu calitate si nu neaparat pentru ca nu ar vrea, ci si din cauza lipsei dotarilor.
Daca ar fi dupa mine as inchide toate cabinetele stomatologice din scarile de blocuri si i-as obliga sa lucreze impreuna cu alti medici stomatologi in clinici si cu o lista de dotari minime impusa (in functie de specializarile alese), n-ai cum sa faci lucrari complexe de calitate (tratamente de canal) cu dotari din secolul trecut intr-un apartament de bloc in care colcaie gandacii (been there, seen that).

Exagerezi. Clinica la care merg regulat e la parterul unui bloc, doar ca are tot parterul, are aparatura de ultima generatie si doctori pe specializari. Nu e unul singur care le face pe toate.
Localizarea nu este un indiciu bun legat de calitate.

#7
Veronica45

Veronica45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.02.2019
Sunt din București si da am fost deja la o consultatie si mi s-a cerut 200 de lei pe detartraj ceea ce e putin mai scump decat as dori dar acceptabil problema intervine cand adaug obturatiile unde mi s-a cerut 400 de lei pe obturatie eu avand nevoie de 4

#8
zalyx

zalyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.12.2018
Eu am cumpărat cupoane de pe TeamDeals pentru eco doppler și sunt mulțumit, am achitat mult mai ieftin. Aș mai apela și pentru alte analize similare la acest site, dar în privința dinților sunt prețuri ascunse. Am cumpărat un cupon și apoi am renunțat când aflat că voi mai achita mult mai mult decât la prețul normal.

#9
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

 Veronica45, on 22 februarie 2019 - 08:11, said:

Sunt din București si da am fost deja la o consultatie si mi s-a cerut 200 de lei pe detartraj ceea ce e putin mai scump decat as dori dar acceptabil problema intervine cand adaug obturatiile unde mi s-a cerut 400 de lei pe obturatie eu avand nevoie de 4
Mai bine cereai recomandari de medici buni si rezonabili la pret.
Cunosc pe cineva in zona Dristor (cred ca mai colaboreaza si prin Brancoveanu).
Pentru detalii: PM

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 AlexEn, on 22 februarie 2019 - 07:55, said:

In ce oras esti si care ar fi un pret acceptabil/suportabil pentru tine?
De unde stii ca ai nevoie doar de obturatii si detartraj? Ai facut deja o consultatie?



Exagerezi. Clinica la care merg regulat e la parterul unui bloc, doar ca are tot parterul, are aparatura de ultima generatie si doctori pe specializari. Nu e unul singur care le face pe toate.
Localizarea nu este un indiciu bun legat de calitate.
Am zis de problema cabinetelor din scarile de bloc, nu de clinici si am mentionat iar destul de clar ca principala problema cu cabinetele e lipsa dotarilor.
Bineinteles ca pot exista chiar si pentru cabinete unele exceptii, cand lucreaza mai multi acolo, dar pe astea nu o sa le vezi fugind dupa tine cu cupoane de reduceri.

Tot in clinica din scara de bloc ma duc si eu, doar ca detine toate apartamentele de la parter (3 sau 4 la numar), insa n-ai sa vezi acelasi medic de face detartraje ca face si obturatii simple, si tratamente de canal si implanturi. Au direct acolo echipamente de la computer tomograf pana la implantologie si tehnica dentara, nu te plimba pe drumuri de colo colo ca sa-ti faca o lucrare mai mult sau mai putin complexa.

Nu-mi trimiteti va rog mesaje in privat sa ma intrebati cum se numesc, pentru ca nu voi raspunde, nu am nici cea mai mica intentie sa le fac reclama.

#11
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Eu am facut la dental hospital Romania cu 200 de ron obturatiile,tot mari.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate