Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

[CUM] Notificare sonora pentru anumite mesaje Gmail - device Android

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 26.11.2001
Am un telefon Android si as dori ca anumite mesaje email primite in contul meu de GMail (selectate pe baza unor filtre) sa fie anuntate sonor pe telefon. De ex daca primesc mesaj de la [email protected] cu subiectul "afara ploua" sa fiu anuntat printr-un mesaj sonor (bip, sonerie, etc)

Cum pot face asta ?

#2
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Nu cred ca poti seta alerta separata pentru diferite emailuri. Poti sa intri la "Apps & Notifications " , "App info" ,acolo cauti aplicatia "Gmail" si acolo la "App notifications" vezi ce poti seta de acolo. Probabil doar o "sonerie" diferita pentru emailul cu atasament.Nu am mers mai departe.Butoneaza pe acolo si vezi ce poti face. Spor!

#3
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View Postdon_King, on 21 februarie 2019 - 23:12, said:

Am un telefon Android si as dori ca anumite mesaje email primite in contul meu de GMail (selectate pe baza unor filtre) sa fie anuntate sonor pe telefon. De ex daca primesc mesaj de la [email protected] cu subiectul "afara ploua" sa fiu anuntat printr-un mesaj sonor (bip, sonerie, etc)

Cum pot face asta ?
Poti face, insa trebuie sa muncesti putin (daca esti a-tehnic, las-o balta).
Aplicatie: Automagic
Setari: - activezi un trigger pentru notificarile aplicatiei de mail care sa citeasca notificarea si sa verifice dupa cuvinte cheie. Daca a gasit cuvintele cheie setate - o pui sa scoata ce sunete vrei tu, sa vibreze, sa orice.
Automagic e un fel de Tasker (pentru cunascatori) mult mai flexibila si mai cuprinzatoare.
Poti intra si pe forumul lor si cere ajutor, insa ar fi bine sa te informezi putin inainte si sa incerci sa faci singur.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate