Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Paruri sportive - strategie

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#1
Illo

Illo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 18.01.2019
Buna. Voi jucati la pariuri sportive, fotbal gen? Daca da care este strategia voastra? Care a fost cea mai mare suma castigata? Cate echipe puneti pe un bilet?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Bani munciti ?

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,389
  • Înscris: 11.08.2003
Eu nu joc.
Strategia mea e sa nu joc.
Am pus o data niste meciuri cu 1 leu si o cota de 1 si ceva (cica a ras aia la casa cand i-a dat biletul colegul care s-a dus). N-a iesit!

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostIllo, on 19 februarie 2019 - 21:51, said:

Buna. Voi jucati la pariuri sportive, fotbal gen? Daca da care este strategia voastra? Care a fost cea mai mare suma castigata? Cate echipe puneti pe un bilet?

Mai jucam din cand in cand.. nu avem o strategie, jucam de hobby si in general pierdem banii... Cam 5 meciuri pe bilet, exclus cele clar favorite care au cote de mizerie.. ceva mai la mijlocul clasamentului.. Pariem pe scor, pe numar de golouri, pe pauza/final, pe cine marcheaza prima.. chestii din aseta..

Repet, doar de hobby.. ca unii sunt disperati sa se imbogateasca la pariuri.. Asteptam sa auzim ce strategii folosesc.

Strategia casei de pariuri este insa cunoscuta: ei stiu ca saracul isi rupe de la gura sa puna un bilet si atunci cand pierde, suferinta psihica este atat de mare incat isi vinde tot ce are prin casa sa joace in continuare sa se scoata...  Deci mare grija.

Nu cred ca un parior poate avea o strategie castigatoare in raport cu casa de pariuri in conditiile in care cotele sunt totusi reglate din condei.  Iti asumi un risc de 50% si primesti o cota de numai 1.20 adica risti un leu sa primesti 0.20 lei inapoi daca ai dreptate asumandu-ti un risc egal cu casa.  Nu e cuser deloc.

Foarte putini pariori constientizeaza ca cotele pe care le aseaza pe bilet sunt pungi cu chipsuri umplute cu aer.

Edited by rosix, 19 February 2019 - 22:19.


#5
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
joc ,mai mult pierd

#6
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,753
  • Înscris: 29.10.2017
pe la 8 ani asa bagasem niste bilete la 6 din 49 ..iar pe la 12-13 ani jucasem la poker electronic in cartier si la pacanele electro-mecanice la un cazino pe bvd magheru

2010  fifa world cup argentina-mexic 3-1
asta a fost primul pariu din viata mea... m-am dus la stanley, am pus o suma pe tejghea si am zis: 3 milioane pe argentina si am castigat

de aici au urmat multe.. pariuri online, carduri, predictii, single bet-uri, bilete combinate, strategii, exceluri, bilete ratate la un meci, pacanele, cazinouri, loterii
toate erau alimentate de fumul de tigara.. am castigat, am pierdut ..in final a fost totul in zadar

#7
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007
Salut,

Am tot jucat in trecut, de hobby, nu ca sa ma imbogatesc din pariuri - ceea ce e imposibil sau extrem, extrem de greu, sigur nu o sa reusesti tu. In 2018 nu am mai bagat niciun bilet. Singurele 2 strategii care au mers la mine(prin au mers vreau sa zic ca am reusit sa castig putin peste ce am bagat, gen 10-15%):

1. Iti alegi o echipa si pariezi mereu pe X. Statistic, va trebui sa faca candva X. La fiecare pariu pierdut, pentru urmatorul, dublezi suma.
Contra:
-exista sanse sa nu faca X
-exista sanse sa nu ai bani sa continui
-poti sa pierzi tot

2. Stai pe live betting si alegi meciuri cu echipe relativ cunoscute(nu cele mai cunoscute dar nici ultimele divizii), care sa nu traga la nimic(sa nu fie finala campionatuluide exemplu) si pariam undeva in minutele 85-90 ca scorul ramane acelasi.
Contra:
-cote ff mici, 1.10 e o cota excelenta aici
-trebuie sa cam joci sambata, ca atunci sunt cele mai multe meciuri.
-pierzi timp, trebuie sa stai sa urmaresti 50 de meciuri o data ca sa scoti bani
-trebuie sa ai multi bani de la inceput.
-poti sa pierzi tot

Eu te-as sfatui sa nu joci, sau daca o faci, sa nu joci mai multi bani decat esti dispus sa pierzi .
Poti sa te orientezi spre altceva, eu joc poker cu prietenii in weekend pe sume modice (10 lei).

Bafta!

#8
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,309
  • Înscris: 05.06.2002

View Postrdk, on 19 februarie 2019 - 23:05, said:

1. Iti alegi o echipa si pariezi mereu pe X. Statistic, va trebui sa faca candva X. La fiecare pariu pierdut, pentru urmatorul, dublezi suma.
Contra:
-exista sanse sa nu faca X
-exista sanse sa nu ai bani sa continui
-poti sa pierzi tot

Martingală

#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
In 2000 am pus 1 milion (100 lei de acum) la campionatul european ca bate Portugalia pe Romania. Si a batut cu gol in min 95. Cand m-am dus sa ridic castigul. s-a uitat ala chioras la mine.

#10
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Puneti meciurile pe hartie si asteptati rezultatul.

Faceti 100, faceti 1000, faceti cate vreti.

Daca ai profit, e timpul sa incepi sa scoti banii din buzunar.
Daca nu ai profit, loser.

#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postrdk, on 19 februarie 2019 - 23:05, said:

1. Iti alegi o echipa si pariezi mereu pe X. Statistic, va trebui sa faca candva X. La fiecare pariu pierdut, pentru urmatorul, dublezi suma.
Contra:
-exista sanse sa nu faca X
-exista sanse sa nu ai bani sa continui
-poti sa pierzi tot
Neah... Un cunoscut de-al meu a pierdut tot, si economiile parintilor si imprumut de la persoane dubioase punand X pe Pandurii Tg. Jiu acum vreo 15 ani. Si au mers aia 12 meciuri fara X. A ramas fara niciun ban. Si in al 13-lea meci au facut egal.
Eu am pus (dar nu martingale cum spui tu, miza flat pe fiecare meci) over pe Ceahlaul acum vreo 5-6 ani parca. Au mers 14 meciuri la rand cu under.
Si, la un moment dat, tot marind miza la martingale, ajungi sa dai de pragul maxim de miza. Si atunci trebuie sa o imprastii la mai multe case. Mai greu.
Dar cine nu se potoleste si tine mortis la martingale, le sugerez sa puna pe tenis, break la fete. In general, la meciuri echilibrate, fetele nu-si prea tin ca baietii serviciul. Mai ales Sharapova, care nu are serviciul doi. La ea ori e as, ori e dubla greseala.

#12
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 07.05.2018
Nu merita in 2019 sa mai joci asa ceva.Poate 5-10 lei de distractie.
In 2010-2012 se faceau bani.
Nu juca atata lume, cotele erau mult mai mari si surprizele mai rare.
Intra Barcelona, trebuia sa bata.Primea si cota de 1.6.
Intra Real, trebuia sa bata.Primea cota de 1.6.
Intra Steaua, trebuia sa bata.

Acum joaca Barcelona si primeste cota de 1.2 si face egal.

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Atunci pune lay Barcelona. :)

#14
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Nu jucăm la pariuri pt că e obositor și plictisitor și ne afectează viața socială @initiator... Ne am născut leneși...

#15
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Pariurile sportive sunt doar un pic in avantaj fata de loterie, dar acel avantaj este dat de cat de mult cunosti despre ceea ce pariezi.
Ca si loteria, sau Cazinoul, la fel casele de pariuri castiga intotdeauna.

Joc frecvent sume de ordinul 1 leu, pe diverse meciuri din orice, bilete la simplu in general.
Castigul mare dat de o cota gigant pe un bilet simplu de peste 3 selectii (tripla) este o utopie.
Castig pe perioada lunga pe bilet cu jocuri la simplu sau dublu maxim.
Pariul LIVE ajuta mai mult.

In ultimele 3 luni am depus 60 lei si tot joc din ei, pierd, castig, iar pierd...Importanta e distractia.
daca e doar HOBBY e OK, altfel e nasol...

#16
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Dap meciuri din UCL Liverpool -Bayer Munchen il vedeam cu
multe goluri la sfarsit 0-0.Lyon -Barcelona la fel il vedeam
cu goluri multe si ca mine multi au zis la fel pe facebok
la fel se termina 0-0 .Pai cum sa nu castige casele de
pariuri. Sunt in mai multe grupuri pe facebook si rar vad
cate un bilet castigator.
Daca il privesti ca un hobby e ok.

#17
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 20.08.2016
Eu acum ceva timp am gandit o strategie pe care o credeam imbatabila, dar s-a dovedit ca nu e asa....

Strategia era in felul urmator:

Spre exemp investitia initiala 500 ron.
Imparti suma la 7 (rezulta 71.42 Ron)
Apoi ai asa:

71.42
142.85
285.71

Prima data joci cei 71.42 pe o cota de 2.4-2.6*
Daca castigi tot soldul il imparti la 7 si continui pe aceeas formula

Daca pierzi joci 142.85 pe o cota la fel de 2.4-2.6*
Daca castigi tot soldul il imparti la 7 si continui pe aceeas formula

Daca pierzi joci 285.71 pe o cota la fel de 2.4 - 2.6*
Daca castigi tot soldul il imparti la 7 si continui pe aceeas formula

Daca ai pierdut si acum GHINION!!!

*)Cota 2.4-2.6 din 3-4-5 meciuri cu cote mici.

Eu am incercat varianta asta acum cativa ani si a functionat cateva saptamani bune, si stransesem o suma frumusica, dar intr-un week-end ghinionist am avut 3 bilete la rand cu cote de 2.4-2.6 pierdute si s-a dus totul pe apa sambetei.
Eu incepusem cu 175 Ron + Bonus 100% (50/100/200) si am ajuns la o cifra frumusica ~ 10000 Ron
Mi-am notat seria si a fost: CCCPPCPCCCPCPCCPPCCCCPPP


Paguba nu a fost mare... 175 Ron (suma investita initial), dar dezamagirea a fost foarte foarte mare. Nu imi imaginam ca ai cum sa pierzi 3 bilete la rand cu cote asa mici.
Asta s-a intamplat in primul an de facultate (2006), pe vremea aia credeam ca se poate traii din pariuri sportive...

Am mai simulat (fara sa investesc bani) tot felul de variante dar se pare ca e foarte foarte complicat sa traiesti din asa ceva. Eu nu am gasit solutia, dar poate sunt alti mai inteligenti ca mine ai au descoperit cum sa traiasca din asa ceva.

A fost singura data cand am "bagat" bani la pariuri si m-am invatat minte. Se pare ca daca vrei sa traiesti bine, doar prin munca se poate face. Acum am un job decent cu un salariu decent in Romania si nu o sa mai incerc sa joc la pariuri.

#18
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postsgn30, on 20 februarie 2019 - 14:06, said:

Nu imi imaginam ca ai cum sa pierzi 3 bilete la rand cu cote asa mici.
Am pierdut asa, de-a lungul vremii:

- Barcelona - Hercules 0-2. Am avut 1X pe cota 1.01.
- Curse de cai. Lay calul Talk About Milton, cota 1.004. A castigat, pentru ca ailalti s-au incurcat intrei ei si a castigat ca Steven Bradbury la jocurile olimpice la patinaj viteza. Pentru cine nu stie, erau 5 in finala, Bradbury era cel mai slab (de departe). Ceilalti 4 s-au batut pentru victorie si au cazut toti in ultimul viraj.
- Maria Kirilenko avea 1-0 la seturi, 5-2 la ghemuri si 40-0 cu serviciu, cota 1.005. A pierdut.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate