Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Casca BT ieftina si buna- exista?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
As vrea niste recomandari (pt un prieten) pt casca bt ieftina, de genul 100 de lei, care sa se auda bine atat la difuzor cat si la microfon, baterie ok. Multumesc.

Eu am Plantronics de exemplu, dar sunt mai scumpe, sunt multumit la microfon si baterie, la difuzor se putea mai tare insa, exista echivalent si mai ieftin?

#2
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Eu am de 2 ani un Plantronics Explorer 50 de care sunt f multumit. Bateria tine 11 h de convorbiri, pot fi 2 telefoane conectate simultan, poti asculta muzica prin ea (stie si multimedia). Bateria se incarca in 2 h maxim. Pe mine ma tine 2-3 zile si acum, folosita mediu. Si intens, tine 1-1.5 zile.
Se incadreaza si ca pret, e in zona de 90-100 lei.

https://www.emag.ro/...2/pd/DPTC2MBBM/

Edited by Magicwisewolf, 18 February 2019 - 19:13.


#3
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,828
  • Înscris: 15.08.2014
Tot Plantronics recomand si eu. Mai ieftin, de marca, ar fi Jabra,dar nu am folosit.

#4
soundventure

soundventure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 20.01.2009
eu am avut o jabra la aprox 70 de lei, vreo doi ani a mers perfect. la aprox o ora de vorbit pe zi tinea cam o saptamana bateria

#5
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View PostMagicwisewolf, on 18 februarie 2019 - 19:08, said:

Eu am de 2 ani un Plantronics Explorer 50 de care sunt f multumit
mersi. vad ca exista si 55 acum, oare are ceva nou, bun? ce e ciudat e ca-i doar bt 3.0, desi nu cred ca are vreo importanta pt convorbiri.

#6
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Eu am Plantronics Explorer 50. A costat 90 lei si o am de 3 ani. Sunt foarte multumit de ea. Am testat multe casti ieftine si asta a fost singura care s-a descurcat onorabil.  Majoritatea se auzeau prea incet pe microfon sau pe casca.

#7
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Cred ca Plantronics este cea mai buna alegere, am o casca de la ei de vreo doi ani si sunt foarte multumit de ea

#8
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
O super PROASTA experienta a unui coleg cu niste casti BT de la Carrefour, marca lor proprie:
Se imperecheaza cu telefoanele(cu unele telefoane), dar nu am reusit sa le imperechez cu niciun laptop.
Marca QLive.
Sa nu-mi spuneti ca nu stiu sa imperechez device-uri BT. Ca stiu/pot sa imperechez acele casti cu device-uri pe care vrea muschiul castilor sa le "vada".
Alte device-uri BT am putut sa le imperechez cu laptop-urile respective, cu castile alea NU. NO BT DEVICE DETECTED for pairing!
Dar la telefoane a mers!
Corect; Cati bani dai , atata face.
Nu exista detaliere in manualul(o foaie) de utilizare pentru imperechere.
Eu i-am recomandat Palntronics, dar el; Batman, Batman!

Edited by viceroy56, 18 February 2019 - 19:54.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
daca esti curajos... incearca ceva din china https://www.banggood..._p-1.html?sbc=1

#10
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016

View Post41ex, on 18 februarie 2019 - 19:26, said:


mersi. vad ca exista si 55 acum, oare are ceva nou, bun? ce e ciudat e ca-i doar bt 3.0, desi nu cred ca are vreo importanta pt convorbiri.
Nu are importanta. Aparent, intre 50 ai 55 e vb de diferenta de gramaj. Cica 50 ar avea 10 grame si 55 vreo 59 grame. O avea bateria mai mare. Nu ma prind de alte diferente.

#11
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Plantronics Explorer 85 la mine.

Problema e ca Automatic Call Recorder nu inregistreaza nimic din ce zice interlocutorul... doar ce zic eu

Pt unii poate nu e important sa inregistreze convorbirile, dar pt cine mai lucreaza cu statul, autoritati, clienti, e destul de important si enervant ca la activarea castii BT inregistrarea nu mai functioneaza.

Altfel, casca e f f buna

#12
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003

View Post41ex, on 18 februarie 2019 - 19:26, said:

mersi. vad ca exista si 55 acum, oare are ceva nou, bun? ce e ciudat e ca-i doar bt 3.0, desi nu cred ca are vreo importanta pt convorbiri.
55 este identic cu 50. Chiar pe eticheta de pe casca scrie tot 50. Numai pe cutie scrie 55. Si din cate am vazut acum cateva luni, chiar pe siteul Planctronics, nu apare modelul 55. Le am pe amandoua si nu vad deosebiri.

Edited by bobocul, 18 February 2019 - 20:40.


#13
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
+1 pt Plantronics Explorer 50.
Își merită banii cu prisosință. Îl folosesc de peste 3 ani conectat simultan la 2 telefoane.
Dacă s-ar defecta...tot modelul ăsta l-aș cumpăra ;)

#14
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016

View Postunbrutus, on 18 februarie 2019 - 20:05, said:

Plantronics Explorer 85 la mine.

Problema e ca Automatic Call Recorder nu inregistreaza nimic din ce zice interlocutorul... doar ce zic eu

Pt unii poate nu e important sa inregistreze convorbirile, dar pt cine mai lucreaza cu statul, autoritati, clienti, e destul de important si enervant ca la activarea castii BT inregistrarea nu mai functioneaza.

Altfel, casca e f f buna
Plantronics Explorer 50 nu are problema asta. Chiar si pe casca apelurile se inregistreaza perfect, ma aud si eu si se aude si interlocutorul.
Poate depinde de telefon, de aplicatia cu care inregistrezi, de drepturile si setarile date castii. Eu am un Xiaomi cu functia de inregistrare direct din aplicatia Telefon a sistemului lui de operare, nu a trebuit sa instalez nimic. Tu ce telefon ai sau ce aplicatie ai instalat ?

LE : Acum am vazut ca ai zis de Automatic Call Recorder. E f posibil sa fie din setari sau de la aplicatie. Incearca si cu alta sau vezi prin setari sa nu fie ceva nebifat, neactivat.

Edited by Magicwisewolf, 18 February 2019 - 22:47.


#15
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMagicwisewolf, on 18 februarie 2019 - 22:44, said:

Eu am un Xiaomi cu functia de inregistrare direct din aplicatia Telefon a sistemului lui de operare
ce model de xiaomi ai? nu cred ca android vine cu app de inregistrare, e un app instalat de xiaomiul tau

al meu e tot xiaomi, dar e Mi A1, care vine cu Android One, adica android pur, nu si=a bagat coada xiaomi prea mult.

Ar fi interesant daca ai incerca cu automatic call recorder sa vedem daca face si la tine
https://play.google....lrecorder&hl=en

#16
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006
Eu m-am saturat de "firme" si am incercat ceva chinezesc si surpriza surpriza bateria tine cam o saptamana la cam 3 ore de vorbit cumulat pe zi,firma se numeste tebaury sau ceva asemanator,e un pic mai grea decat unBT normal dar te obisnuiesti,semnal stabil difuzor puternic asa de multumit am fost ca am mai luat unul de rezerva,pret undeva la 10 euro.

Edited by Sorin Nedelcu, 18 February 2019 - 23:22.


#17
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016

View Postunbrutus, on 18 februarie 2019 - 22:54, said:


ce model de xiaomi ai? nu cred ca android vine cu app de inregistrare, e un app instalat de xiaomiul tau

al meu e tot xiaomi, dar e Mi A1, care vine cu Android One, adica android pur, nu si=a bagat coada xiaomi prea mult.

Ar fi interesant daca ai incerca cu automatic call recorder sa vedem daca face si la tine
https://play.google....order&hl=en
Redmi S2 am eu. Are Miui 10 (customizarea Xiaomi).
Am descarcat si instalat aplicatia ta si merge si cu ea.
Vezi daca nu cumva nu ai activat modul multimedia, cel care iti permite sa asculti muzica in casca BT. Poate are legatura. Sau, ceva pe la permisiuni sau setari, cum ziceam mai devreme. Daca, e de la casca. Incearca si cu alt model, daca ai posibilitatea.

Edited by Magicwisewolf, 18 February 2019 - 23:23.


#18
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMagicwisewolf, on 18 februarie 2019 - 23:23, said:

Redmi S2 am eu. Are Miui 10 (customizarea Xiaomi).
Am descarcat si instalat aplicatia ta si merge si cu ea.
thanks. E plin internetul de oameni care se plang de problema asta din pacate

iar pe android 9 se pare ca e adio inregistrari... desi deocamdata inca imi merge, dar oficial, google nu mai vrea sa permita recordingul

https://nllapps.com/...cr/android9.htm

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate