Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Recuperare parola/cont Iphone

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Va salut..
Cum pot recupera parola si id-ul unui Iphone 6s plus daca am toate datele.Contul de itunes e facut de mine,pe mailul meu,dar nu mai stiu nici parola,nici id-ul!
Ca numar de recuperare e numarul sotiei,iar mailul cum spuneam e al meu.Telefonul nu e blocat,dar i l-am vandut unui vecin acum vreun an (de-aia am si uitat datele de logare) si acum vrea sa isi bage datele lui acolo ca sa poata intra pe itunes.
Ma puteti va rog ajuta cu pasii pe care sa ii urmez?
Multumesc.

Edited by george_eu25, 15 February 2019 - 11:43.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pas 1.

https://iforgot.appl.../verify/appleid


Dacă nu mai reții userul (de obicei e mailul complet), dai click aici

Edited by waterman, 15 February 2019 - 11:52.


#3
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Bag id-ul->imi cere nr de telefon pentru validare->bag codul primit pe telefon->si apoi ma duce intr-un meniu unde imi apare ID-ul si imi cere parola.Cand ii dau sa reseteze parola imi da mesajul din poza....

Attached Files


Edited by george_eu25, 15 February 2019 - 12:21.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi și e bine.
Acum aștepți.

Zice acolo că evaluează și etc.

Și că până mâine la ora asta afli când vei putea reseta parola.

Răbdare și tutun deci.

#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Pai i-am dat si sambata la fel si intr-o saptamana nu am primit nici un email...

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ia dă de curios un click aici

Attached File  acilea.jpg   109.14K   70 downloads

#7
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Am incercat si asa dar nu mai stiu de ce nu am reusit...

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi dă acum și pune poză.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu merge... Iphone nu deblocheaza un telefon decat in stuatii exceptionala (chiar si in State) si in niciun caz la noi nu face aceste servicii.

#10
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Sunt la servici si nu am telefonul la indemana....
Crede-ma ca nu sunt chiar "paralel" cu tehnologia sau cu engleza,dar parca iti trebuie facultate sa deblochezi un rahat de telefon.In general cand uiti o parola o resetezi sau iti e trimisa pe emailul de pe care a fost facut contul respectiv.Americanii trebuie sa fie ei mai cu mot!

 MembruAnonim, on 15 februarie 2019 - 12:45, said:

Nu merge... Iphone nu deblocheaza un telefon decat in stuatii exceptionala (chiar si in State) si in niciun caz la noi nu face aceste servicii.
Adica daca iti uiti parola arunci telefonul???

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 MembruAnonim, on 15 februarie 2019 - 12:45, said:

Nu merge... Iphone nu deblocheaza un telefon decat in stuatii exceptionala (chiar si in State) si in niciun caz la noi nu face aceste servicii.
Incredibil așa ceva.
Apple știe?

Vezi că Iphone e modelu dă telefon nu firma.

 george_eu25, on 15 februarie 2019 - 12:47, said:

In general cand uiti o parola o resetezi sau iti e trimisa pe emailul de pe care a fost facut contul respectiv.Americanii trebuie sa fie ei mai cu mot!

Hai să nu exagerăm. Dacă ai datele e piece of cake.

 george_eu25, on 15 februarie 2019 - 12:47, said:

Sunt la servici si nu am telefonul la indemana....

Păi dă click și pune o poză cu ce apare acolo. Măcar vedem ceva.

O să par răutăcios daaaaar...

Am dat click pe "Ni-am uitat oleacă parola"

Mi-a cerut userul - apoi numărul de telefon apoi uite ce zice.

Attached File  supraiz.png   42.33K   54 downloads

Supraiz!

Ești sigur că e telefonul matale cel pe care încerci să-l deblochezi ?

#12
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

 waterman, on 15 februarie 2019 - 13:18, said:

Ești sigur că e telefonul matale cel pe care încerci să-l deblochezi ?
Eu asa zic din moment ce imi recunoaste id-ul meu,nr de telefon alocat contului (pe care primesc codul de confirmare) si emailul meu....
Cand ajung acasa o sa fac si un filmulet cu pasii pana unde reusesc....Tot citind pe net am gasit undeva scris ca daca bagi parola de prea multe ori (ceea ce eu am facut) contul se blocheaza si se deblocheaza mai greu.Atentie,contul,nu telefonul!

#13
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 george_eu25, on 15 februarie 2019 - 12:47, said:

........
Crede-ma ca nu sunt chiar "paralel" cu tehnologia sau cu engleza,dar parca iti trebuie facultate sa deblochezi un rahat de telefon.In general cand uiti o parola o resetezi sau iti e trimisa pe emailul de pe care a fost facut contul respectiv.Americanii trebuie sa fie ei mai cu mot!


Adica daca iti uiti parola arunci telefonul???

Si daca iti este furat atunci urli ca de ce nu se poate bloca?

Mai plangea cineva deunazi ca a uitat e-mail si parola; cam greu de crezut (nu imposibil) asa ca nu mai cumparati telefoane de la taraba fara verificare.

#14
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

 breitner, on 15 februarie 2019 - 13:55, said:

Mai plangea cineva deunazi ca a uitat e-mail si parola; cam greu de crezut (nu imposibil) asa ca nu mai cumparati telefoane de la taraba fara verificare.
E luat de nou.Eu l-am cumparat!Cand l-am luat am facut cont pe icloud ca cica daca mi-l fura sa il pot bloca.In fine,am tinut vreo 3 luni telefonul,apoi i l-am dat unui vecin,care la momentul respectiv nu a vrut sa schimbe contul.Asta fiind anul trecut prin martie-aprilie.Acum,de vreo saptamana ma bate la cap sa schimbe contul ca ii trebuie pentru nu stiu ce aplicatie.Si eu nu mai retineam datele de logare....
ID-ul l-am gasit pana la urma in emailul primit cand am facut contul,dar parola nu o mai stiu...
Deci nu e greu sa uiti un id sau o parola daca nu le mai folosesti cu anii!

#15
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
https://support.appl.../ro-ro/HT201487
https://support.appl.../ro-ro/HT204921
https://itutorial.ro...apple-tutorial/

Daca nici asta nu te ajuta trimite vecinul la un service GSM (sau Apple) si se rezolva.

 george_eu25, on 15 februarie 2019 - 14:06, said:

........
apoi i l-am dat unui vecin,care la momentul respectiv nu a vrut sa schimbe contul.Asta fiind anul trecut prin martie-aprilie.Acum,de vreo saptamana ma bate la cap sa schimbe contul ca ii trebuie pentru nu stiu ce aplicatie.

Iar sa dai telefonul cu contul tau inseamna ca si cum stai in casa fara perdele si lasi usa deschisa cand pleci!

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu va spun din caz sigur. Angajat Orange care si-a resetat telefonul personal (Iphone luat de nou de la ei) dupa blocare (3 x pin incorect).  Nu a mai reusit deblocarea contului nici macar prin cei din service de la ei...

If you forgot the passcode for your iPhone, iPad, or iPod touch, or your device is disabled
If you forgot your passcode, or if a message says that your device is disabled, follow these steps to remove your passcode. Data on the device will no longer be available, and you'll need to erase your device.
iPhone is disabled screen
If you enter the wrong passcode on an iOS device too many times, you'll be locked out and a message will say that your device is disabled. At this point, the data on your device has been erased. To recover the use of your device, you'll need to remove your passcode by performing a restore.

Edited by MembruAnonim, 15 February 2019 - 19:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate