Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

LG G8 ThinQ

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
LG va prezenta la Barcelona (MWC 2019) tehnologia Crystal Sound OLED (ecranul OLED este si difuzor).
Alte specificatii:
- Sunet surround (emulare 7.1 canale)
- Master Quality Authenticated (streaming audio de înaltă calitate)
- Boombox Speaker (pentru bas si volum mai mare).

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012
Chiar sunt asa importante aceste 3 specificatii ? adica , eu personal, nu vad rostul unui sunet surround pe un telefon, sau Boombox Speaker. Cand aud pe cineva ca asculta muzica pe telefon si mai da si volumul tare ma apuca dracii. Oricat te-ai chinui , nu poti scoate un sunet decent dintr-un telefon. Ma rog, depinde ce intelege fiecare prin "decente"

Practic pretul va fi influentat si de aceste 3 specificatii pe care nu cred ca o sa le incerci decat atunci cand cumperi telefonul. Hai , poate se trezeste vreunu sa se uite pe netflix pe telefon, dar nu stiu pe nimeni sa faca asta.

Edited by Ciubex, 14 February 2019 - 11:37.


#3
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Interesant. Insa nu m-as arunca la el din prima. Eu ma mai uit la seriale pe telefon, insa folosesc Airpods.

Edited by 2Unlimited, 14 February 2019 - 11:40.


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca pun tot baterie mai mica, cum pun in fiecare an... si cu acel breton naspa, in loc sa puna picatura aia (vedeti si un amarat de huawei p smart 2019), o sa fie un esec in vanzari. Si mai incep si cu preturi mari la lansare. Sa vedem daca va avea tot snap 845...

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 Andreysc7, on 14 februarie 2019 - 11:36, said:


De cand am telefoane mobile capabile de redat muzica, probabil am ascultat 3 ore de muzica din difuzoarele lor. Totusi, nu-mi dau seama cum poate reda sunet ecranul AMOLED, dar sunt convins ca daca este viabila, tehnologia este grozava. Pentru mine, viabil inseamna si efcicient...financiar.

Streaming audio de calitate, vreau. Multi dau o caruta de bani pe casti bluetooth, dar obtin un sunet ori extrem de prelucrta si slab, ori doar slab.

Pana la urma, are, sau nu, difuzoare...traditionale? Oricum ar fi, pana la o tehnologie cu adevarat inovatorare dpdv al calitatii sunetului si al eficientei consumului, difuzoarele de telefoane sunt albe. Deci, asta nu m-ar atrage.
Am uitat un alt aspect important: dezlipirea procesoarelor. Sper ca LG au rezolvat problema aceasta.

O, da, crestatura in ecran este un feature de nisa. Mie nu mi se potriveste, deloc.

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012
@your_god

Din cate ma duce pe mine capul , sunetul se produce prin vibratii, deci si eu sunt curios cum ar reda sunetul un ecran.

#7
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Simplu: printr-o membrana!
Cum: secret (chinezii o vor copia dar nu in totalitate, vezi si OLED made in PRC!).

 YOUR_GOD, on 14 februarie 2019 - 12:23, said:

...........
Streaming audio de calitate, vreau. Multi dau o caruta de bani pe casti bluetooth, dar obtin un sunet ori extrem de prelucrta si slab, ori doar slab.

Pana la urma, are, sau nu, difuzoare...traditionale?........

Are!

Operating System Android 9 Pie
Display 6.1-inch OLED
3120x1440
19.5:9 aspect ratio
Processor      Qualcomm Snapdragon 855
Rear Cameras  3 sensors
Audio    Sound on Display tech
3.5mm headphone jack
Hi-Fi Quad DAC
Charging      USB-C
Qi wireless
Dimensions   152 x 72 x 8.4 mm

Attached Files



#8
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Da' BootLoop are? Că de nu, nu-i LG…

#9
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nu numai LG are boala asta!

Edited by breitner, 14 February 2019 - 16:06.


#10
electro2006

electro2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 06.11.2011
[ https://www.gadgetclub.ro/wp-content/uploads/2019/02/LG-G8-ThinQ_CSO-696x375.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Ei vin an de an cu lucruri interesante,inoveaza,dar nu cred sa isi mai revina,mai bine lucreaza la soft.
G7 a ajuns la 1200-1300 lei pe olx la nici un an de la lansare.



#12
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Soft-ul e universal (android), la ce sa lucreze?
Are brizbrizuri ca asa e la pachet, dar se poate schimba cu unul "lejer"!

Si iPhone 8 poti "gasi" la 1200-1300 (lei) pe la colt de strada.

Edited by breitner, 15 February 2019 - 15:22.


#13
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

 Gif2D, on 14 februarie 2019 - 14:07, said:

Da' BootLoop are? Că de nu, nu-i LG…
LG news fara stupid bootloop jokes nu mai exista, a devenit ca un cliseu foarte boring deja...

Am LG G6 de mai mult de un an si e unul dintre cele mai stabile telefoane ce le-am avut! Nu imi aduc aminte sa se fi blocat macar o data, a avut momemente cu lag minor, dar nimic grav.

Sunt foarte entuziasmat atat pt G8 atat si pentru V40. Sunt telefoane foarte potente pe multimedia astea de la LG, singurul complaint ce il am e bateria.

Edited by Katta92, 15 February 2019 - 15:53.


#14
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Breitner,softul este universal,interfata si optimizarea difera,acolo sa umble,sau pentru tine toate androidele sunt la fel?
Nu prea gasesti iphone 8 la 1200,nici macar la colt.


#15
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Pai nu de asta (brizbrizuri) spuneam si eu?
Iar iPhone gasesti si mai ieftin de 1200 lei (depinde cat le e de foame sutilor).

#16
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f5_Gvt3mOx8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Destule lucruri interesante,dar au pastrat notch ul.

#17
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Daca o sa aiba aceeasi soarta ca si G7 si sa fie in jur de 2000 de lei prin Decembrie anul asta, cred ca o sa merite, sau poate pregateste LG o surpriza si-l lanseaza la un pret mai mic, desi ma indoiesc.
Eu urmaresc si Xiaomi Mi 9, iar dintr G8 si Mi 9 la un pret de pana in 2300 de lei, as alege G8-ul.

#18
hugo

hugo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 28.08.2005
Am luat un LG G8 din state de pe ebay la 250$  si e in stare ca nou, a vandut tipul peste 300 de bucati. Sunt foarte multumit de el, mai ales dupa ce i-am facut update la andoid 10.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate