Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

story-lineul din jocurile video

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
am crescut cu ele, cand eram mic jucam Oddword's Abe's Exodus, sau Earthworm Jim
nu am sa uit niciodata jocul Anachronox care este de departe cel mai tare singleplayer creat vreodata, cu o poveste extrem de originala si un umor genial
mi se pare mie sau de prin 2006-07 incoace nu prea s-au mai scos jocuri care sa aiba o poveste captivanta, care sa iti starneasca interesul
singurele titluri care m-au captat din jocurile moderne sunt Portal 1 si 2, gta 5 si Life is Strange, si poate putin mafia 2
in rest toate au acelasi tipar neinteresant, plictisitor, si extrem de cliseistic. mafia 3 ar fi un exemplu care se incadreaza perfect in categoria asta

sa fie oare faptul ca am crescut sau pur si simplu nu se mai fac jocuri cu povetsi calumea?

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Seria Half Life are story fain. Trebuia sa continue la fel, da' asta nu se va mai intampla din pacate. La fel Dead Space. Mai sunt, da' astea imi vin in cap din prima.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Sau s-a prostit publicul tinta si nu mai renteaza.

#4
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Postkutuzima, on 10 februarie 2019 - 14:12, said:

Grand Theft Auto V
The Walking Dead: The Game
Portal 2

Si astea in ultimii 10 ani. Si sigur mai gasesc.

Ce sa-ti fac daca te joci numai petarde si porcarii facute de  EA,Activision si Ubisoft?

pe 2 din ele le-am mentionat, si da intr-adevar cei de la telltale fac jocuri cu poveste cat de cat buna

View Postkutuzima, on 10 februarie 2019 - 14:12, said:

Inca se mai fac jocuri cu poveste buna:
What Remains of Edith Finch
m-am uitat la trailer, pare interesant

View Postkutuzima, on 10 februarie 2019 - 14:12, said:

Ce sa-ti fac daca te joci numai petarde si porcarii facute de  EA,Activision si Ubisoft?

din pacate nenorocitii aia au buget major si de marketing, si asa nu am cum sa aud de jocuri mentionate de tine mai sus, care mai mult ca sigur ca au o poveste mult mai interesanta decat petardele marketizate

Edited by on64, 10 February 2019 - 14:34.


#5
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Nu stiu daca ai experimentat sau esti fan al genului, insa personal gasesc storyline-ul din seria Borderlands foarte fain (si plin de umor, cum mentionai).
Este jocul meu preferat. (PS3 si PS4).
Chiar ma gandeam sa il incep din nou si pe PC.

#6
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Mai sint, dar trebuie sa sapi bine dupa ele. Acum lumea joaca majoritar multiplayer, de aici si lipsa de storyline.
Clisee vei gasi peste tot, dar depinde mult si ce jocuri iti plac. Mie imi place povestea din seria metro, din uncharted, the last of us, etc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate