Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Operatie RIZOTOMIE DORSALA SELECTIVA Statele Unite

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Elenalor28

Elenalor28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.02.2019
Ma numesc Elena si am 27 de ani.
Pana la varsta de un an am fost un copil sanatos chiar daca am avut 1050g la nastere. Dupa vaccinul facut la un an viata mea s-a schimbat in rau si doctorii au spus ca am tripareza spastica. Mama a stat cu mine prin spitale la recuperare fapt care a dus la divortul parintilor mei. La 7 ani am fost operata la Bucuresti de dl. doctor Pesamosca, si la o zi dupa iesirea din spital, cand aveam cea mai mare nevoie de ajutor tatal meu ne-a dat afara din casa pentru ca s-a insurat cu o alta femeie. De atunci nu mai avem casa, am tot stat cu chirie si in tara si in strainatate. Din prea multa demnitate mama nu a cerut niciodata ajutorul fundatiilor umanitare sau sa mearga pe la televiziuni, spunand ca altii sunt mult mai necajiti decat noi. In 2009 am plecat din tara cu gandul ca acolo vom strange banii pentru operatia mea in SUA dar ne-am intors in urma cu cateva luni pentru ca nici acolo lucrurile nu mai mergeau si ce castiga mama dadeam pe chirie si facturi. Mama nu ne-a lasat niciodata pe mine si fratii mei, peste tot ne-a luat cu ea fiindca ea a fost un copil orfan si atat cat a putut a ajutat si pe altii mai necajiti decat noi.
Cand mergeam la cumparaturi la sfarsit de saptamana, dadea euro acela de la carucior la cei care erau in fata magazinului sa-si cumpere o punga de paste si o sticla de suc de rosii, iar daca avea le mai dadea si in plus cate ceva, insa pentru noi nu a cerut niciodata nimic la nimeni. Datorita unui proces nedrept judecat in lipsa mamei, cu martori falsi in care am pierdut apartamentul, mama a facut un soc, de atunci a făcut diabet. Peste cativa ani nu cred ca va mai avea putea să aiba grija de mine ca pana acum. Cea mai mare dorinta a mea este sa ma operez in SUA pentru a ma putea descurca macar in casa. Pentru acest lucru am nevoie de ajutorul oamenilor de bine pe care ii rog sa ma ajute si la care le multumesc din suflet iar Dumnezeu sa-i binecuvanteze pe ei si pe familiile lor. De asemenea, ii rog pe cei care ar putea-o ajuta pe mama să-și găsească un loc de muncă în străinătate mai bine plătit, să putem pune deoparte niște bani pentru operație, eventual să facă un credit ca să mă pot opera. Mama a lucrat ca magazioner, operator in industria alimentara si la o firma de curățenie. Fratele meu va putea munci și el din vară împreună cu mama.
Am de facut RMN total, investigatii medicale pentru a-mi trimite dosarul la clinica din America pentru operatia de RIZOTOMIE DORSALA SELECTIVA. Operatia ma costa in jur de 50.000 de euro, bani pe care mama nu va putea sa-i stranga niciodata, decât dacă va munci în afară câțiva ani.
Daca nu am fi stat 20 de ani in chirie, acei bani ar fi fost deja stransi pentru mine.
Multumesc inca o data celor ce pot si vor sa ma ajute, si de asemenea ii rog sa ajute in continuare si alte cazuri disperate ca al meu.
Daca 10% dintre noi am darui 1 euro pe an pentru aceste cazuri, multi bolnavi din Romania ar putea fi operati si multi oameni ar fi mai fericiti.
Mama intotdeauna spune ca i-ar placea sa aibe foarte multi bani sa ajute pe cei bolnavi si necajiti. Din tot putinul ei, mama a donat pentru cauze umanitare si a spus rugaciuni pentru binele acelor oameni. Pentru problema mea de sanatate, am deschis un cont la Banca Romaneasca, sucursala Rm. Valcea pe numele meu Bostinaru Elena Loredana.

TITULAR : BOSTINARU ELENA LOREDANA
SWIFT : BRMAROBU
CONT IBAN RON : RO11BRMA0999100085927834
CONT IBAN EURO : RO11BRMA0999100085928028

Va multumesc anticipat pentru ajutor, Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va dea de mii de ori mai mult. Cu stimă și recunoștință, Elena.

Attached Files


Edited by Elenalor28, 02 February 2019 - 16:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate