Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

2019 Renault Clio5

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
adrian_efa

adrian_efa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 01.12.2007
Tableta aia e pe post de TV...cand stai in trafic bara la bara si inaintezi 2 cm/minut e numa' buna de urmarit taraf tv :)

#20
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012

View PostMicroEdge, on 29 ianuarie 2019 - 07:26, said:

Nu sunt randări cu interiorul, sunt poze furnizate de Renault. Singurele randări sunt pentru exterior Posted Image

Sunt randari furnizate de renault ... Ma gandesc ca nici o companie nu o sa transporte masina peste tot pentru niste poze, in special daca va fi prezentata la geneva. In plus e si mai ieftin sa o randezi pentru ca ei au deja modelele CAD. Eu din start mi-am dat seama ca sunt niste randari pentru ca am vazut niste detalii ce le-au dat de gol Posted Image . Sunt randari iar aici gasesti aceleasi poze + unele ce nu au fost post procesate :

https://www.autoexpr...lio-pictures#13

Edited by Andreysc7, 29 January 2019 - 09:28.


#21
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,161
  • Înscris: 13.11.2017

View PostOctavian___, on 29 ianuarie 2019 - 08:10, said:

Nu e cazul doar la asta cu tableta (desi e cea mai mare din ce am vazut pana acum la clasa mica) dar sunt depasit de treaba asta cu tabletele infipte-n bord, chiar si la masini de clasa mai mare/premium.
Pana acum dupa mintea mea majoritatea producatorilor n-au reusit nicicum sa integreze ok in bord tableta.

Mie mi se pare ok integrarea la Ford a tabletei de 8 inch la versiunile mk3 și mk3.5. La mk4 vad că au trecut și ei la tablete înfipte în bord. Înseamnă că piața asta cere chiar daca unora dintre noi nu le place.
La acest Clio integrarea mi se pare mai buna ca la alte mărci unde chiar este infipta deasupra bordului de parcă au uitat că trebuie s-o pună și pe aia și au adaugat-o după.

#22
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008

View Post_-AppleS-_, on 29 ianuarie 2019 - 08:24, said:


N-ar trebui ca voi, martorii lui I20, sa stati in topicele voastre si sa nu mai poluati cu propaganda religioasa ?
De ce, ai fost tu proclamat Dumnezeul adevarului absolut? Mai tataie, de ce nu inveti tu sa traiesti in democratie, acolo unde fiecare are dreptul sa-si expuna parerea?

#23
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Abia atept sa treaca moda asta absolut idioata cu tabletele agatate-n bord ca-n taxi. Nu cred ca piata cere asta, cum scria cineva mai sus, ci cred ca e doar ieftin pentru producatori sa le foloseasca (agati o tableta made in china aiurea acolo, eventual o conectezi si la toate sistemele gen AC, ventilatie, nu te mai complici cu integrarea ei in bord, cu butoane separate, lumini si alte chestii care necesita proiectare, materiale extra si manopera). Vezi doamne e mai usor vizibila cand e agatata acolo, de parca integrata frumos in bord nu e vizibila. Cui ii place bine, cui nu... ghinion. Oricum nu mai e nicio marca care nu a trecut in gasca tabletarilor, in afara de VW (inca) sau Volvo. Macar de le-ar face ca la Audi, rabatabile, ceea ce ar schimba total datele problemei.

Edited by MusafirulCreativ, 29 January 2019 - 12:04.


#24
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007

View PostFord4, on 29 ianuarie 2019 - 10:15, said:



Mie mi se pare ok integrarea la Ford a tabletei de 8 inch la versiunile mk3 și mk3.5. La mk4 vad că au trecut și ei la tablete ĂŽnfipte ĂŽn bord. Înseamnă că piața asta cere chiar daca unora dintre noi nu le place.
La acest Clio integrarea mi se pare mai buna ca la alte mărci unde chiar este infipta deasupra bordului de parcă au uitat că trebuie s-o pună și pe aia și au adaugat-o după.
Da, la mk3 display-ul e integrat, in bord, la mk4 si fiesta noua displayul e infipt in bord.

Am aici la lucru un seria 7 , acelasi display infipt in bord! Diferenta ca e retractabil daca am vazut bine, dar oricum e cam aiurea.

#25
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 16.08.2016
http://automarket.ro...inch-89433.html
Au apărut mai multe detalii și poze interior exterior

#26
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Misto.
Si la benzinare e tot 0.9 tce ?

#27
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Probabil 1.0 TCe si 1.3 TCe.

Edited by DannyMC, 29 January 2019 - 13:18.


#28
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 16.08.2016
Nu cred ca o sa mai pună 0.9tce pe Clio.
Sunt curios când o sa fie disponibil în România

#29
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
0.9 nu cred ca se mai fabrica !

Edited by M0sGerila, 29 January 2019 - 14:58.


#30
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018
imi place. desi e fanceza. e frumoasa si arata bine la interior.

buna directia Renault.

#31
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018

View PostM0sGerila, on 28 ianuarie 2019 - 22:23, said:

Sper ca realizati ca interiorul acela este de pe o varianta ce bate la 20+ mii euro, in niciun caz la ala de 8000 in Rabla.
Tableta e exagerata, una de 7 inch era suficienta si nu avea problema cu afisarea waze ca asta de 8+ !
Interior standard...

Attached Files



#32
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Din pacate moshu' a fost pensionat fortat prin amabilitatea moderatorilor din generatia Z(ero) ,dupa mai bine de 12 ani de activitate, si nu iti mai poate raspunde !
On : esti sigur ? Daca e asa le-a luat fata la granzi !

Edited by SSpantzer, 07 April 2019 - 18:17.


#33
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 16.08.2016
Sunt puse niște poze pe forumul mărcii cu interiorul în diferite variante de echipare :)
Clio este modelul lor principal (ca număr de vânzări) și sta la baza unui alt model important și anume Captur :)

Edited by MicroEdge, 07 April 2019 - 18:37.


#34
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Pe Renault Franta este disponibila la configurat, ai de ales intre TCe100 (1L) si TCe130 (1.33L) plus clasicul 1.5dCi. Cu cateva dotari si ornamente o faci de 25K.

#35
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

View PostDisstrack, on 07 aprilie 2019 - 17:17, said:

Interior standard...
nu arata rau pentru o versiune de baza

#36
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Echiparea Zen, de mijloc. Cel din prima poza este o echipare superioara, avand instrumente de bord digitale.

Attached File  clio5.PNG   968.2K   85 downloads

Pe volan vad Adaptive Cruise Control, adica ei il ofera in standard pe echiparea Zen.

Edited by connectorxp, 07 April 2019 - 20:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate