Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Intrebare miez de nuca

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Posthustyus, on 28 ianuarie 2019 - 01:59, said:

@puferiu poti sa detaliezi putin? Stiam de siturile de vanzare, dar nu am auzit despre astea cu licitatiile. Si intreb pentru ca am priteni in strainatate care imi spun ca pretul /kg depaseste 10e in timp ce la noi oamenii ofera undeva la 4e sau poate chiar mai putin.

Bravo boss. Si tu cat vrei pe kg, daca la magazin e 10 euro kilu'? Mai pune si intermediarul 1- 2 euro si aia e. Restul castiga magazinul,statul etc..
Daca nu-ti place...poti sa-ti faci singur un Careffour si sa vinzi direct cu 10 euro. Mai scazi TVA,impozite,angajati,caldura,reclama,parcare de 2 hectare...si apoi iti dai seama ca 4 euro e pret foarte bun.

Si apoi...n-am inteles-o p-asta cu nucile si pretul mare.. Zici ca cresc in vulcani activi. Am si eu un nuc acasa. Ma uit ca prostu' la el tot anul fara sa-i fac nimic,iar toamna strang 4-5 saci de nuci de se strica prin garaj..
Ciuda imi e pe meri, peri, caisi..care inghit sute de lei anual pe stropiri+munca la curatat. Nucul? 0 lei. 0 munca.

Edited by mariovrs, 28 January 2019 - 16:57.


#20
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Contacteaza-l pe Iosif Kiss https://www.nucifere.com/contact

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,785
  • Înscris: 12.01.2018
te-am întrebat clar despre ce cantitate este vorba.ți-e lene să zici și asta și vrei cumpărător.atunci șezi și bate-ți nucu în continuare

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Initiatorul a disparut la putin timp dupa ce a pus intrebarea.
Slabe sanse sa mai dea detalii.

#23
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005

View Postioana1973, on 28 ianuarie 2019 - 08:20, said:


Ipotetic vorbind, daca ar prinde ceva in genul ar fi o lovitura. La 10000 de parohii din Ro, doar 1 kg sa cumpere fiecare ar insemna 10 tone samburi de nuca.
Stiu un bostinar, care colecteaza ceara albine din tzara si o vinde la mitropolii, vb de zeci de tone. Pare funny, dar se pot face bani faini.


Din prostie se fac cei mai multi bani, din fericire pt oamenii de afaceri prostia e universala si infinita in tarisoara.

Ca fapt divers, ceara de albine are tot atata legatura cu lumanarile cat ai tu cu o arie tehnica.




#24
Aranzazu

Aranzazu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 24.09.2018
Toata lumea cumpara acest produs, imediat e Pastele si iar ne trebuie in cozonacii traditionali.  Ungurii folosesc multe nuci pe langa cozonaci.

Clatitele Gundel Palacsinta, Arany Galuska, Somlói Galuska, Darázs Fészek, Ischler, Diós Laska, Orosz (Diós) Torta, etc., dar se mananca simplu nuci pentru sanatate in general ca sint foarte gustosi.
Eu le mananc zilnic iarna, vara mai putin.  Desi este destul de scump, nu scade din popularitate, $7.99/lb = 17.61 US dollars/kg

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deschideti topicuri, dar uitati sa mai intrati pentru a da detalii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate