Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Folie iphone x

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Cei care aveti iphone x/xs ce folii aveti pe ecran?am avut 2xZagg si Belkin si toate s au desfacut pe o margine dupa maxim 1-2 sapt. Mentionez ca nu sunt full si au fost aplicate ca al carte.

#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
vetter, sticla

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 01.11.2005
Pe zone curbate nu cred ca merge folia. Doar sticla.

#4
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
M am exprimat gresit, scuze. Toate au fost de sticla, nu au fost folii normale.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Nu am iPhone X/XS ca sa-ti recomand ceva anume, dar iti recomand sa nu dai banii pe ceva ieftin, si daca nu gasesti ceva brand la pret ok atunci orienteaza-te spre ebay sau amazon. Aici in tara risti sa dai si 100 de lei pe o chinezarie de 2 bani, in timp ce protectiile de la Spigen sau Zagg le poti lua si sub 100 de lei de pe ebay/amazon.
Chinezariile si cele ieftine se lipesc urat pe margini (daca macar se lipesc), si uneori au un fel de aspect cu "pureci" (imaginea parca are niste pixeli minusculi).

Edited by Hider141, 22 January 2019 - 15:56.


#6
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Asta am acum pe el, zagg luata de pe amazon, o saptamana a rezistat si a inceput sa se desprinda in dreapta.

#7
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Eu am pus numai chinezarii (de la d-alea penale la d-alea 10D) si au fost ok toate, s-au lipit bine (partea proasta e ca de obicei le pun stramb) :) si nu se desprindeau. Cred ca depinde si cum folosesti telefonul, daca ii pui o husa si ea este mai inalta decat folia este mai greu sa agati folia cand il scoti din buzunar. Se sparg insa foarte repede, nu stiu daca o folie de sticla de la un producator mare se sparge la fel de usor.

#8
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017

View Postnepot, on 22 ianuarie 2019 - 16:11, said:

Eu am pus numai chinezarii (de la d-alea penale la d-alea 10D) si au fost ok toate, s-au lipit bine (partea proasta e ca de obicei le pun stramb) Posted Image si nu se desprindeau. Cred ca depinde si cum folosesti telefonul, daca ii pui o husa si ea este mai inalta decat folia este mai greu sa agati folia cand il scoti din buzunar. Se sparg insa foarte repede, nu stiu daca o folie de sticla de la un producator mare se sparge la fel de usor.
Cred ca ma reorientez si eu catrea chinezarii dupa ce am aruncat banii deageaba pe firme..
Ai un link ceva cu ce ai pus?

Edited by Garkan, 22 January 2019 - 16:21.


#9
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
pe 7,8 si x am folosit folii sticla "5D" luate de la insulite de prin mall uri (50-60 lei),perfecte din punctul meu de vedere.

Edited by silviu03, 22 January 2019 - 16:31.


#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu prea exista folii perfecte pentru telefoanele astea rotunjite 2.5D... , trebuie sa te multumesti cu ce gasesti :)

#11
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View PostGarkan, on 22 ianuarie 2019 - 16:21, said:

Cred ca ma reorientez si eu catrea chinezarii dupa ce am aruncat banii deageaba pe firme..
Ai un link ceva cu ce ai pus?
Nu am cum sa iti dau link, eu le comand de pe aliexpress si au prostul obicei ca in cele 2 luni pana ajunge coletul sa dispara si magazinul de pe aliexpress, astfel incat nu prea pot comanda de doua ori din acelasi loc. Dar te uiti si tu la numarul de comenzi, la cate stelute au....si ia in calcul ca dureaza pana vin.

@silviu3 - esti in urma, au scos chinezii 10D, probabil ca la anul vor fi 20D :)

#12
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
ce o insemna 10d? :))

#13
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
^merci pentru tips, o sa arunc o privire pe aliexpress.

#14
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Hahaha sunt in urma da,zilele astea trebuie sa ma hotarasc la un telefon si ma actualizez :)))

#15
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Pentru detalii tehnice despre ce stie sa faca 10D...va spune chinezul aici: https://www.aliexpre...2918445915.html
Este TRUE 10D, nu prostii ca la altii :)
DIncolo de gluma, eu am luat d-astea si stau foarte bine pe telefon, costa 10-20 lei una si sunt de mai buna calitate decat alea decupate sus la breton care costa la jumatate. Plus ca astea acopera tot ecranul

#16
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
fix la asta ma uitam si eu :))

#17
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Ai la iStyle folie Epico Flexiglass cu garantie 1 an de zile in care poti schimba folia gratuit de 2 ori in acest an pe baza bonului ( poti sa-i faci si poza ) fara niciun fel de explicatie sau motiv. Pentru XS mi se pare ca era 170-180 lei. O am pe ambele telefoane si sunt foarte multumit , nu se compara cu nimic din ieftiniturile la 20 de lei si crede-ma ca am incercat cam orice de-a lungul timpului. Si pana la urma... dai o caruta de bani pe un telefon si ii pui folie de 20 de lei ?....sa fim seriosi....  Ai dat 6000 de lei si nu mai ai 200 pentru o folie? Asta e ca aia , imi iau masina care face cat doua case si casa in care stau cade pe mine.

#18
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
De la Smart Protection. Full, față și spate, fără nici o problemă.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate