Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Drepturile TV pentru Liga 1 - 2 euro/luna pentru Liga 1 ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
La ce fotbal e in Liga 1, nici gratis nu merita.

#20
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019
Si mai frumos ar fi fost sa fi conditionat cumpararea drepturilor .... de 4K   ( stiu ca-i utopic ...dar nah  ) Posted Image
Macar sa se vada frumos jegul numit liga :))))

#21
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View Postomg99, on 21 ianuarie 2019 - 11:46, said:

Ati fi dispus sa platiti 2 euro pe un canal ce va transmite Liga 1?
Cu siguranta NU, asa cum am renuntat la HBO-uri ca dau mizerii in reluare, o sa renunt si la FilmNow cand or cere 3 lei/luna, de ce as da bani pe Liga1? Posted Image))... o liga in care toti stau cu curu in poarta ca sa nu le dea adversarul gol...din cand in cand mai alearga 2-3 pe teren si fac matanii la Dumnezeu sa le iasa de un gol.  Dpmdv sa se desfiinteze de tot Liga 1, n-am ce sa vad acolo si or sa treaca ani sa vedem calitate in fotbal ca-n alte campionate.

View Postcris_ncs, on 21 ianuarie 2019 - 13:44, said:

La ce fotbal e in Liga 1, nici gratis nu merita.
Mai bine ne-ar da ei bani sa-i avem in grila Posted Image

Edited by tico18, 21 January 2019 - 13:55.


#22
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Nu stiu ce studii de fezabilitate au facut cei in cauza, dar sa fim seriosi, PAY PER VIEW in Romania e faliment curat. La ce fotbal avem...
Eu unul nu as plati, desi mai bag si pe la pariuri, spunea cineva ca asta ar fi probabil unul din factorii pentru care s-au gandit sa puna sistemul asta.
As plati pentru NBA, UFC, nu pentru porcaria de Liga 1.
Daca se va implementa PAY PER VIEW-ul, numarul telespectatorilor va fi egal cu a celor din tribune !

#23
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
liga1 face audienta bomba. sa fim seriosi. o audienta foarte buna.

dar asta nu inseamna ca poate fi viabil acel pay per view. eu unul voi plati dar f putini vor plati.

solutia e sa se vanda drepturile la un pret cat de mare s-o putea (ceea ce inseamna mult mai mic decat drepturile actuale) dar fara d-astea gen ppv

#24
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019

View PostSpaghete, on 21 ianuarie 2019 - 14:48, said:

Nu stiu ce studii de fezabilitate au facut cei in cauza,
Nu le da idei .....ca or sa faca cate 7-8 studii pana iau o decizie ...si aia proasta pentru consumatorul de rand.

View Postbossake, on 21 ianuarie 2019 - 15:00, said:

liga1 face audienta bomba.
Liga 1 ESTE o bomba

View Posttico18, on 21 ianuarie 2019 - 13:54, said:

Mai bine ne-ar da ei bani sa-i avem in grila Posted Image
Fix asa este .Ar trebui sa avem noi spor de nervi la cat de prost , fad si de multe ori fals se joaca

#25
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Dar se mai uita cineva la fotbalul romanesc? Desi am Digi de un an, nu m-am uita, legat, la mai mult de 30 minute la fotbal.

Mai bine s-ar gandi sa bage altceva, ce nu se da in Romania si ar putea avea efecte (pozitive, zic eu).

#26
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Se uita destui, ca nu ne uitam noi cei care comentam aici, e altceva, dar audienta este destul de ridicata.Nu foarte mare, dar sa nu uitam ca acum 4 ani si Telekom si Digi au platit acesti bani tocmai pentru audienta.Bine Telekom deja intrase in afacere mai devreme cu 3 meciuri pe etapa, deci calculele atunci au fost facute sa faca profit.Dar la momentul actual cand ambele posturi tv au platit mult mai mult pentru drepturile tv la competitiile care le transmit, automat bugetul le-a fost afectat.Si daca respectivele posturi au vazut ca pt drepturile tv din Spania, Italia si Germania au putut obtine un pret mai mic pe ultima suta de metri, de ce n-ar face asa ceva si cu Liga 1.E bine ca au luat o pozitie de forta de acum, dar sper sa nu slabeasca la presiunea abonatilor.
Sau poate ne face TVR  o surpriza si achizioneaza ei drepturile pe banii ceruti de LPF ca se stie ca televiziunea publica e gaura fara fund iar politica lor de achizitii nu este cea mai desteapta de pe piata.Si uite asa TVR 1 si 2 in HD isi vor umple programul :)

#27
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Consider ca pay per view are foarte mici sanse sa se aplice, pachetele ar putea sa fie o solutie avand in vedere ca Digi si T nu cred ca vor mai plati ca pana acum.
In aceste conditii, Liga nu cred ca va accepta o oferta cu 10-30% mai mica decat ceea ce au acum si , cred eu vor incerca pachetele. Aici ar intra mai multi in joc, pe langa Digi si T, Pro tv ar putea lua un pachet sau două, TVR ar putea lua ceva. Nici Digi si nici T nu cred ca ar fi prea deranjate avand in vedere ca au aceste programe in grila.
Pe scurt, cred ca se vor vinde pachete cu optiuni, meciuri cumparate nu numai de Digi si T, iar ca pret , cred ca se va obtine cu 10-20% mai putin decat acum.

#28
clubalya

clubalya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 06.11.2018
deja ma ingrijorez...trebuie sa fac economii la saltea nu gluma ...:) doamne pai astia in Liga noastra nici nu stiu sa cada pe teren ...dar sa joace fotbal...glume tata glume....sa faca stadioane...apoi sa implementeze asa ceva...nu e cazul la noi , cinstit acum...:)

#29
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Protv liga 1??? Poate cand se va termina Las Fiebinti...

#30
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sincer, sa-si bage contra-cost (indiferent ca e Telekom, Digi, etc) canalele de sport. Sunt curios cati le vor achizitiona. Eu sunt conditionat dedigi (fizic, nu am avut alt furnizor pe care sa-l aleg, doar satelit). Sunt adeptul PPV (pay per view). Poate as iesi la aceeasi bani, dar n-as avea umplutura.

#31
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Dar acum ma gandesc canalul ala PPV va transmite doar liga 1? Restul vor fi reluari, analize si interviuri cu Jiji??? Sau emite doar 4 ore/4 zile/spatamana cand sunt meciuri.Asta inseamna o frecventa blocata pentru operatori :)

#32
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
liga1 din Romania face la meciuri chiajna botosani audiente mai mari decat eurosport la meciuri din premier league sau digisport la meciuri real getafe.

iar cand joaca fcsb dinamo se fac audiente mai mari decat champions league la sferturi semifinale

Edited by bossake, 21 January 2019 - 17:20.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
link?

#34
pesat1995

pesat1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.03.2011
Eu urmaresc meciurile pe care le joaca FC Botosani si mai putin cupele europene( exceptie, cand joaca echipele romanesti)

#35
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View PostMembruAnonim, on 21 ianuarie 2019 - 17:27, said:

link?
Link cu ce? Cu audienta de la FCSB-Dinamo? Pe 24 sept 2017 Digi Sport 1  a fost pe locul 2(doi) la nivel national cu SteauaFCSB-Dinamo.La ultimul pe 11.nov anul trecut a fost pe locul 3, dar impreuna cu Look Plus si Telekom Sport 1 au depasit lejer pe Antena1 si Kanal D-unde era Exatlon.Oare ce ratinguri au meciurile din EL si UCL??? Clar nu au 1 mil de telespectatori si 15% cota de piata...

#36
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Meciurile din semifinale sau sferturile UCL fac audienta de peste 1 mil, cam cât făceau și meciurile de la Cupa Mondiala din vara aceasta (alea mai interesante)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate