Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Xiaomi Redmi Note 4 - ecran spart

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Am un https://www.emag.ro/...y/pd/DJ5PD7BBM/ si era unu care deschidea inchidea usile la autobuz imediat si m-a prins, tel a zburat pe asfalt nasol, asa rezistent e de mai merge? ca de obicei cand patesc ceva am observat ca e cineva ca un inger lol alaturi, era unul si zicea i ai numarul la masina... nu mai era alta lume. Deci s a spart nasol geamul in dreapta sus si vreo doua linii subtiri merg si pe telefon,vezi poza. Cineva mi a zis ca o sa intre apa si o sa se duca.. deci n-o sa-l mai sterg cu ceva ud hm dar ramene murdar. Am inteles ca daca schimb sticla aia o sa mearga greu touch ul? deci ce pot face si de ce sa ma feresc? Oare o sa mearga asa fara probleme sau se largeste ceva spartura ca la parbrize?.. acolo unde e spart rau merge touch culmea

Attached Files


Edited by tarzaan, 21 January 2019 - 10:13.


#2
masterslave

masterslave

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.01.2019
Nu e usor.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vcP0QNTAMsY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Asta cu 'intra apa si se duce' e legenda urbana. Daca pica apa destul de multa incat sa intre pe acolo, fii sigur ca a intrat mai multa si mai repede prin grila difuzorului si porturile de incarcare si jack.

Daca nu te deranjeaza pune-i pur si simplu o protectie de sticla ca sa nu mai zboare cioburi si sa nu te tai, iar cand ai bani cumpara un ansamblu display+touchscreen. Din ce am vazut la modelul asta, sticla e lipita si nu prea ai cum sa o schimbi separat. Ai avea succes doar cu cineva care face asta toata ziua, dar la cat costa manopera mai bine cumperi alt display.

Frate-meu a avut sticla crapata tot la un Redmi Note 4, la care i-am cumparat display-ul de me gsmnet (habar n-am daca e original sau nu, dar e ok) si i l-au schimbat cu 50 de lei in service.

Din cate vad ai scapa ieftin, la gsmnet e 100 de lei un display.

Edited by Hider141, 21 January 2019 - 10:28.


#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pune folie de protectie pe ecran si lasa-l asa, oricum n-are viata lunga, la talentul tau de a sparge si distruge tot. Poate un telefon de beton armat, cu ecran de titan, sa te tina o luna-doua.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
E primul tau telefon? Lasa-te de fumat si iti cumperi altul.
De "fumat" ma refer la ambele. ;) Ca foarte greu te exprimi in scris. Nus cum e cand vorbesti. ;))

Edited by dorin_2k, 21 January 2019 - 10:43.


#6
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
E 100 RON tot ansamblul display+digitizer, nu te complica sa schimbi doar sticla.

De patit nu pateste nimic, al meu e crapat si sus si jos de peste un an, n-are nici pe dracu Posted Image

Edited by antiqque, 21 January 2019 - 10:45.


#7
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
mersi. Antiqque nu-l vinzi?..  
Deci cum sa-l curat, nu intra in el daca dau cu carpa cu putin spirt sau apa in ea?
E bine daca zici ca asa spart o sa meaga si nu apar probleme
Era un post aici da a fost sters? in care zicea ca la tel asta displayul sau digitizerul sunt compacte cumva si se schimba greu? deci daca schimb numai display ul pot sa fie probleme?

Edited by tarzaan, 21 January 2019 - 11:06.


#8
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Stergi cu un servetel umed si nu are ce sa se intample, se evapora repede.
In ziua de azi majoritatea telefoanelor au display+digitizer+sticla lipite intre ele si nu prea se baga nimeni sa schimbe sticla pentru ca e complicat si nu arata bine dupa ( arata altfel ecranul cand e stins ).
Am un prieten care se ocupa cu de-astea si mi-a recomandat sa schimb cu totul.

Edited by antiqque, 21 January 2019 - 11:11.


#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

 tarzaan, on 21 ianuarie 2019 - 10:07, said:

Am un https://www.emag.ro/...y/pd/DJ5PD7BBM/ si era unu care deschidea inchidea usile la autobuz imediat si m-a prins, tel a zburat pe asfalt nasol, asa rezistent e de mai merge? ca de obicei cand patesc ceva am observat ca e cineva ca un inger lol alaturi, era unul si zicea i ai numarul la masina... nu mai era alta lume. Deci s a spart nasol geamul in dreapta sus si vreo doua linii subtiri merg si pe telefon,vezi poza. Cineva mi a zis ca o sa intre apa si o sa se duca.. deci n-o sa-l mai sterg cu ceva ud hm dar ramene murdar. Am inteles ca daca schimb sticla aia o sa mearga greu touch ul? deci ce pot face si de ce sa ma feresc? Oare o sa mearga asa fara probleme sau se largeste ceva spartura ca la parbrize?.. acolo unde e spart rau merge touch culmea

Sa mor daca am inteles ceva.

#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Inițiatorul mergea cu autobuzul, iar la urcare sau coborâre șoferul l-a prins cu ușa, și i-a zburat telefonul pe asfalt. Eu cam asta am înțeles.
Oricum, esențialul e că i s-a spart sticla de pe display.

Edited by Hider141, 22 January 2019 - 07:22.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate