Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

rrom cu amenintari violente

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Pai da.
De aia e bine sa nu te incurci cu oricine.

#20
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,578
  • Înscris: 08.03.2017
Mai exista posibilitatea de a repara pc-ul cu piese sh , mai mult de 150-200 lei nu te costa si gata, ai terminat balciul dar il repari afara in curte alaturi de el si in viata ta nu te mai lega de astfel de afaceri ! nici politia nu se prea baga , e ceva fara finalizare , tot tu pici prost pana la sfarsit .

#21
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
nu fu nene nicio reparatie doar ii bagai Avast Antivirus Free,
ma are si tupeu sa ma faca hot, turbez

#22
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Trebuia sa il refuzi de la bun inceput. Ai dreptul sa spui nu oricui vrei tu. Si fa poze, de acum inainte. Faci poze la unitate, faci poze la ce e inauntru, de fata cu "clientul". La final, daca comenteaza, ii arati pozele. Nu are ce sa iti mai zica.
Terminati cu cacaturile astea cu ANAF. Ca sa demonstreze ceva, le trebuie probe, supraveghere, martori, marturii.
Ce o sa zica cioara, ca ti-a dat 1000 de eur ca i-ai curatat calculatorul de cei din neam cu el (virusi) ?
Si, ce evaziune, daca nu exista dovada ca ti-a dat bani ?
E doar cuvantul tau impotriva croncanitului ciorii...
Intai inregistreaza apelurile, si, daca incep presiuni sau amenintari (ca probabil o sa vrea bani de la tine), depune plangere la politie.

Edited by althea, 20 January 2019 - 09:16.


#23
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
o tuica bre, naturala, ce sa fac, cere ficatu

Edited by pruny26, 19 January 2019 - 22:02.


#24
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postpruny26, on 19 ianuarie 2019 - 20:46, said:

Eu sunt din Strehaia si mai devirusez calculatoare in weekend si ma trezescu cu unu ca imi aduce o unitate veche coreduo , dupa 2 ore de bibilit la ea ii dau unitatea inapoi si ma trezesc ca ma suna ca cica are suruburile desfacute si i-am furat piese din ea, si cand ma prinde ma omoara in bataie etc.
eu nici nu m-am uitat bine la cutie caci le spun din start ca nu repar componente.
daca il inregistrez cand ma ameninta la telefon pot sa ma duc la politie sa fac plangere?
nici macar nu stiu cum il cheama Posted Image
deci nu ai instalata aplicatie de inregistrare convorbiri? hmm... mare greseala

#25
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpruny26, on 19 ianuarie 2019 - 21:48, said:

nu fu nene nicio reparatie doar ii bagai Avast Antivirus Free,
ma are si tupeu sa ma faca hot, turbez
Baga si tu KAF ca de mai bine de un an e disponibil si e mai bun ca celalalte... Posted Image
In rest cand iei ceva in primire te uiti la elemente si nu o desfaci daca nu specifici ca ii faci si curatare si el e de acord etc... daca vezi ca a fost umblata ii spui clientului.

Edited by andreic, 19 January 2019 - 22:12.


#26
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
la politie nu se duce "pagubitu"

Attached Files



#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003
E un mistocar.

#28
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Eşti sigur că e de etnie? a scris "ma" corect împreună şi restul e scris relativ corect desi literar nu corespunde..

#29
andone19

andone19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 28.12.2018
Poti sa te duci si fara inregistrare.
Oricum si cu inregistrare si fara, tot parcursul ala este.
Nu se va intampla nimic, poate doar daca e un recidivist eliberat conditionat sa pateasca ceva, in rest doar o declaratie in care va nega totul si gata.

#30
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 03.12.2001

View Postandone19, on 19 ianuarie 2019 - 22:24, said:

si gata.
ești optimist. are frați, veri, cumnați, nepoți, toți vor trece cu factura pe la prietenul nostru, să colecteze taxa pe făcut afaceri cu rromi.

#31
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007

View Postandreic, on 19 ianuarie 2019 - 22:11, said:

E un mistocar.
probabil, dar eu nu am avut probleme cu ei de genu asta, cu amenintari
pe maicamea au tepuit-o odata cu niste fier vechi
eu n-am nici caine, o sa iau arma de foc Posted Image

Edited by pruny26, 19 January 2019 - 22:34.


#32
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Am avut și eu o altercație cu o cioroaică de la o agenție imobiliară, a păcălit un client. Țipa madam în telefon că face, că drege, cine sunt eu să mă bag în treburile ei bla bla.
S-a oprit când l-a auzit pe al meu "cine plm e aia de țipă la tine că o bag în portbagaj și o plimb prin tot orașul".
A doua zi și-a cerut scuze și încerca să fie drăguță , dar portbagajul tot o așteaptă dacă pățesc ceva. :D

#33
andone19

andone19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 28.12.2018
Eu zic sa ignori, pare ca incearca sa te intimideze sa te faca de niste bani ciubuc.
Daca incepe sa te caute fizic, fii pregatit cu recording audio si video.

#34
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Trebuia sa-i vorbesti pe limba lui. :)

Care moh unde ca sa moara familia lu... Baaaai nu -mi spune tu mie ! Iesi pe interval daca ai sange-n....

Acum pe bune, e si vina ta, trebuia sa-l pui sa astepte acolo pana i-l faceai. Intreaba-l ce-i lipseste din pc sau ce nu-i mai merge. Ii demonstrezi usor ca nu i-ai luat nimic.

#35
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postpruny26, on 19 ianuarie 2019 - 20:46, said:

daca il inregistrez cand ma ameninta la telefon pot sa ma duc la politie sa fac plangere?

Nici nu trebuie să-l înregistrezi. Poți face plângere chiar dacă nu-i știi numele. Nu te lua după colegii cu factura, că n-are poliția treabă dacă i-ai dat factură sau nu.

Arată a șmecherie. Probabil că o să te ia că-i lipsește o piesă, îți cere 200 de lei să nu te bată, știu ei să te sperie.

Dacă nu vrei să te duci la poliție, invită-l tu la poliție. Sună-l, spune-i că te duci la poliție să depui plângere și că-l aștepți și pe el, cu unitatea, să demonstreze ce piesă lipsește. Ii poți povesti și abureli, că ai vorbit tu un unchi care-i polițist și face și verificare de amprente în interiorul carcase, să arate că n-ai umblat în interior. O să zică că n-are timp și n-o să te mai sune.

#36
andone19

andone19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 28.12.2018
Nici nu trebuia sa ii ofere factura.
Fac ironii cei de mai sus.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate