Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

150 Euro Credit Orange! Cum ii schimb in bani?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
atheus24

atheus24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 05.05.2009
Salut!

Nu stiu daca am incadrat bine topicul dar am ~150 euro credit orange si vreau sa stiu daca exista vreo metoda de a retrage acest credit, in numerar (bani cash, transfer in cont bancar etc.). Am cautat pe google si am gasit ceva cu paysafecard dar nu stiu exact cum se procedeaza! Va rog, se poate sa stie cineva vreo metoda? Multumesc

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Nu scrie in termeni si conditii "creditul nu se restituie sub nici o forma" ?   Legal nu se poate, practic poti gasi cumparator pe olx la juma' de pret daca insisti. Chiar si asa, nu vad cine ar cumpara, avand in vedere faptul ca tu poti bloca SIM-ul respectiv pe motiv de pierdere/furt dupa ce ai primit banii si recupera implicit si creditul, pentru urmatoarea "vanzare".

#3
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Ai atata credit pe o cartela prepay sau puncte thank you in valoare de 150 Euro?
Creditul pe prepay cred ca il poti transfera la altii (contracost, daca gasesti cui), iar cu punctele thank you iti poti cumpara chestii de pe site-ul Orange.

#4
atheus24

atheus24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 05.05.2009

 modoran, on 17 ianuarie 2019 - 13:50, said:

Nu scrie in termeni si conditii "creditul nu se restituie sub nici o forma" ?   Legal nu se poate, practic poti gasi cumparator pe olx la juma' de pret daca insisti. Chiar si asa, nu vad cine ar cumpara, avand in vedere faptul ca tu poti bloca SIM-ul respectiv pe motiv de pierdere/furt dupa ce ai primit banii si recupera implicit si creditul, pentru urmatoarea "vanzare".

E o idee buna, in cazul in care cumparatorul considera ca nu sunt de buna credinta, poate contraataca declaratia mea la politie, aratand eventuala tranzactie/ transfer si convorbirea privind stabilirea formalitatilor si detaliile pentru cumparare!
Insa eu as fi interesat de alte modalitati, gen Bitcoin, paysafecard sau vouchere cu plata limitata online, adica sa convertesc creditul pe care-l am!

@bai3tzash - am credit, nu puncte thank you!

Edited by atheus24, 17 January 2019 - 13:59.


#5
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
s-a rezolvat. nu se poate

#6
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
N-ai cum direct in bani. Ca si cum ai vrea sa transformi bani din Monopoly in bani reali.

#7
Henix

Henix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 11.12.2017
Se poate vinde pe forumuri la jumatate din valoarea lui normala. Sunt destul de multi care vor sa cumpere.

#8
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,532
  • Înscris: 16.03.2007
ai dat tepe de 150Euro credit? :lol:

#9
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
platesti prin sms parcari, roviniete etc.

daca se poate transfera la vodafone, iti cumpar eu 10 euro credit cu 7 euro paypal sau revolut.
dar prima data trimiti creditul :)

#10
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,532
  • Înscris: 16.03.2007
sau platesti videochatiste sa-ti arate sanii si vulvele la webcam.

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 atheus24, on 17 ianuarie 2019 - 13:43, said:

Salut!

Nu stiu daca am incadrat bine topicul dar am ~150 euro credit orange si vreau sa stiu daca exista vreo metoda de a retrage acest credit, in numerar (bani cash, transfer in cont bancar etc.). Am cautat pe google si am gasit ceva cu paysafecard dar nu stiu exact cum se procedeaza! Va rog, se poate sa stie cineva vreo metoda? Multumesc

nu se poate decat daca gasesti baieti care au nevoie de credit si sunt dispusi sa-ti dea bani la o paritate pe care o stabiliti de comun acord.

Edited by rosix, 17 January 2019 - 15:11.


#12
r3dstar

r3dstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 14.01.2019

 pupama, on 17 ianuarie 2019 - 13:59, said:

s-a rezolvat. nu se poate
Solutia cea mai simpla!

#13
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Îţi cumperi de la un orange shop un telefon de valoarea respectivă şi vinzi telefonul.

#14
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Ii poti "vinde" la 50% la cineva care are nevoie sa cumpere ceva de pe un site care accepta plata prin sms, foloseam pentru site-urile de host treaba asta, sa-mi incarc soldul la ei.

Edited by A-d-r-i-a-n, 17 January 2019 - 17:02.


#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Pai poti cumpara telefoane cu creditul de pe cartela? :lol:

Nu se poate... cred ca nici transfer atat de mare nu poti face, au si ei o limita

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Da-mi mie cartela, iti ofer 50euro pe ea. Posted Image

#17
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
videochat tati. le pui sa umblu cu castraveti in cur

#18
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Încarcă și tu 10 euro cu 35 lei și scapi de el

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate