Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Sfat achizitionare ceas

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postdanvlas, on 14 ianuarie 2019 - 18:31, said:

Sa nu iei quartz.

Oferă precizie superioară, funcționare fără necesitatea mișcării/rotirii mecanismului, mai multe funcții, la preț mai mic, dar da, quartz-urile sunt nașpa.

Un ceas funcțional n-are de ce să fie altceva decât quartz. Restul sunt fițe, preferințe personale, bijuterii. La 300 de lei nu-ți permiți bijuterii, așa că-ți iei Casio, Timex, ce găsești tu să-ți placă.

#20
elvaligreco

elvaligreco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 28.10.2010
Eu am fost multumit de preturile de aici , cred ca poti gasi ce vrei , www.creationwatches.com

#21
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019
Asta cu ceasurile mi-a adus aminte de o patanie faina cu ceva ani in urma
Aveam un coleg plin de bani care venea numai cu ceasuri de firma asortate la haine ...schimba cam 7-8 ceasuri pe luna ...cam asa numarasem eu .
Evident ...ciudos din fire , am comandat de pe sf ebay- china cam 20 de ceasuri la kilogram , diferite modele / curele / culori .
Si ostentativ , cand ii aratam ceva , o faceam cat sa vada doar o bucatica de ceas / curea colorata       asa ...
Aproape ca l-am bagat in faliment  ...so apucat omu de cumparat ceasuri sa ma combata  ....si cumpara nu gluma Posted Image

On topic :
Am vazut ca au inceput sa prinda ceasurile electronice mari ....si se poarta la orice si la costum si la pijamale .
Te incadrezi perfect

#22
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
La 300 lei, mai bine folosesti ceasul de la telefon.

Daca nu vrei/nu iti permiti ceasuri tip bijuterie (de la 2-3000 eur in sus), cel mai facil all-arounder raman smartwatch-urile.
Sunt utile si nu te faci de ras.
Recomand argintiu, pt ca se asorteaza cam orice culoare de bratara.

La bugetul de 300, mai pui 200 si iei un Fitbit Versa de pe OLX.

#23
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Omul nu e colectionar de ceasuri deci un Quartz Auriol din Lidl la 30 ron e foarte bun.

PS: Mecanismul e Seiko. Ieftin  de 5 $ dar Seiko.

Attached Files


Edited by Clovis, 14 January 2019 - 20:09.


#24
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View Postunbrutus, on 14 ianuarie 2019 - 18:34, said:

din postarea ta ar rezulta ca ti-ai permite unul la 1000 euro. colegii doar iti atrageau atentia ca la un buget de doar 70 de euro nu poti gasi nimic de calitate
a pomenit initiatorul de calitate?
eu unul am 3 de la Timex , gama low cost si sunt multumit de ele
arata ora le fel ca ala de 2000 de euro

View PostAdm, on 14 ianuarie 2019 - 20:01, said:

La 300 lei, mai bine folosesti ceasul de la telefon.

Daca nu vrei/nu iti permiti ceasuri tip bijuterie (de la 2-3000 eur in sus), cel mai facil all-arounder raman smartwatch-urile.
Sunt utile si nu te faci de ras.
Recomand argintiu, pt ca se asorteaza cam orice culoare de bratara.

La bugetul de 300, mai pui 200 si iei un Fitbit Versa de pe OLX.
numai ceasul nu l am mai pus la incarcat

#25
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Eu nu inteleg ce e cu problema asta de incarcat ceasul, pe bune.
Fitbit tine cca 4 zile, Amazfit bit tine saptamani etc

Va pica des curentul acasa?

eu incarc la 2 zile Apple Watch, de obicei 2-3 ore seara, cat citesc/ma uit la tv/ma demachez.

#26
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
eu nu dau jos ceasul de la mana, dorm cu el
tu fiind proprietar de produse apple cred ca nu are rost sa mai continui discutia

Edited by adicontakt, 14 January 2019 - 20:22.


#27
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View PostDarius44, on 14 ianuarie 2019 - 20:01, said:

Hah, singurul destept te-ai trezit tu sa fi Batman aici Posted Image apreciez ca te dai bogatan dar nu e cazul :* si nu stiu cum sa-ti spun cateva exemple daar cel mai ok ar fi Alex Costa, daca ai auzit despre el, daca nu informeaza-te dragule, poarta ceasuri de 400-500 de lei (150-180 euro) si crede-ma ca din 2 miscari te cumpara :* si poti sa verifici, toate ceasurile lui sunt de la Vincero si nu stiu ce rolex ai tu dar stai potol ca nu mereu te poti lega de oricine aici nu e vorba ca nu-si permite cineva e vorba ca nu vrea sa investeasca Posted Image si multumita colegilor tai voi marii bugetul sa-mi iau ceva de calitate.. Multumesc :*

Stiu un Alex Costa dar nu vreau sa am de-a face cu cocalarii si, categoric, nu am nevoie de sfaturile lor
Un specimen ca el te poate cumpara doar pe dumneata pentru ca eu nu sunt de vanzare
Si NU - Nu sunt bogatan dar sunt prea sarac sa-mi iau lucruri proaste

#28
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
in bugetul asta ma mir ca nu a recomandat nimeni un sistem 51. cu rabdare se gaseste unul la oferta pe canale oficiale.

#29
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Salutare. Am si eu o intrebare pentru cine se pricepe la ceasuri cat de cat. Ce firma este mai ok dintre Maurice Lacroix, Montblanc, Baume & Mercier si TAG Heuer?

#30
crs_tzep

crs_tzep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 10.03.2011
Salut, Am creat un grup nou de facebook: Gentleman_2k.
Ideea este sa putem sa impartasim colectiile de ceasuri, stilouri, bricege, etc FARA VANZARI/ANUNTURI!
Orice colectie actuala sau vintage a domnilor moderni se poate prezenta.
Se accepta: imagini, video-uri, review-uri, povesti, sfaturi...
Va incurajam sa ne vizitati si daca considerati ca grupul merita sa deveniti si membri sa postati si sa comentati!
Suntem la inceput dar daca reusim sa strangem cativa oameni pasionati speram ca se poate ajunge la lucruri frumoase.
https://www.facebook...314188910922891
[#Gentleman_2k]

#31
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
O mica precizare.Muritorii au ceas la mina,de care isi permit.Cocalarii azi nu mai poarta ceas,merg insa toti cu prostofonul in mina,cu scuza ca trebuie sa vada cit e ceasul,periodic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate