Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

S9+ ,OP 6T , Iphone 8 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Salut! Momentan detin un s9 si ma gandesc la un mic upgrade. Ma intereseaza foarte mult partea de camera. Nu vreau sa ofer o mare diferenta de aceea am si ales cele 3 modele. In mare parte as alege s9+ deoarece e cam tot ce am nevoie , însă si celelalte doua sunt atrăgătoare prin software. Venind vorba de iphone nu stiu ce sa zic cu display ration ul deoarece mi se pare exagerat ca in 2019 sa "porti" acele margini. Sfatul vostru care e ? * nu am apucat inca sa testez OP-ul *

#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
nu cred ca iphone 8plus e mai bun la camera decat ceea ce ai acum

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
S9 nu are anul (la propriu) si vrei sa-l schimbi? Daca era din gama medie, ziceam.

Mai exact, ce anume vrei de la camera (si de la telefon), nu de alta, dar fiind varfuri de gama, diferentele sunt destul de mici si poate te-ar avantaja o camera foto (mai mult sau mai putin) profesionala.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Pai daca nici la S9 nu-ti convine camera, ce ar mai fi de spus ?
Nu ar fi mai bine sa cauti o camera foto ?

#5
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Mi se pare ca pentru 200 de lei in plus , s9+ ofera multe. Dual camera , 6 GB ram , ecran ceva mai mare si baterie ceva mai bună.

Nu înțelegeți greșit,  sunt foarte multumit de camera doar ca facand multe portrete ma avantajează foarte mult un dual camera

#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pai atunci ia o camera. Telefonul nu e intotdeauna solutia pentru fotografii.

#7
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Ai dreptate , dar imi place sa scot ce i mai bun cu un telefon. Și în plus , e mult mai la indemana , usor usor se apropie rezultatele obținute cu telefonul de adevăr.

#8
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Daca vrei portrete alegi 8 plus dintre cele 3 enumerate de tine,eu spun ca este cel mai bun la asa ceva.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Daca vrei neaparat upgrade atunci S9+.
OP 6T e putin mai slabut la camera, si nu are nici acel super slowmotion de pe S9/S9+ daca vrei sa te joci si cu asa ceva (filmeaza "doar" la 480 fps in loc de 960fps cat filmeaza S9/S9+).
De asemenea, daca cumva vei vrea si acea functie de upload poze "3D" ce o au modelele iPhone X/XR/XS in aplicatia Facebook, pe Samsung sunt cele mai mari sanse sa aterizeze prima cand va fi lansata oficial si pe Android.

Edited by Hider141, 14 January 2019 - 15:23.


#10
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Ai de ales dintre 2 telefoane cu tehnologie din 2018 si unul cu tehnologie din 2008 Posted Image
Lasand gluma la o parte, eu as alege clar S9+. Daca as fi constrans de buget as lua OP. Ce e atragator ca software la iOS?

Edited by MusafirulCreativ, 14 January 2019 - 15:30.


#11
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Vorbind de camera ma mir cum de nu ai inclus Pixel 2XL in discutie (nu bag 3-ul sau 3XL-ul aici din cauza pretului).

#12
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 30.09.2014
daca vrei camera Huawei  P20 pro sau Mate 20 Pro

#13
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Am vrut să aduc vorba de Pixel 2 însă nu ma încântă altceva in afara de camera. Vreau sa fie totusi echilibrat. O sa merg pe S9+ cred pana mai scade pretul la Pixel 3.

Apropo , stiti cumva de unde pot sa iau Google Camera dar stabilă pentru s9? Am intalnit numai mizerii.

#14
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005

View PostMusafirulCreativ, on 14 ianuarie 2019 - 15:27, said:

Ce e atragator ca software la iOS?

mai nimic... e doar cel mai stabil si mai rapid software la ora actuala... atat.

#15
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Daca mai aveam răbdare ,  as fii mers clar pe Iphone XR , iubesc IOS ul Dar in acest segment de pret se află numai 8 plus care nu prea ma încântă.

#16
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
S9+ e mult peste 8+ la capitolul camera. Alegerea e firesca dintre cele doua. 6T e sub cele 2 in ceea ce priveste camera.

#17
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Dar despre ce suma este vorba?banuiesc ca il vrei sh in jurul sumei de 2500 lei?
Legat de faptul ca s9 plus este mult peste 8 plus,eu sunt de alta parere,nu ma incanta deloc camerele de pe samsunguri.
Nu sunt fanboy sau alte tampenii,ca idee, pe langa iphone ul actual,de doua zile am si un note 8 ,as vrea sa trec la android.

Edited by silviu03, 14 January 2019 - 15:55.


#18
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013
Nu cred ca vrei simti diferenta la camera de la S9 la S9+. A doua camera nu e doar pentru zoom optic 2x ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate