Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Huawei/Honor distribuitori autorizati

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
Buna ziua. Deschid aceasta discutie intrucat informatiile despre sursele autorizate sunt contradictorii , interesat fiind de garantie cat si de versiunea europeana/internationala a telefoanelor. Mai exact mi-a placut modele Mate 20 lite si Honor 8X . Modelul Honor 8X nu am reusit sa il vad fizic  la nici un magazin din Ploiesti . De aici au inceput intrebarile si raspunsurile partiale : am luat legatura cu Huawei Romania si raspunsul a fost ,,Magazinele partenere de la care puteţi achizitiona unul dintre aceste dispozitive sunt urmatoarele: eMag, Media Galaxy,Flanco, Altex, Orange, Vodafone, Germanos ,, sau la sediul service din Bucuresti. Nici unul nu comercializeaza modelul Honor 8X. La o cautare a distribuitorilor pentru Huawei mate 20 pro situatia se mai inbunatateste mai cresc putin distribuitorii  https://consumer.hua....com/ro/Â Â .
Am incercat si la un  ,, mare ,,  distribuitor Huawei/Honor din afara listei care imi spune ca  sunt versiuni internationale si garntia este asigurat de ESD-ROM( service Huawei). Dar  un utizator pe pagina lui Buhnici tocmai ce se plange ca achizitionat  de la acesta firma versiunea pentru China.
Avand in vedere oferta foarte mare in mediul online  cumpar de unde este mai iefin, garntia si versiunea pentru Europa fiind la noroc sau ma reorientez catre alta marca ?

Edited by crispolux, 12 January 2019 - 10:25.


#2
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Nu cred o sa gasesti Honor cu garantie oficiala Huawei.
Ala se importa doar neoficial.

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Eu nu inteleg intrebarea si problema.
Ambele telefoane apar la emag. Nu stiu daca direct emag sau alt vinzator.
Probabil si la alte magazine, asta era primul pe google.
Garantie oficiala, neoficiala.... cam ce conteaz,a avind in vedere ca, totusi, ai garantie (si ANPC, in caz de belele).
Si cam cite sanse ai sa se strice ?!
Eu + sotia am avut 10-15 telefoane - doar 2 au avut probleme (Mototola XT bla bla bla returnat banii dupa 3 excursii la garantie si Allview X4 Soul bla bla bla reparat de 2 ori).

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbuyonevideo, on 12 ianuarie 2019 - 12:54, said:

Garantie oficiala, neoficiala.... cam ce conteaz,a avind in vedere ca, totusi, ai garantie (si ANPC, in caz de belele).
Nu ai avut niciodata telefon cu garantie la Service Return Baia Mare (service-ul celor de la QuickMobile) daca spui asa ceva. Sau cel putin nu ai apelat la garantie.

Edited by Hider141, 12 January 2019 - 13:13.


#5
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009

View Postbuyonevideo, on 12 ianuarie 2019 - 12:54, said:

Eu nu inteleg intrebarea si problema.
Ambele telefoane apar la emag. Nu stiu daca direct emag sau alt vinzator.
Probabil si la alte magazine, asta era primul pe google.
Garantie oficiala, neoficiala.... cam ce conteaz,a avind in vedere ca, totusi, ai garantie (si ANPC, in caz de belele).
Si cam cite sanse ai sa se strice ?!
Eu + sotia am avut 10-15 telefoane - doar 2 au avut probleme (Mototola XT bla bla bla returnat banii dupa 3 excursii la garantie si Allview X4 Soul bla bla bla reparat de 2 ori).
Daca atat ai inteles este in regula.

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostHider141, on 12 ianuarie 2019 - 13:13, said:

Nu ai avut niciodata telefon cu garantie la Service Return Baia Mare (service-ul celor de la QuickMobile) daca spui asa ceva. Sau cel putin nu ai apelat la garantie.
Ba cred ca da, da' n-am avut nevoie de service.

View Postcrispolux, on 12 ianuarie 2019 - 13:41, said:

Daca atat ai inteles este in regula.
Care, pe care, am inteles Posted Image

OK, poate nu m-am facut inteles.
Ideea e ca vrei si telefon scump(icel) si garantie oficiala si transport gratuit (Romania, asta e bagata de la mine) si fara taxe vamale (China, tot bagata de mine).
Ai intrebat si la Huawei Romania - nu se poate, dar tu tot nu esti multumit.
Pai... nu cumva vrei cam multe ?!
Intreaba la Huawei Franta/Germania/UK.... despre modele si garantie europeana.

Edited by buyonevideo, 12 January 2019 - 14:14.


#7
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
Nu ai inteles, dar....
Este vorba despre nr.2 vanzari la nivel mondial, este vorba despre un model cu versiune si pentru Europa - ce ti se pare ciudat in a avea garantie de la producator si versiunea pentru Europa ?
garantia emag diferita de marketplace. Garantia produselor achizitionate de la partenerii din eMAG Marketplace este asigurata de catre partenerul care a vandut produsul sau de catre centrul de service autorizat al producatorului, dupa caz.
De ce primul gand cand cumpar un produs trebuie sa fie la ANPC ? - vezi cazuri refuz garantie,retur pentru motive banale
Supozitiile personale pastreazale.

Edited by crispolux, 12 January 2019 - 14:35.


#8
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
"De ce primul gand cand cumpar un produs trebuie sa fie la ANPC ?"
De ce primul gand cand cumpar un produs trebuie sa fie garantia, sa fie 100% garantat asigurata ? Posted Image
Ti se strica des dispozitivele cumparate ?!
Sau, acei parteneri emag marketplace, stii 99% despre ei ca au probleme cu garantiile ?!
Ce treaba are "nr. 2 vinzari mondial" cu o tara de mina a treia (in unele domenii) cum este Romania ?!

Edited by buyonevideo, 12 January 2019 - 15:34.


#9
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Dar daca se strica?
Poate tu ai avut noroc si nu ai avut probleme cu nimic.
Cei care au avut probleme au vazut cam cum sta treaba cu garantia.

#10
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Am un Honor 10 View cumparat din Amazon Uk.
In app HiCare imi arata ca am garantie pana in 11/2020 intr-o lista de tari printre care si Romania iar la centre de service in Bucuresti imi indica Huawei Service Center, Bd.Nicolae Balcescu 23A.

Edited by alexa32, 12 January 2019 - 17:11.


#11
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postcostl, on 12 ianuarie 2019 - 16:07, said:

Dar daca se strica?
Poate tu ai avut noroc si nu ai avut probleme cu nimic.
Cei care au avut probleme au vazut cam cum sta treaba cu garantia.

Atunci i-ați un Samsung ca sa fii linistit. :)
Sau dacă îți iei Huawei și ai emoții în privința garanției, in fiecare dimineață pune lângă el o lumânare aprinsă și fă-i o cruce telefonului, ca sa fie ferit de cele rele. :D

#12
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
De ce, ca Huawei are garantia unde are si Samsung Posted Image

#13
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009

View Postalexa32, on 12 ianuarie 2019 - 17:10, said:

Am un Honor 10 View cumparat din Amazon Uk.
In app HiCare imi arata ca am garantie pana in 11/2020 intr-o lista de tari printre care si Romania iar la centre de service in Bucuresti imi indica Huawei Service Center, Bd.Nicolae Balcescu 23A.
Multumesc pentru info.
Problema nu este a serviceului huawei Romania ci distribuitorilor autorizati care sunt minoritari atat numeric cat si din punct de vedere al ofertei de terminale fata de piata gri
Condiţii de acordare a garanţiei Huawei https://consumer.hua...arranty-policy/

Edited by crispolux, 12 January 2019 - 18:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate